Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE  NA V  NIEDZIELĘ  ZWYKŁĄ  .

 1. Zachęcam do nabycia i lektury Gościa Niedzielnego, w którym autorzy doradzają jak rozpoznać i rozwinąć powołanie.
 2. Zapraszam do uczestnictwa w naszych cotygodniowych nabożeństwach:
  wtorek – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
  – czwartek – adoracja Najświętszego Sakramentu
  – piątek – Koronka do Miłosierdzia Bożego.
 3. We wtorek po Eucharystii i Nowennie zmiana tajemnic różańcowych.
 4. W środę o godzinie 16.30 spotkanie z dziećmi komunijnymi.
 5. Najbliższy czwartek to już tzw. tłusty czwartek, który przypomina nam, że kończy się karnawał, a zbliża się Wielki Post. Rozpocznie się on już 14 lutego  Środą Popielcową.
 6. W liturgii Kościoła w tym tygodniu przypadać będzie:
  – poniedziałek – wspomnienie świętej Agaty, dziewicy i męczennicy. Ta nawrócona na chrześcijaństwo Rzymianka dla obrony dziewictwa poniosła męczeńską śmierć podczas prześladowania chrześcijan w połowie III wieku. Agata swoją urodą przyciągnęła uwagę namiestnika Sycylii. Gdy odrzuciła propozycję małżeństwa, ten zemścił się , umieszczając ją w domu publicznym. A gdy to nie odebrało Agacie czystości, skazał ją na okrutne tortury, a wreszcie na śmierć.
  – wtorek – wspomnienie świętych męczenników Pawła Miki i towarzyszy. Do Kraju Kwitnącej Wiśni jezuici jako pierwsi przynieśli nowinę o Chrystusie. Do tego zgromadzenia w wieku 22 lat wstąpił urodzony w 1565 roku święty Paweł Miki. Został wyświęcony na kapłana i należał do najgorliwszych misjonarzy, którzy przemierzali Japonię głosząc Ewangelię. Gdy nastąpiły prześladowania, został pojmany wraz z grupą 25 wyznawców Chrystusa. W 1597 roku zostali umęczeni przez ukrzyżowanie na przedmieściach Nagasaki. Niech ich świadectwo umacnia i uzdalnia nas do mężnego wyznawania wiary.
  czwartek – wspomnienie świętego Hieronima Emilianiego, zakonnika. Urodził się w Wenecji w 1486. Początkowo jako żołnierz bronił ojczyzny, jednak Pan wybrał dla niego inną drogę – kapłaństwo. Swój rodowy majątek przeznaczył na zakładanie sierocińców i domów opieki. Powołał Zgromadzenie Kanoników Regularnych, których zadaniem było i jest otoczenie opieką zaniedbanych dzieci i młodzieży.
  – sobota – wspomnienie świętej Scholastyki, dziewicy. Żyła na przełomie IV i V wieku. Pochodziła z Nursji, małej osady włoskiej. Buła bliźniaczką św. Benedykta, patrona Europy. Od wczesnych lat pragnęła należeć tylko do Pana Boga. Kiedy brat ufundował pierwszy klasztor w Subiaco, ona założyła podobny dla niewiast oddających się modlitwie i adoracji. Głębokie życie duchowe tego rodzeństwa zrodziło regułę wspólnot benedyktyńskich. Jej fundamentem jest modlitwa i praca.
 7. W przyszła niedzielę, 11 lutego, przypadać będzie Światowy Dzień Chorego. Podczas Najświętszej Ofiary sprawowanej o godzinie 9.00 zostanie dla chętnych Sakrament Namaszczenia Chorych.
 8. Za tydzień, w drugą niedzielę miesiąca, ofiary składane na tacę w czasie wszystkich Mszy  Świętych zostaną przeznaczone na utrzymanie naszej świątyni, a w tym czasie szczególnie na opłatę ogrzewania.
 9. W przyszłą niedzielę zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej, która rozpoczyna się o godzinie 10.30.
 10. Składam serdeczne podziękowanie za złożone ubiegłej niedzieli ofiary na rzecz wsparcia syryjskich rodzin zamieszkałych w Aleppo oraz Ukraińskich uchodźców przebywających wśród nas. Ofiary w wysokości 6o5 złotych zostały przekazane na konto Caritas Polska.
 11. Dziękuję wszystkim Panom, którzy włączyli się w Męski Różaniec, dając piękne świadectwo wiary i przywiązanie do Kościoła świętego.
 12. Również wyrazy wdzięczności kieruję do wszystkich Pań i Panów, którzy przybyli wczoraj z pomocą w rozebraniu i posprzątaniu dekoracji bożonarodzeniowej.
 13. Za chwilę z błogosławieństwem Bożym pójdziemy do naszych codziennych obowiązków z zadaniem ewangelizacji, czyli głoszeniu dobrej nowiny o zbawieniu. Niech to będzie dla nas najważniejszym zadaniem w tym tygodniu.

 Ks. Marek Kowalewski, proboszcz

 SZCZECINEK  ,  DNIA  04 LUTEGO 2024  ROKU  .

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *