Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE  NA  III  NIEDZIELĘ  WIELKANOCNĄ  .

 1. Dzisiaj już Trzecia  Niedziela  Wielkiej  Nocy. Nadal wypełnia nas radość płynąca z doświadczenia mocy Chrystusa zmartwychwstałego. Dzięki niej stajemy się wolni od krępujących schematów i przyzwyczajeń. Ta moc uzdalnia nas do kochania innych i tworzenia z nimi autentycznej wspólnoty – komunii. Okres od zmartwychwstania do wniebowstąpienia Pan Jezus poświęcił tym, których najbardziej umiłował. Spróbujmy wejść do tego grona, poczujmy się zaproszeni do bliskiego przebywania ze Zmartwychwstałym, które najpełniej realizuje się poprzez nasz pełny udział w Eucharystii.
 2. POWOŁANI DO WSPÓLNOTY – KOMUNII Z BOGIEM I BLIŹNIMI W KOŚCIELE„ – pod takim hasłem rozpoczyna się dzisiaj
  w Kościele katolickim w naszej Ojczyźnie XVI Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Szczególnie w tym tygodniu starajmy się
  w naszych domach sięgnąć po Pismo Święte, bowiem czytając Słowo Boże najpiękniej do każdego z nas przemawia sam Pan Bóg.
 3. Niedziela Biblijna jest równocześnie Narodowym Dniem Czytania Pisma Świętego. Po powrocie do domu otwórzmy rodzinne Pismo święte i przeczytajmy w najgłębszym skupieniu i powadze jego fragment. Niech on posłuży jako przedmiot medytacji
  w codziennej modlitwie i w rachunku sumienia – przez cały rok. Zaznaczmy go sobie. Niech będzie dla nas światłem i mocą na drodze naszego osobistego i narodowego życia przez wszystkie dni aż do następnej Niedzieli Biblijnej.
 4. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym szczególnie polecamy artykuły o przyjęciu chrześcijaństwa przez Polskę, związane z piątą rocznicą ustanowienia przez Sejm RP Narodowego Święta Chrztu Polski.
 5. Zapraszam do uczestnictwa w naszych cotygodniowych nabożeństwach:
  – wtorek – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
  – czwartek – od 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy
  – piątek – Koronka do Miłosierdzia Bożego w intencji pokoju na świecie.
 6. Spotkania z dziećmi komunijnymi w środę i piątek o godzinie 16.30.
 7. Jeszcze przez dwa tygodnie będzie taki układ Najświętszej Ofiary w naszym kościele jaki jest obecnie. Od 1 maja Msze święte będą odprawiane w niedzielę i święta o godzinie 9.00, 11.00 i 19.00, a w dni powszednie o godzinie 19.00. Taki układ Eucharystii będzie od maja do końca sierpnia.
 8. Pokrzepieni słowem Bożym i Najświętszym Sakramentem powinniśmy z radością i pałającym sercem wyjść z tej świątyni i mówić tym, których spotykamy o wielkich rzeczach, których dokonał Jezus Chrystus. Sięgajmy w tym tygodniu po Pismo Święte. Niech stanie się naszą codzienną lekturą.

Ks. Marek Kowalewski, proboszcz

SZCZECINEK  ,  DNIA  14 KWIETNIA 2024  ROKU.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *