Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE  NA  IV  NIEDZIELĘ  WIELKIEGO  POSTU  .

 1. Dzisiejsza, już czwarta, niedziela Wielkiego Postu różni się nieco od pozostałych. W tradycji Kościoła nazywamy ją „laetare”, czyli niedzielą radości, aby wszyscy podejmujący trud przemiany serca wytrwali w tym niełatwym codziennym wysiłku.
 2. Zapraszamy jeszcze dzisiaj na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o Męce Pańskiej o godzinie 16.15, a w piątek o godzinie 17.30 rozważamy wydarzenia na Drodze Krzyżowej, którą prowadzić będą mężczyźni naszej parafii.
 3. Na parapetach przy stopniu komunijnym są do nabycia w cenie 10 złotych paschaliki – świece na stół wielkanocny. Jest to jednocześnie wsparcie dla najbardziej potrzebujących.
 4. Zachęcam do nabycia i lektury naszego Gościa Niedzielnego, w którym przeczytamy m.in. o wyjątkowych kobietach, które wpływały na losy Kościoła, oraz o roli przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski i sposobie jego wyboru. A w wielkopostnej szkole modlitwy – o rozproszeniach.
 5. W piątek, 15 marca, zapraszamy wszystkich na Drogę Krzyżową ulicami naszego miasta. Rozpoczęcie w Parafii Miłosierdzia Bożego o godzinie 19.30. Przejdziemy ulicami: Polną, Mierosławskiego, Kościuszki, Jana Pawła II, Bohaterów Warszawy, Placem Wolności, Zamkową i Ordona.
  W parafii mariackiej po zakończeniu tej Drogi Krzyżowej będzie całonocna adoracja organizowana przede wszystkim z myślą
  o mężczyznach.
 6. Od soboty, 16 marca, do niedzieli, 24 marca, w całej naszej ojczyźnie trwać będzie NOWENNA W INTENCJI OJCZYZNY, ZGODY NARODOWEJ I POSZANOWANIA ŻYCIA LUDZKIEGO za wstawiennictwem świętego Andrzeja Boboli
  i błogosławionego Jerzego Popiełuszki
  .
 7. W sobotę na godzinę 9.00 zapraszam Panie i Panów z pomocą w uporządkowaniu terenu wokół naszego kościoła oraz naszej świątyni, szczególnie na czas naszego jubileuszu i zbliżających się świąt wielkanocnych.
 8. Za tydzień, czyli od V Niedzieli Wielkiego Postu, przeżywać będziemy w naszej wspólnocie wielkopostne rekolekcje parafialne. Będą one duchowym przygotowaniem do jubileuszu 25-lecia erygowania naszej parafii. Uroczystości jubileuszu będą 20 marca podczas Eucharystii sprawowanej o godzinie 17.00, którym przewodniczyć będzie nasz ordynariusz, ksiądz biskup Zbigniew Zieliński.
 9. Jutro Mszą Świętą o godzinie 12.00 rozpocznie się pogrzeb świętej pamięci Henryka Hapyna, który mieszkał przy ulicy Orzechowej. W jego intencji: wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie, a światłość wiekuista niech mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.
 10. Do 30 kwietnia dokonujemy rozliczeń podatkowych. Polskie prawo daje nam możliwość przekazania 1,5 % naszego podatku na rzecz wybranej przez nas organizacji pożytku publicznego. Zachęcamy o przekazanie 1,5 % należnego podatku na hospicjum przy naszej świątyni.
 11. Bóg wlewa słodycz w nasze serca i nas pociesza. W niedzielę radości oddalmy od siebie to, co nas od Boga oddziela,
  a przyjmijmy światło, które nas łączy, a którym jest Jezus Chrystus.

 Ks. Marek Kowalewski, proboszcz

 SZCZECINEK  ,  DNIA  10  MARCA  2024  ROKU  .

Modlitwa za Ojczyznę księdza Piotra Skargi
Boże, Rządco i Panie narodów,
z ręki i karności Twojej racz nas nie wypuszczać,
a za przyczyną Najświętszej Maryi Panny, Królowej naszej,
błogosław Ojczyźnie naszej, by Tobie zawsze wierna
chwałę przyniosła Imieniu Twemu,
a syny swe wiodła ku szczęśliwości.

Wszechmogący wieczny Boże,
spuść nam szeroką i głęboką miłość ku braciom i najmilszej Matce,
Ojczyźnie naszej,
byśmy jej i ludowi Twemu,
swoich pożytków zapomniawszy, mogli służyć uczciwie.

Ześlij Ducha Świętego na sługi Twoje,
rządy kraju naszego sprawujące,
by wedle woli Twojej ludem sobie powierzonym mądrze i sprawiedliwie zdołali kierować.
Przez Chrystusa, Pana naszego.
Amen.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *