Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA V NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ

 1. Dzisiaj w ramach programu „POLA  NADZIEI„ możemy po Mszy świętej wesprzeć ofiarą nasze Hospicjum imienia Świętego Franciszka z Asyżu. Kwestarzami są nasze siostry Albertynki – Aleksandra, Joanna i Barbara.
 2. Dzisiaj po Eucharystii sprawowanej o godzinie 11.00 spotkanie z rodzicami dzieci komunijnych.
 3. Zachęcam do nabycia i lektury naszego Gościa Niedzielnego, w którym dzisiaj rozmowa z rodzicami Heleny Kmieć, świeckiej misjonarki zamordowanej 7 lat temu w Boliwii, a także wywiad w kard. Giovannim Battistą Re o świętym Janie Pawle II.
 4. Od środy zapraszam do uczestnictwa w nabożeństwach majowych ku czci Najświętszej Maryi Panny, które będą odprawiane w niedzielę i święta o godzinie 18.15, a w dni powszednie bezpośrednio po Eucharystii sprawowanej o godzinie 19.00. Wyjątkiem jest sobota, w którą Najświętsza Ofiara składana jest w kaplicy hospicyjnej.
 5. 3-go Maja jest także naszym świętem narodowym. Bowiem w tym dniu wspominamy ustanowienie Konstytucji 3-go Maja, pierwszego takiego dokumentu w Europie, a drugiego na świecie. Nasze domy na te dni niech będą udekorowane narodową, biało-czerwoną flagą.
 6. W piątek, 3-go Maja, przeżywać będziemy uroczystość NMP – Królowej Polski, głównej Patronki naszego narodu. Pamiętajmy w tym dniu o dziękczynieniu za Jej ”przedziwną pomoc i obronę”. Msze święte zostaną odprawione jak w niedzielę:
  o godzinie 9.00, 11.00 i 19.00.
 7. Ponadto w liturgii Kościoła świętego przypadać będzie:
  – środa – wspomnienie świętego Józefa, rzemieślnika. To jemu Bóg powierzył lata dziecięce i młodość naszego Zbawiciela. Oblubieniec Matki Jezusowej był człowiekiem prawym, a Bóg powierzył jemu największe tajemnice. Choć karty Pisma świętego nie odnotowały ani jednego słowa wypowiedzianego przez Józefa, o jego wielkości i świętości świadczy już samo wybranie przez Boga, pokorne przyjęcie woli Bożej i wierne przy niej trwanie. Choć milczy, spełnia wielkie posłannictwo w historii. Niech jego wiara będzie dla nas przykładem bezgranicznego zaufania Bogu.
  – czwartek – wspomnienie świętego Atanazego, biskupa i doktora Kościoła. Teolog urodzony pod koniec III wieku w Aleksandrii, który aktywnie uczestniczył w ówczesnych debatach dogmatycznych. Prze intelektualną walkę z herezją arianizmu położył fundamenty pod wykład katolickiej nauki o Chrystusie. Niech jego przykład zachęca nas do pogłębiania znajomości prawd wiary i coraz głębszego zaangażowania w życie Kościoła.
  – sobota –wspomnienie świętego Floriana, męczennika. Żył na początku IV wieku, kiedy trwały najkrwawsze prześladowania Kościoła za panowania cesarza Dioklecjana. Był rzymskim żołnierzem, który bronił słabszych i prześladowanych chrześcijan oraz ratował ludzi od pożarów, ryzykując życie. Poniósł śmierć, bo niech ciał wyrzec się wiary. Pod koniec XII wieku jego relikwie zostały sprowadzone do Krakowa i w jednej z jego dzielnic, Kleparzu, wybudowano kościół ku jego czci, który jako jedyny ocalał po pożarze dzielnicy w XVI wieku. Od tego czasu odbiera w Polsce cześć jako opiekun strażaków i hutników.
 8. W tym tygodniu przypadać będzie pierwszy czwartek i piątek miesiąca oraz pierwsza sobota:
  – czwartek – dzień w który szczególnie modlić się będziemy w intencji świętych i gorliwych powołań kapłańskich i zakonnych z naszej parafii, a dla powołanych o wytrwanie w kroczeniu za Chrystusem. Od godziny 8.30 odwiedziny chorych z Komunią świętą.
  – piątek –  naszą modlitwą obejmiemy wszystkich chorych i cierpiących na ciele i duszy.
  – sobota – dzień poświęceniu się Niepokalanemu Sercu NMP.
 9. W sobotę podczas Eucharystii sprawowanej o godzinie 11.00 dziesięcioro dzieci z naszej wspólnoty parafialnej przystąpi do PIERWSZEJ KOMUNII ŚWIĘTEJ.
 10. W sobotę, jak w każdą pierwszą, spod kościoła mariackiego o godzinie 14.00 wyruszy na ulice naszego miasta kolejny męski różaniec, który zakończy wspólna Eucharystia w kościele Świętej Rozalii.
 11. Liturgię przyszłej niedzieli rozpoczniemy wspólnym śpiewem Godzinek ku czci NMP o godzinie 8.30.
 12. Wczoraj na naszym cmentarzu zakończył ziemską wędrówkę świętej pamięci Ryszard Stawicki. W jego intencji: wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie, a światłość wiekuista niech mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.
 13. Świętujemy z radością niedzielę – dzień Pański. Niech nadzieja zmartwychwstania i życia wiecznego przenika wszystko, co dziś będziemy czynili.

Ks. Marek Kowalewski, proboszcz

SZCZECINEK , DNIA 28 KWIETNIA 2024 ROKU .

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *