Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA I NIEDZIELĘ WIELKIEGO  POSTU  .

 1. Na obecnie przeżywany czas warto przypomnieć słowa świętego Jana Pawła II, oto one : „Rozpoczynający się okres Wielkiego Postu jest okazją do bardziej intensywnej modlitwy i wielkodusznej pokuty dla ubłagania Boga o łaskę nawrócenia serc
  i dar pokoju w sprawiedliwości dla wszystkich ludzi. Zwracam się do wszystkich wiernych, by czas przygotowania do świąt wielkanocnych poświęcili modlitwie o pokój i spełnianiu czynów braterskiej solidarności wobec ludzi
  cierpiących”. Starajmy się, by duchowe owoce, jakie w tym czasie otrzymamy, promieniowały wokół nas, a trud stawania się lepszymi ofiarujemy także za innych, zwłaszcza za tych, którzy obrażają Pana Boga i za to nie przepraszają, oraz za pokój na świecie.
 2. Okres Wielkiego Postu winien być czasem wsparcia jeszcze bardziej potrzebujących. Dlatego na parapetach przy stopniu komunijnym znajdują się puszki na jałmużnę wielkopostną, które możemy zabrać do domu i przynieść je – jak w poprzednich latach – w Wielką Sobotę.
 3. Dzisiaj w naszej parafii gościmy księdza Tadeusza Cichonia, który pracuje w parafii Świętego Brata Alberta Chmielowskiego
  w Bornem Sulinowie.
 4. Po Mszy Świętej jest możliwość nabycia i lektury Gościa Niedzielnego, w którym rozpoczynamy wielkopostną szkołę modlitwy,
  w której nauczycielem jest sam Jezus, a podstawą – przypowieści o modlitwie. W pierwszej odsłonie „Ojcze nasz” i znaczenie wytrwałości w modlitwie.
 5. W głębokim przeżywaniu Wielkiego Postu pomogą nam nabożeństwa wielkopostne. W każdy piątek o godzinie 17.30
  z Chrystusem i Jego Matką Bolesną przemierzamy Drogę Krzyżową, a w niedzielę o godzinie 16.15 rozpamiętujemy Mękę Pańską podczas Gorzkich Żali. Nie żałujmy czasu i odwagi, by pokazać, że mocno trwamy przy Krzyżu Chrystusowym – znaku zbawienia. Tę najbliższą Drogę Krzyżową poprowadzi nasz Chór Parafialny.
 6. Ze względu na głoszone rekolekcje Msza Święta w naszym kościele od poniedziałku do środy będzie sprawowana o godzinie 15.00.
 7. W przyszłą niedzielę po Eucharystii sprawowanej o godzinie 11.00 rozpocznie się spotkanie z rodzicami i dziećmi komunijnymi.
 8. Za tydzień, w ostatnią niedzielę miesiąca, będziemy mieli okazję ofiarą składaną do skarbony wesprzeć ofiary wojny w syryjskim Aleppo oraz w Ukrainie.
 9. Do 30 kwietnia dokonujemy rozliczeń podatkowych. Polskie prawo daje nam możliwość przekazania 1,5 % naszego podatku na rzecz wybranej przez nas organizacji pożytku publicznego. Zachęcamy o przekazanie 1,5 % należnego podatku na działalność hospicjum stacjonarnego przy naszej świątyni.
 10. Zapraszamy na Ekstremalną Drogę Krzyżową organizowaną w okolicach Szczecinka /Szczecinek – Parsęcko – Radacz – Kądzielnia – Kucharowo – Mosina – Jadwiżyn – Sitno – Marientron/ w dniu 8 marca 2024 roku. Rozpoczynamy Mszą św.
  o godzinie 18.00 w kościele pw. Narodzenia NMP w Szczecinku. Zaproszenie kierujemy nie tylko dla osób wierzących, ale do wszystkich, którzy chcą się przełamać, stawić czoła wyzwaniu i zyskać motywację do wprowadzania zmian w swoim życiu. EDK to czas, kiedy możemy poznać własne granice. To istotne, żeby wiedzieć, nad czym mam pracować. żeby wiedzieć, gdzie jest jeszcze we mnie potencjał do rozwoju! Podejmij wyzwanie Ekstremalnej Drogi Krzyżowej, nie chodzi o to, aby przejść trasę, ale
  o to, aby ją pokonać i stać się pięknym człowiekiem. Szczegóły: www.edk.org.pl .
 11. Bóg złożył obietnicę, że nigdy nie zgładzi ziemi, ale w Jezusie Chrystusie zbawia świat. Nasze uczestnictwo we Mszy Świętej stało się dla nas okazją do odnowienia tego przymierza. Tak jak kiedyś tęcza stała się znakiem przymierza, tak teraz dobre czyny niech potwierdzają naszą wierność Panu Bogu.

Ks. Marek Kowalewski, proboszcz

SZCZECINEK  ,  DNIA  18 LUTEGO 2024  ROKU  .

Panie Jezu, ulecz w naszych sercach to, co uleczenia potrzebuje.

Ulecz nas przede wszystkim z naszego egoizmu,

z naszego myślenia tylko o sobie

Daj, abyśmy umieli pochylać się w czasie tego Wielkiego Postu

nad naszymi siostrami i braćmi, którzy naszej pomocy potrzebują.

Daj, abyśmy umieli przemieniać serca ludzi miłością,

tak jak Ty miłością przemieniasz nasze serca.

Daj, abyśmy przez Ciebie dziś przemienieni,

szli i przemieniali innych ludzi,

wlewając do ich skołatanych bólem serc balsam ciepła,

dobrego słowa, zachęty uśmiechu, przebaczenia i miłości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *