Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE  NA  III  NIEDZIELĘ  WIELKIEGO  POSTU .

 1. Dobiegliśmy połowy Wielkiego Postu. Pamiętajmy, że najważniejszym zadaniem w tym świętym czasie jest nasze nawrócenie. Chodzi o nawrócenie we wszystkich wymiarach naszego życia osobistego, społecznego i rodzinnego. Potrzeba wiele pokory
  i silnej wiary w Boże Miłosierdzie. Nawrócenie ma się bowiem dokonać przede wszystkim w naszym sercu. Pomagają w tym zewnętrzne praktyki pokutne oraz udział w wielkopostnych nabożeństwach: w niedzielę o godzinie 16.15 Gorzkich Żali oraz
  w piątek o godzinie 17.30 Drodze Krzyżowej.
  Najbliższą Drogę Krzyżową poprowadzą Kobiety z naszej wspólnoty parafialnej.
 2. Wielki Post jest czasem dobrych postanowień, odwrócenia się od zła i czynienia dobra. Warto, żeby te postanowienia miały bardzo konkretny wymiar. Niech to będą konkretne wyrzeczenia, niech to będzie codzienna dodatkowa chwila przeznaczona na lekturę Pisma Świętego, na rozmyślanie męki i śmierci Pana Jezusa, na modlitwę i zastanowienie się nad własnym życiem
  i postępowaniem.
 3. Dzisiaj w naszej parafii gościmy kleryka Michała Podkowę, który na wszystkich Mszach Świętych odczytuje list księdza rektora naszego Wyższego Seminarium Duchownego w Koszalinie, a po Eucharystii będzie kwestował na rzecz seminarium.
 4. Po Mszy Świętej zachęcam do nabycia naszego Gościa Niedzielnego, w którym podejmujemy temat dobrej Spowiedzi świętej. O tym, jak dobrze przeprowadzić rachunek sumienia, mówią osoby zaangażowane w życie Kościoła.
 5. Jutro przeżywać będziemy święto świętego Kazimierza, królewicza. Był synem króla Kazimierza Jagiellończyka. Urodził się
  w Krakowie w 1456 roku. „Był młodzieńcem szlachetnym, rzadkich zdolności i godnego pamięci rozumu” – napisał jego nauczyciel Jan Długosz. Królewicz bardzo angażował się w pomoc królowi i życie polityczne. Obowiązki państwowe nie przeszkadzały jemu w prowadzeniu bogatego życia duchowego. Czcił Najświętszy Sakrament i Matkę Bożą. Prawdopodobnie złożył Panu Bogu ślub czystości. Zmarł 4 marca 1484 roku. Jego relikwie spoczywają w Wilnie.
 6. We wtorek po Mszy świętej i Nowennie do Matki Bożej nastąpi zmiana tajemnic różańcowych.
 7. W tym tygodniu przypadać będzie pierwszy czwartek miesiąca, w który modlimy się szczególnie w intencji świętych i gorliwych powołań kapłańskich i zakonnych.
 8. W piątek będziemy obchodzić Międzynarodowy Dzień Kobiet. Choć to świecka uroczystość, to jednak w naszych modlitwach pamiętajmy o wszystkich kobietach, zwłaszcza o tych najbardziej utrudzonych matkach wielodzietnych rodzin, o samotnych,
  o kobietach poniżanych i prześladowanych w wielu częściach świata. Wszak kobiety wypełniają szczególną rolę w świecie,
  w Kościele i rodzinie. Polecajmy ich trud i życie Panu Bogu i Maryi, która jest najpiękniejszym wzorem żony i matki.
 9. Za tydzień druga niedziela miesiąca, w którą ofiary składane na tacę podczas wszystkich Eucharystii zostaną przeznaczone na utrzymanie naszej świątyni i parafii, a szczególnie na opłatę ogrzewania.
 10. W przyszłą niedzielę zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej, która rozpoczyna się o godzinie 10.30.
 11. Od przyszłej niedzieli będą do nabycia paschaliki, świece na stół wielkanocny.
 12. Pragnę wyrazić wielką wdzięczność za złożone ubiegłej niedzieli ofiary na wsparcie rodzin zamieszkałych w ogarniętym działaniami wojennymi syryjskim Aleppo oraz uchodźców ukraińskich. Ofiary wyniosły 561 złotych.
 13. Za dwa tygodnie, czyli 17 marca, przeżywać będziemy w naszej wspólnocie wielkopostne rekolekcje parafialne. Będą one duchowym przygotowaniem do jubileuszu 25-lecia erygowania naszej parafii. Uroczystości jubileuszu będą 20 marca podczas Eucharystii sprawowanej o godzinie 17.00, którym przewodniczyć będzie nasz ordynariusz, ksiądz biskup Zbigniew Zieliński.
 14. Do 30 kwietnia dokonujemy rozliczeń podatkowych. Polskie prawo daje nam możliwość przekazania 1,5 % naszego podatku na rzecz wybranej przez nas organizacji pożytku publicznego. Zachęcamy o przekazanie 1,5 % należnego podatku na hospicjum  przy naszej świątyni.
 15. We wtorek na naszym cmentarzu o godzinie 12.00 zakończy ziemskie pielgrzymowanie świętej pamięci Edward Maj, który mieszkał przy ulicy Klonowej. W jego intencji: wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.
 16. Świątynie są wyjątkowym miejscem naszych spotkań z Bogiem. Niech Jego błogosławieństwo umocni w nas gorliwość o piękno
  i czystość zarówno materialnych, jak i duchowych miejsc Bożej obecności.

ks..Marek Kowalewski, proboszcz

SZCZECINEK  ,  DNIA  03 MARCA 2024  ROKU  .

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *