Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA IV NIEDZIELĘ ADWENTU 2023 ROKU.

 1. Do świąt Narodzenia Pańskiego naprawdę jest już bardzo blisko ! Dzisiaj już  Wigilia i kolejne świąteczne dni. Czy do ich przeżywania jesteśmy dobrze, po chrześcijańsku przygotowani ? Narodzenie Dzieciątka Jezus powinniśmy świętować radośnie
  i z czystym sercem. Pamiętajmy, że to Pan Bóg wkracza w naszą historię i przez to nadaje naszemu życiu wymiar Boży. Pamiętajmy, że Słowo, które stało się Ciałem, jest ciągle pośród nas, zamieszkało między nami na zawsze.
 2. Dzisiaj nie będzie Eucharystii o godzinie 17.00. Natomiast od godziny 16.00 do 16.30 będzie możliwość zabrania do domu Betlejemskiego Światełka Pokoju, które niech zabłyśnie w naszych domach nie tylko w czasie Wigilii, ale i na całe święta Bożego Narodzenia.
 3. Jeszcze dzisiaj jest możliwość nabycia Gościa Niedzielnego oraz poświęconych opłatków, stroików adwentowych oraz gratisowych rozważań adwentowych przygotowanych przez nasze siostry albertynki.
 4. Liturgiczny obchód pamiątki BETLEJEMSKIEJ NOCY rozpoczniemy od Mszy Świętej – PASTERKI. Wcześniej w naszych domach i wspólnotach rodzinnych zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja, może jedyna w roku, do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś pośród bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela (Ewangelia według świętego Łukasza), łamania się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Pod żadnym pozorem niech nie będzie w ten wieczór i po żadną postacią alkoholu i potraw mięsnych.
 5. Przy wigilijnym stole pamiętajmy o ludziach biednych i samotnych, Zakorzenione w naszej tradycji dodatkowe wolne miejsce nie musi wcale być puste! Niech czas Bożego Narodzenia będzie przepełniony chrześcijańską wzajemną życzliwością i dobrocią. Pamięcią obejmijmy również tych, którzy od nas odeszli do Domu Ojca, który jest w Niebie, a żyli z nami i dla nas się trudzili.
 6. W tym duchu przyjdźmy też na PASTERKĘ do naszej świątyni. Tak bowiem czynili nasi ojcowie i my bądźmy wierni tej tradycji. Pasterka będzie sprawowana w naszym kościele o północy. Przed Pasterką zapraszamy do wspólnego kolędowania.
 7. W pierwszy świąteczny dzień Msze święte będą odprawione tylko o godzinie 11.00 i 17.00; nie będzie Eucharystii o godzinie 9.00.
 8. W drugi dzień świąt Msze Święte  będą miały układ niedzielny. Zostanie odczytany list księdza rektora Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, a składane w tym dniu ofiary na tacę zostaną przekazane na potrzeby tej zacnej dla naszej Ojczyzny uczelni.
 9. Msza święta od środy do piątku w naszym kościele będzie sprawowana o godzinie 18.00, a w sobotę o godzinie 11.30 w kaplicy hospicyjnej.
 10. Zapraszam do uczestnictwa w naszych cotygodniowych nabożeństwach:
  – czwartek – od godziny 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu
  – piątek – po Eucharystii Koronka do Miłosierdzia Bożego.
 11. W przyszłą niedzielę, ostatnią w miesiącu, będziemy mogli ofiarami składanymi do skarbony wesprzeć rodziny, które mieszkają
  w syryjskim Aleppo oraz uchodźców wojennych z Ukrainy.
 12. Za tydzień, w ostatni dzień roku Pańskiego 2023 , przeżywać będziemy święto Świętej Rodziny . Szczególnie na Mszę Świętą  o godzinie 11.00 zapraszam Czcigodnych Jubilatów, którzy w mijającym roku 2023 przeżywali swój jubileusz małżeński. Wspólnie dziękować będziemy za przeżyte lata  i wspólnie prosić będziemy o błogosławieństwo Boże.
 13. Tradycyjnie po świętach Bożego Narodzenia odbywa się kapłańska wizyta duszpasterska – kolęda. Podobnie jak w roku ubiegłym będzie ona tylko do tych, którzy pragną pobłogosławić swój dom i całą swoją rodzinę poprzez posługę kapłańską
  i złożyli zgłoszenie, by przybyć do ich mieszkania. Porządek kolędy zostanie podany po świętach.
 14. Dobiega końca nasze liturgiczne spotkanie. Rozejdźmy się do naszych domów napełnieni Bożymi darami. Niech te ostatnie chwile przygotowań do świąt Bożego Narodzenia będą pełne pokoju i wyciszenia. I niech nas umacnia Boże błogosławieństwo.

    Ks. Marek Kowalewski, proboszcz

SZCZECINEK  ,  DNIA  24  GRUDNIA  2023  ROKU  .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *