Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA III NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ .

 1. Trwamy w Tygodniu Modlitw o Jedność Chrześcijan, który zakończymy w czwartek. Natomiast w piątek przeżywać będziemy XXIV Dzień Islamu w Kościele katolickim w Polsce.
 2. Zachęcam do nabycia i lektury naszej prasy katolickiej: tygodnika – „Gościa Niedzielnego”, gdzie szczególnie polecamy temat opieki nad seniorami. Obalamy mit, że umieszczenie osoby schorowanej w placówce opiekuńczej musi oznaczać naruszenie IV przykazania. Czytelnik znajdzie też informacje, jak zorganizowane jest w Polsce wsparcie dla takich osób.
 3. Od jutra w naszej świątyni Najświętsza Ofiara będzie sprawowana od poniedziałku do piątku o godzinie 18.00, a w sobotę o godzinie 11.30 w kaplicy hospicyjnej pod wezwaniem świętego Jana Pawła II.
 4. Zapraszam do uczestnictwa w naszych cotygodniowych nabożeństwach:
  – we wtorek – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
  – w czwartek – od godz.17.30 adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie
  – w piątek – modlimy się o pokój na świecie na Koronce do Miłosierdzia Bożego.
 5. W czwartek przeżywać będziemy święto Nawrócenia świętego Pawła, apostoła. Tylko Bóg z własnego prześladowcy mógł uczynić posłuszne narzędzie szerzenia Dobrej Nowiny. Św. Paweł zyskał miano Apostoła Narodów, choć nie widział Jezusa przed Jego zmartwychwstaniem. Z tej prawdy powinien wypływać nasz ewangeliczny zapał.
 6. W liturgii Kościoła świętego w tym tygodniu przeżywać będziemy:
  – wtorek – wspomnienie błogosławionych męczenników Wincentego Lewoniuka i towarzyszy. Oddali życie w Pratulinie. Trzynastu męczenników w wieku od 19 do 50 lat oddało w 1874 roku życie, broniąc wolności religijnej i własnego kościoła.
  W tamtych czasach, na skutek prześladowań carskich, wielu grekokatolików poniosło męczeństwo na obszarze zaboru rosyjskiego.
  – środa – wspomnienie świętego Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła. Jest patronem i opiekunem prasy
  i pisarzy katolickich. Z gorliwością bronił wiary słowem mówionym i pisanym najpierw jako prezbiter, nawracając kalwinów,
  a później po święceniach biskupich, jako pasterz Kościoła w Genewie
  – piątek – wspomnienie świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa. Byli uczniami i współpracownikami św. Pawła. To on ich wprowadził w rzeczywistość wiary przez chrzest oraz w posługę pasterską przez sakrament święceń. Tymoteusz jako biskup kierował wspólnotą w Efezie, natomiast Tytus służył Kościołowi na krecie. Podobnie jak św. Paweł całe swoje życie oddali głoszeniu największej prawdy, jaką jest zbawienie w Jezusie Chrystusie.
  – sobota – wspomnienie świętej Anieli Merici, dziewicy. Żyła w XVI wieku. Wśród skromnych posług, jakie wykonywała, umiała odnaleźć nową rolę kobiety. Podjęła pracę wychowawczą wśród dziewcząt, bo uważała, że nieład w społeczeństwie wywodzi się z nieładu w rodzinie. Jako osoba świecka żyła według rad ewangelicznych. Stała się wzorem dla wielu kobiet, wraz z którymi założyła stowarzyszenie panien pod wezwaniem świętej Urszuli. Dało ono początek dużej liczbie rodzin zakonnych, m.in. urszulanek.
 7. W przyszła niedzielę po Eucharystii sprawowanej o godzinie 11.00 zapraszamy do wspólnego kolędowanie pod przewodnictwem naszego chóru parafialnego.
 8. Za tydzień już ostatnia niedziela miesiąca, w którą tradycyjnie będziemy mieli okazję wesprzeć ofiary wojny w Ukrainie i syryjskim Aleppo.
 9. W minionym tygodniu zakończyła się wizyta duszpasterska – kolęda w naszej parafii. Wyrażam wielką wdzięczność tym wszystkim, którzy otworzyli swoje domy, by umocnić swoją rodzinę i mieszkanie wspólną modlitwą i Bożym błogosławieństwem.
 10. Dzisiaj przypada Dzień Babci, a jutro Dzień Dzidka. Pamiętajmy i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych Dziadków, tych żyjących, i tych, którzy już odeszli do Pana. Tyle im zawdzięczamy! Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia święta i serdeczna pamięć.
 11. Lecz kto wytrwa do końca, ten będzie zbawiony” – pod takim hasłem w sobotę od godziny 19.00 w kościele mariackim rozpocznie się Wieczór Uwielbienia.
 12. Niech słowo Boże w tygodniu, kiedy szczególnie modlimy się o jedność wszystkich uczniów Chrystusa, stanie się impulsem do rozsiewania międzyludzkiej życzliwości i budowania jedności wszędzie tam, gdzie jesteśmy posyłani.

Ks. Marek Kowalewski, proboszcz

 SZCZECINEK  ,  DNIA  21  STYCZNIA  2024  ROKU  .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *