Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA NIEDZIELĘ CHRZTU PAŃSKIEGO .

 1. Wspominając dzisiaj chrzest Pana Jezusa w Jordanie, myślimy także o naszym chrzcie, który jest początkiem i fundamentem naszego chrześcijańskiego życia. W tym sakramencie otrzymaliśmy godność przybranego dziecka Bożego i dar Bożej miłości. Zostaliśmy też włączeni do wspólnoty Kościoła świętego. Przyjęcie chrztu jest dla nas jednocześnie wielkim zobowiązaniem. Święty Jan Paweł II w liście apostolskim „Rosarium Virginis Mariae” przypomniał: „Wylanie Ducha Świętego w chrzcie wszczepia wierzącego jako latorośl w krzew winny, którym jest Chrystus, czyni go członkiem Jego Mistycznego Ciała. Tej istniejącej od początku jedności musi jednak odpowiadać droga coraz większego upodobniania się do Niego, które winno coraz bardziej ukierunkowywać postępowanie ucznia zgodnie z logiką Chrystusa. To dążenie niech was ożywia – ono też było w Jezusie Chrystusie”.
 2. Dzisiejsza niedziela kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra w liturgii Kościoła świętego rozpoczyna się tak zwany okres zwykły. Jednak tradycyjnie wystrój kościołów i śpiew kolęd przedłużony jest do 2 lutego, czyli święta Ofiarowania Pańskiego, zwanego u nas świętem Matki Bożej Gromnicznej, które bezpośrednio wiąże nas z Bożym Narodzeniem.
 3. Zachęcam do nabycia i lektury naszego Gościa Niedzielnego, w którym przeczytamy między innymi o tym, że nowy rząd zapowiada ograniczenie liczby lekcji religii w szkołach. W związku z tym piszemy o znaczeniu katechezy szkolnej i zastanawiamy się nad jej przyszłością.
 4. W tym tygodniu Najświętsza Ofiara w naszym kościele będzie sprawowana o godzinie 7.00 od poniedziałku do piątku, a w sobotę
  o godzinie 11.30 w hospicyjnej kaplicy pod wezwaniem Świętego Jana Pawła II.
 5. Za tydzień ofiary zbierane podczas Eucharystii przeznaczone zostaną na funkcjonowanie naszej świątyni, a szczególnie na opłatę ogrzewania.
 6. W przyszłą niedzielę zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej, która rozpoczyna się o godzinie 10.30.
 7. Wyrażam wielkie podziękowanie za ofiary złożone ubiegłej niedzieli na wsparcie syryjskich mieszkańców Aleppo oraz uchodźców Ukraińskich. Ofiary wyniosły 724 złotych.
 8. Pragnę wyrazić wielkie podziękowanie wszystkim Panom, którzy wczoraj dali piękne świadectwo wiary uczestnicząc w męskim różańcu.
 9. Chrzest Jezusa z rąk Jana to wielkie uniżenie Boga. Przyjął ludzkie grzechy i słabości po to, by pokonać je na krzyżu. Niech ten wielki dar Bożej miłości stale owocuje w naszym życiu, a Boże błogosławieństwo doda sił do walki z grzechem w naszej codzienności.

Ks. Marek Kowalewski, proboszcz

SZCZECINEK , DNIA  07  STYCZNIA 2024 ROKU.

PORZĄDEK WIZYTY DUSZPASTERSKIE – KOLĘDY 2024

   Kolęda – wizyta duszpasterska winna być odwiedzinami kapłana w domach i mieszkaniach swoich parafian, tych, którzy czują się związani ze swoją świątynią i wspólnotą parafialną. Podczas tych spotkań niech będą wszyscy domownicy. Niech najpierw zjednoczy nas modlitwa wokół stołu, na którym będzie krzyż, świece, Pismo święte i woda święcona.

     Dzieci i ucząca się młodzież niechaj mają przygotowane zeszyt z katechezy bądź zaświadczenie o uczestnictwie
w katechezie.

     W związku z zaistniałą sytuacją w kraju – przede wszystkim wysoką inflacją – podczas kolędy nie będą przyjmowane jakiekolwiek ofiary, bowiem to nie jest cel wizyty. Jednak jeśli ktoś będzie chciał wesprzeć parafię może to uczynić wpłacając ofiarę na konto parafialne bądź złożyć na tacę.

    Plan kolędy do domów tych, którzy złożyli zaproszenie:

 1. 08.01. – ul. Szarych Szeregów od nru 123, Obr. Westerplatte od nru 30
 2. 09.01. – ul. Boczna od nru 1
 3. 10.01. – ul. Pilska od nru 30, Łukasiewicza i Orzechowa od nru 18
 4. 11.01. – ul. Kasztanowa od nru 26 i Jesionowa od nru 9
 5. 12.01.- ul. Brzozowa od nru 25 i 40
 6. 13.01. – ul. Sosnowa i Wierzbowa
 7. 15.01. – ul. Dębowa od nru 31 i 30
 8. 16.01. – ul. Klonowa od nru 17 i Bukowa nry parzyste od nru 8
 9. 17.01. – ul, Bukowa nry nieparzyste od nru 77
 10. 18.01. – ul. Miodowa od nru 14 i Fabryczna od nru 5
 11. 19.01. – ul. Leśna i Czarnobór i kolęda uzupełniająca.

Kolęda rozpoczyna się od poniedziałku do piątku o godzinie 16.00, a w sobotę o godzinie 14.00.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *