Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  NA  III  NIEDZIELĘ  ADWENTU  2023  ROKU

 1. Minęła już połowa ADWENTU. Od dzisiaj, 17 grudnia, wkraczamy liturgicznie w okres bezpośredniego przygotowania do świąt Bożego Narodzenia. Przypatrzmy się jak przeżywamy ten święty czas. Może to właściwy moment na korektę naszego postępowania, na pojednanie się z Panem Bogiem i bliźnimi poprzez szczerą Spowiedź świętą. Kościół przychodzi nam
  z pomocą jako szafarz Bożego miłosierdzia oraz piękno i bogactwo adwentowej liturgii. Pamiętajmy, że nasza życiowa droga wiedzie ku ostatecznemu spotkaniu ze Stwórcą – Sprawiedliwym Sędzią.
 2. Zapraszam do uczestnictwa w Mszach Świętych ku czci Najświętszej Maryi Panny – roratach, które sprawowane są
  o godzinie 6.00. Podczas tych Eucharystii rozważamy życie i powołanie naszego Patrona, św. Franciszka z Asyżu..
 3. Przygotowując się do świąt Narodzenia Chrystusa Pana pamiętajmy o naszych narodowych tradycjach. Niech nie zabraknie
  w naszych domach wcześniej poświęconych opłatków i płonącej świecy Caritas. Miejmy serca wrażliwe i otwarte. Wielu chciałoby wykreślić z nich Jezusa, a święta ograniczyć tylko do rozrywki i stołu. Radujmy się przede wszystkim tajemnicą narodzenia Zbawiciela, dzielmy tę radość z innymi i dziękujmy Opatrzności Bożej za dar Wcielenia Syna Bożego.
 4. Jeszcze dzisiaj po Mszy Świętej jest możliwość nabycia:
  – „Gościa Niedzielnego
  – świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom
  – poświęconych opłatków
  – stroików adwentowych
  – gratisowo zabranie rozważania niedzielnego przygotowanego na cały tydzień przez siostrę Aleksandrę, przełożoną naszych sióstr albertynek
  – zgodnie z decyzją naszej Parafialnej Rady Duszpasterskiej wszelkie ofiary składane zostają przeznaczone na instalacje fotowoltaiki na naszym kościele.
 5. Pragnę wyrazić wielką wdzięczność Paniom, które wczoraj przybyły do naszej świątyni posprzątać ją, a Panom za instalowanie drzewek świątecznych i przygotowanie szopki.
 6. Za tydzień, w IV Niedzielę Adwentu, Msza Święta będzie odprawiona tylko o godz. 9.00 i 11.00. Nie będzie Eucharystii o 17.00. Jednocześnie w tym dniu przeżywać będziemy Wigilię Bożego Narodzenia. Chociaż jest to świąteczny dzień to jednak zachowajmy w tym dniu, nasz polski zwyczaj, postny charakter.
 7. Tradycyjnie po świętach Bożego Narodzenia odbywa się kapłańska wizyta duszpasterska – kolęda. Podobnie jak w roku ubiegłym będzie ona tylko do tych, którzy pragną pobłogosławić swój dom i całą swoją rodzinę poprzez posługę kapłańską i złożą zgłoszenie, by przybyć do ich mieszkania. Takie zgłoszenie można wziąć po Mszy Świętej i złożyć je do 23 grudnia, czyli do soboty, osobiście w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.
 8. Niedziela Gaudete przypomina nam, że przyjście Pana jest już bliskie. Nie ustawajmy w gorliwym oczekiwaniu tego dnia. Bądźmy wytrwali, odnówmy nasz zapał. Otwartym sercem przyjmijmy błogosławieństwo, którego udziela nam Kościół.

 Ks. Marek Kowalewski, proboszcz

 SZCZECINEK  ,  DNIA  17  GRUDNIA  2023  ROKU  .

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *