Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA UROCZESTOŚĆ

JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA

 1. Dzisiejsza Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, to ostatni mocny akcent roku liturgicznego przed adwentowym wyciszeniem. Uroczystość ta została wprowadzona przez papieża Piusa XI w roku 1925. Obchodzi się ją w ostatnią niedzielę roku kościelnego dla podkreślenia, że wszystko ma swój początek i będzie miało swoje ukoronowanie w Jezusie Chrystusie. Mijający rok liturgiczny przebiegał pod hasłem:…WIERZĘ W KOŚCIÓŁ CHRYSTUSOWY … . Dzisiaj warto zapytać siebie: na ile świadomie przeżyliśmy ten rok liturgiczny i na ile w nas wzrosła miłość do bliźniego, a nade wszystko do Pana Boga?
 2. Dzisiaj też po Mszy Świętej o godzinie 11.00 wobec wystawionego Najświętszego Sakramentu odmówimy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia rodzaju ludzkiego. Za udział w tym nabożeństwie możemy uzyskać odpust zupełny.
 3. Zachęcam do nabycia i lektury naszego Gościa Niedzielnego, a w nim, o tym, co łączy, a co różni Kościół katolicki
  i prawosławny, oraz o owocach przyjęcia Jezusa Chrystusa jako Zbawiciela i Pana naszego życia.
 4. Przez dwa dni, czyli w poniedziałek i wtorek, gościć będziemy w naszym kościele w ramach peregrynacji Domów Sióstr Albertynek relikwie błogosławionej siostry Bernardyny, pierwszej siostry przełożonej Zgromadzenia, którą sam wybrał św. Brat Albert.
 5. Jeszcze w tym tygodniu we wspólnej modlitwie polecać będziemy naszych zmarłych wypisanych w wypominkach. Nasze modlitwy zakończymy w środę, gdzie za wszystkich poleconych zostanie odprawiona Eucharystia o godzinie 18.00.
 6. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przeżywać będziemy:
  – czwartek – święto świętego Andrzeja, apostoła. Pochodził z Betsaidy, był rybakiem i młodszym bratem św. Piotra, którego przyprowadził do Pana Jezusa. Jako jeden z pierwszych został powołany na apostoła. Po Zesłaniu Ducha Świętego głosił Ewangelię w Azji Mniejszej, Tracji, Syrii, Grecji i na wybrzeżach Morza Czarnego. Zginął śmiercią męczeńską 30 listopada ok. 65 roku w mieście Petras na Peloponezie. Został ukrzyżowany na krzyżu w kształcie litery X. Wyrok ten przyjął z radością, gdyż litera ta jest pierwszą literą imienia Chrystusa w języku greckim – Christos, co znaczy Pomazaniec.
 7. W czwartek zapraszamy do adoracji Najświętszego Sakramentu, która rozpoczyna się o godzinie 17.30.
 8. W tym tygodniu przypadać będzie pierwszy piątek oraz pierwsza sobota miesiąca:
  – piątek – od godziny 8.30 nastąpią odwiedziny chorych w naszej parafii z Komunią świętą
  – sobota – dzień poświęcenia się Niepokalanemu Sercu Maryi.
 9. Okazja do skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania – Spowiedzi Świętej jest w każdy dzień powszedni na kwadrans przed Ofiarą Pańską.
 10. W sobotę, ulicami naszego miasta po raz kolejny przejdzie MĘSKI RÓŻANIEC, wynagradzająca modlitwa mężczyzn. Wymarsz
  o godzinie 14.00 spod kościoła mariackiego do parafii św. Rozalii, gdzie na zakończenie będzie sprawowana Eucharystia.
 11. Liturgię przyszłej niedzieli rozpoczniemy wspólnym śpiewem Godzinek ku czci NMP o godzinie 8.30.
 12. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy nowy rok liturgiczny i okres ADWENTU. W dni powszednie tego okresu w naszym kościele będzie odprawiana Msza Święta tylko o godzinie 6.00 i będzie to Eucharystia ku czci Najświętszej Maryi Panny – RORATY,
  a za dwa tygodnie rekolekcje adwentowe przygotowujące nas do świąt Narodzenia Pańskiego.
 13. Od przyszłej niedzieli będzie możliwość nabycia :
  – poświęconych opłatków wigilijnych
  – dużych i małych świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom
  – sianka na świąteczny stół
  – oraz stoików adwentowych wykonanych przez siostrę Barbarę.
  – wspólną decyzją Parafialnej Rady Duszpasterskiej wszelki ofiary zostaną przeznaczone na zainstalowanie fotowoltaiki  na naszym kościele.
 14. Przez cały Adwent będą zbierane zgłoszenia od tych, którzy będą chcieli przyjąć wizytę duszpasterską – kolędą w swoim domu. Kolenda rozpocznie po Uroczystości Objawienia Pańskiego.
 15. Królestwo Jezusa to miłość, służba oraz troska o każdego człowieka. Umocnienie doświadczeniem spotkania z Panem
  w sakramentalnych znakach idźmy zanieść orędzie o Bożym królestwie wszystkim, których Pan Bóg postawi na drodze naszego życia. Króluj nam, Chryste!

Ks. Marek Kowalewski, proboszcz

SZCZECINEK  ,  DNIA  26  LISTOPADA  2023  ROKU  .

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *