Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA II NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ .

 1. We wrześniu do godności ołtarzy została wyniesiona rodzina Wiktorii i Józefa Ulmów, w tym po raz pierwszy w historii Kościoła dziecko poczęte a nienarodzone. We wtorek przybędą do naszego miasta relikwie Błogosławionej Rodziny. Najpierw do kościoła mariackiego o godzinie 18.00 zostanie odprawiona Msza Święta, a następnie modlitewne czuwanie do godziny 21.00. Na następny dzień w parafii Św. Krzysztofa relikwie zostaną wystawione podczas porannej Eucharystii
  o godzinie 9.00. Potem wyruszą do Złocieńca.
 2. W środę Kościół  katolicki w Polsce przeżywać będzie XXVII  Dzień Judaizmu, którego mottem przewodnim są słowa: SZALOM / Pokój – Dar Boga.
 3. Natomiast od czwartku rozpoczniemy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Mottem przewodnim tych dni będą słowa z Ewangelii świętego Łukasza: „ Będziesz miłował Pana Boga swego … a swego bliźniego jak siebie samego „. Nieustannie
  o potrzebie tej modlitwy przypominał święty Jan Paweł II. Będąc we Wrocławiu powiedział: „Proszę o wspólne świadectwo składane przed światem Chrystusowi. W imię Jezusa proszę o wspólne chrześcijańskie świadectwo”. W to nawoływanie Kościoła włączmy także nasze osobiste modlitwy. Niech będą one skromnym wkładem w budowanie jedności, w dzieło ekumenizmu.
 4. Po Eucharystii zachęcam do nabycia i lektury naszego Gościa Niedzielnego, w którym między innymi, o przyszłości Funduszu Kościelnego i niepokojącej zapowiedzi siłowego przejmowania akt kościelnych przez Państwową Komisję ds. Pedofilii.
 5. W przyszłą niedzielę przypadać będzie Dzień Babci, a w dzień później Dzień Dzidka. Pamiętajmy i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych Dziadków, tych żyjących, i tych, którzy już odeszli do Pana. Tyle im zawdzięczamy! Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia święta i serdeczna pamięć.
 6. W liturgii Kościoła świętego w tym tygodniu przeżywać będziemy:
  – środa – wspomnienie świętego Antoniego, opata. Jest uznawany za twórcę życia pustelniczego. Urodził się w Egipcie około 251 roku. Pod wpływem słów Ewangelii postanowił rozdać swoje dobra ubogim i udać się na pustynię, aby w ten sposób radykalnie naśladować Chrystusa. Wokół Antoniego z czasem zaczęli gromadzić się uczniowie, a przybywający do niego ludzie czerpali z jego nadprzyrodzonej mądrości.
 7. – czwartek – wspomnienie błogosławionej Reginy Protmann, dziewicy. Żyła w XVI wieku. Zasłynęła dobrocią serca
  i miłosierdziem. Życiowe powołanie zrealizowała w posłudze chorym i cierpiącym oraz w pracy wychowawczo – nauczycielskiej wśród dziewcząt. To wszystko łączyła z modlitwą i kontemplacją założonym przez siebie Zgromadzeniu Sióstr Św. Katarzyny Dziewicy i Męczennicy. Połączenie kontemplacji z działalnością charytatywno – edukacyjną w tamtych czasach było czymś zupełnie nowym.
  – piątek  – wspomnienie świętego Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa. Urodził się w 1842 roku, był kapłanem, a następnie biskupem diecezji przemyskiej. Umiłował prawdę, której poszukiwał, studiując w Rzymie i Krakowie. Słynął z działalności dydaktycznej jako wykładowca. Wbrew stereotypowemu postrzeganiu człowieka nauki, pozostawał wrażliwy na ludzi ubogich. Dał temu wyraz, zakładając Zgromadzenie Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego, zwane sercankami. Odznaczał się nabożeństwem do Serca Jezusowego i Najświętszej Eucharystii.
  – sobota – wspomnienie świętego Sebastiana, męczennika. Żył w III wieku. Był prawdopodobnie żołnierzem gwardii cesarskiej. Liturgia Kościoła podkreśla to, że okazał męstwo i siłę wiary, która zawiodła go do heroicznego wyrzeczenia się siebie i dania najwyższego świadectwa, jakie męczennik okazuje Chrystusowi.
 8. Podobnie jak pierwsi uczniowie spotkaliśmy w tej Eucharystii żywego Boga. Teraz On, Baranek Boży, posyła nas do świata, abyśmy dali świadectwo wierze. Nie wstydźmy się Jezusa, ale gorliwie naśladujmy Andrzeja, Szymona Piotra i Jana.

 Ks. Marek Kowalewski, proboszcz

 SZCZECINEK  , DNIA  14  STYCZNIA  2024  ROKU  .

 

PORZĄDEK WIZYTY DUSZPASTERSKIE – KOLĘDY 2024

   Kolęda – wizyta duszpasterska winna być odwiedzinami kapłana w domach i mieszkaniach swoich parafian, tych, którzy czują się związani ze swoją świątynią i wspólnotą parafialną. Podczas tych spotkań niech będą wszyscy domownicy. Niech najpierw zjednoczy nas modlitwa wokół stołu, na którym będzie krzyż, świece, Pismo święte i woda święcona.

     Dzieci i ucząca się młodzież niechaj mają przygotowane zeszyt z katechezy bądź zaświadczenie o uczestnictwie
w katechezie.

     W związku z zaistniałą sytuacją w kraju – przede wszystkim wysoką inflacją – podczas kolędy nie będą przyjmowane jakiekolwiek ofiary, bowiem to nie jest cel wizyty. Jednak jeśli ktoś będzie chciał wesprzeć parafię może to uczynić wpłacając ofiarę na konto parafialne bądź złożyć na tacę.

    Plan kolędy do domów tych, którzy złożyli zgłoszenie:

 

poniedziałek – ul. Dębowa od nru 31 i 30

wtorek – ul. Klonowa od nru 17 i Bukowa nry parzyste od nru 8

środa – ul, Bukowa nry nieparzyste od nru 77

czwartek – ul. Miodowa od nru 14 i Fabryczna od nru 5

piątek – ul. Leśna, Czarnobór i kolęda uzupełniająca.

 

Kolęda rozpoczyna się od poniedziałku do piątku o godzinie 16.00.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *