Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA NIEDZIELĘ ZMARTWYCHWSTANIA  PAŃSKIEGO  .

 1. Od Wigilii Paschalnej cały Kościół raduje się ze Zmartwychwstania Pańskiego. Uroczystością rezurekcyjną oznajmiliśmy tę prawdę całemu światu i naszej parafii. Ostatnie słowo zawsze należy do Jezusa Chrystusa, gdyż On zwyciężył grzech, śmierć
  i szatana. Niech wielkanocne wydarzenia sprawią, że będziemy świadkami Zmartwychwstałego.
 2. W poczuciu wdzięczności chcemy skierować słowa podziękowania do wszystkich tych, którzy przyczynili się, aby liturgia w czasie tych dni miała godną oprawę:
  Do tych, którzy zbudowali Ciemnicę i Grób Pański
  Do tych, którzy ubogacili nasz kościół kwiatami
  Do tych, którzy wsparli swoimi darami i ofiarami
  Do tych, którzy służyli przy ołtarzu Pańskim
  Do tych, którzy ubogacili liturgię Triduum Paschalnego pięknem śpiewu.
 3. Dzisiaj, jak w każdą ostatnią niedzielę miesiąca, ofiarą składaną do skarbony możemy wesprzeć mieszkańców syryjskiego Aleppo, uchodźców ukraińskich oraz pomóc w odbudowie po tragicznym pożarze Domu Pomocy Społecznej w Przytocku.
 4. Jutro, drugi dzień świąt. Pamiętajmy, że nasza radość i cała przedświąteczna krzątanina miały swój powód przede wszystkim
  w wydarzeniach Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Pana Jezusa. Zadbajmy zatem o nasz udział we Mszy Świętej. Zachęcamy także, o ile to możliwe, do uczestnictwa w Eucharystii przez całą oktawę Wielkiej Nocy. W czasie wolnym warto także zwiedzić kościoły i obejrzeć wystrój Grobów Pańskich. Jednocześnie nie powinniśmy zapominać o tych, którzy od nas odeszli – odwiedźmy ich groby na cmentarzu.
 5. Drugi dzień świąt, to dzień, w który zostanie odczytane słowo rektora Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, a ofiary składane na tacę zostaną w całości przeznaczone na tę jakże zacną uczelnię dla naszej Ojczyzny.
 6. We wtorek, 2 kwietnia, minie już 19 rocznica powołania do Domu Ojca, który jest w Niebie, naszego Rodaka, świętego papieża Jana Pawła II.
 7. Zapraszam do uczestnictwa w naszych cotygodniowych nabożeństwach:
  – wtorek – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
  – czwartek – adoracja Najświętszego Sakramentu
  – piątek – Koronka do Miłosierdzia Bożego .
 8. W środę i piątek o godzinie 16.30 spotkanie z dziećmi komunijnymi.
 9. W tym tygodniu przypadać będzie pierwszy czwartek i piątek miesiąca oraz pierwsza sobota:
  – czwartek – dzień w który szczególnie modlić się będziemy w intencji świętych i gorliwych powołań kapłańskich i zakonnych
  z naszej parafii, a dla powołanych o wytrwanie w kroczeniu za Chrystusem.
  – piątek – od godziny 8.30 odwiedziny chorych z Komunią świętą, a podczas Najświętszej Ofiary naszą modlitwą obejmiemy wszystkich chorych i cierpiących na ciele i duszy
  – sobota – dzień poświęceniu się Niepokalanemu Sercu NMP.
 10. W sobotę, jak w każdą pierwszą, spod kościoła mariackiego o godzinie 14.00 wyruszy na ulice naszego miasta kolejny męski różaniec, który zakończy wspólna Eucharystia celebrowana w naszej świątyni.
 11. Liturgię przyszłej niedzieli rozpoczniemy wspólnym śpiewem Godzinek ku czci NMP o godzinie 8.30.
 12. Przyszła niedziela zakończy oktawę Wielkiej Nocy. Z ustanowienia Papieża – Polaka obchodzimy Uroczystość Miłosierdzia Bożego. Na zakończenie każdej Mszy świętej odmówimy wspólnie Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

Niech zmartwychwstały Chrystus
przyniesie całej ziemi upragniony pokój.
Obyśmy wszyscy zrozumieli, że w Jego ranach
jest nasze zdrowie, i cieszyli się Jego obecnością wśród nas.
Niech napełni nas odwagą, abyśmy otworzyli serca na ludzi,
których stawia na naszej drodze i do których nas posyła.

 1. Idźmy z radością i wszędzie rozgłaszajmy, że Chrystus zmartwychwstał. Niech wielkanocna radość będzie naszym udziałem. Dzielmy się nią z wszystkimi ludźmi.

         Ks. Marek Kowalewski, proboszcz

SZCZECINEK  ,  DNIA  31 MARCA 2024  ROKU  .

 

ŻYCZENIA BISKUPA KOSZALIŃSKO-KOŁOBRZESKIEGO
ZBIGNIEWA ZIELIŃSKIEGO
Z OKAZJI UROCZYSTOŚCI ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

 Drodzy Współbracia w Kapłaństwie,
Osoby Życia Konsekrowanego, Diecezjanie

Zmartwychwstały Chrystus pokazuje nam, że życie to nie tylko przeszłość i teraźniejszość, ale również wieczność. Właśnie ta prawda decyduje o sensie i wartości naszego życia. Niech Ten, który narodził się, aby ponieść krzyż naszych grzechów na Golgotę
i otworzyć nam niebieskie wrota otwiera nas na ogrom swej miłości. Zaś obietnica: „Ani oko nie widziało, ani ucho nie słyszało, ani serce człowieka nie zdołało pojąć, jak wielkie rzeczy Bóg przygotował tym, którzy Go miłują…” (1 Kor 2,9) niech skłania nas do życia będącego odpowiedzią pisaną naszą miłością.

Szczególnym miejscem doświadczenia i okazywania tej miłości jest ludzka wspólnota, w tym Wspólnota Kościoła. Odkrywamy jej wartość, uczestnicząc we wspólnocie Kościoła lokalnego jako wierni Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej, duchowni i świeccy, przywołując w tym Jubileuszowym Roku ewangelizacyjne dzieło św. Ottona, będące naszym dziedzictwem, ale i zaproszeniem do dzielenia się nim z innymi.

W święty czas Paschalnych Obchodów, w którym ponownie odkrywamy, że zostaliśmy odkupieni przez Chrystusa i obdarowani Wspólnotą Kościoła, składam z serca płynące życzenia, by Chrystus Zmartwychwstały, który zwyciężył śmierć i grzech oraz otworzył nam bramy nieba, obdarzał obfitością swoich łask, błogosławiąc podejmowanym wysiłkom apostolskim czyniąc je jeszcze bardziej owocnymi. Niech Jego Zmartwychwstanie będzie dla nas źródłem siły i ożywiającej mocy nieustannie inspirującej do uczestnictwa we Wspólnocie Kościoła.

Chrystus Zmartwychwstał! Prawdziwie Zmartwychwstał! Alleluja!

† Zbigniew ZIELIŃSKI
Biskup Koszalińsko-Kołobrzeski

___________________________
Koszalin, Wielkanoc A.D. 2024

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *