Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE NA UROCZYSTOŚĆ

WNIEBOWSTĄPIENIA  PAŃSKIEGO.

 1. Dzisiaj UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO. W Kościele jest to uroczystość obchodzona już od V wieku. Chrystus Pan zanim opuścił ziemię, powiedział do Apostołów: „A Ja, gdy zostanę nad ziemię wywyższony, przyciągnę wszystkich do siebie” (J 12,32). I tłumaczył im, że Jego odejście jest potrzebne, aby mógł zesłać Ducha Pocieszyciela. Po złożonej z samego siebie Ofierze Nowego i Wiecznego Przymierza, wszedł do chwały Ojca, aby wstawiać się za nami  i przygotować nam miejsce. My wpatrujemy się w górę, każdego dnia podążamy za Nim, obieramy ten właśnie kierunek, krocząc po ziemskich drogach wiary. Moc tej wędrówki czerpiemy od samego Chrystusa obecnego w Eucharystii,, odwagę i siły – od Ducha Świętego, który nieustannie nas wspiera i pociesza.
 2. Zapraszam jeszcze dzisiaj na godzinę 18.15, a w dni powszednie bezpośrednio po Mszy Świętej odprawianej o godzinie 19.00 na nabożeństwo majowe ku czci NMP, które łączymy z Nowenną do Ducha Świętego, która ma nas przygotować na przyjście Trzeciej Osoby Trójcy Świętej.
 3. Zachęcam do nabycia i lektury naszego „Gościa Niedzielnego”, w którym polecany jest artykuł demaskujący przekłamania i mity pojawiające się w związku z objawieniami w Fatimie.
 4. W tym tygodniu patronować nam będą:
  – wtorek – święto świętego Macieja, apostoła. Został wybrany na apostoła na miejsce Judasza – zdrajcy. Podczas swojej działalności ewangelizacyjnej nawrócił wielu niewierzących, wspomagając naukę licznymi znakami. Mimo groźby śmierci nie wyparł się Chrystusa, za co został ukamienowany około roku 80. Został dobity przez rzymskiego żołnierza, który uciął mu głowę toporem na znak, że Żydzi, jako podani, nie mają prawa karać śmiercią. Zgodnie z tradycją relikwie apostoła odnalazła święta Helena i przewiozła je do Rzymu.
  czwartek – święto świętego Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski. Polski jezuita, urodzony 30 listopada 1591 roku w Strachocinie. Zwany jest Apostołem Polesia ze względu na swoją działalność misyjną. To wybitny kaznodzieja, autor tekstu ślubów lwowskich króla Jana Kazimierza. Bestialsko torturowany przez Kozaków nie wyrzekł się wiary w Chrystusa. Po wielu godzinach męczarni zginął od uderzenia szablą 16 maja 1657 roku w Janowie Poleskim.
 5. W sobotę w naszym Diecezjalnym Sanktuarium Maryjnym w Skrzatuszu odbędzie się pielgrzymka Róż Różańcowych. Zapraszamy do udziału w niej. Wyjazd spod kościoła w sobotę o godzinie 8.30.
 6. Za tydzień po Eucharystii sprawowanej o godzinie 11.00 zapraszam dzieci klasy czwartej i ich rodziców w sprawie rocznicy Pierwszej Komunii świętej.
 7. W przyszłą niedzielę przypada UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO, tak zwane Zielone Świątki. Warto też pamiętać, że niedziela ta kończy okres Wielkanocy i że to ostatni moment, aby zadośćuczynić przykazaniu kościelnemu nakazującemu Spowiedź i Komunię Świętą.
  W tym dniu parafia prowadzona przez Ojców Redemptorystów przeżywa odpust parafialny.
 8. Wszyscy jesteśmy zobowiązani do wychowania młodego pokolenia. Współcześnie koniecznością jest zadbanie o poziom wykształcenia dzieci i młodzieży, ale nie mniej ważną, a może nawet ważniejszą sprawą jest troska o wychowanie we właściwych wartościach. Oba priorytety zapewnia w Szczecinku szkoła zwana „Katolikiem”, czyli Prywatne Liceum Ogólnokształcące i Szkoła Podstawowa. Zapraszamy do zapoznania z ofertą edukacyjno-wychowawczą szkoły. Dzień Otwartych Drzwi – 14 maja 2024 roku (wtorek) w godz. 17:00 – 19:00.
 9. Wstąpienie do nieba nie oznacza oddalenia się Boga od człowieka. Chrystus nigdy nie zostawił swoich uczniów samych. To wydarzenie było potrzebne, abyśmy mogli otrzymać Ducha Świętego i jeszcze bardziej zbliżyć się do Zbawiciela.

Ks. Marek Kowalewski, proboszcz

SZCZECINEK  ,  DNIA  12 MAJA  2024  ROKU  .

 

Zaproszenie Biskupa Diecezjalnego Zbigniewa Zielińskiego na uroczystości na Górze Chełmskiej w dniu 1 czerwca 2024 r.

Drodzy Siostry i Bracia,

Serdecznie zapraszam wszystkich Was dnia 1 czerwca 2024 r. na obchody 33 rocznicy poświęcenia przez Jana Pawła II Diecezjalnego Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej na Górze Chełmskiej. Spotkanie rozpocznie się nabożeństwem różańcowym o godzinie 10:00, a zakończy odprawieniem Mszy św. o godz. 12:00.

Spotkanie to jest zarazem Diecezjalną Pielgrzymką Apostolatu Pielgrzymującej Matki Bożej. Moją wielką radością jest fakt, że Apostolat Pielgrzymującej Matki Bożej rozwija się aż w 120 parafiach naszej diecezji, a Maryja nawiedza rodziny w ponad 600 kręgach domowych. Wyjątkowym zadaniem Apostolatu Pielgrzymującej Matki Bożej jest ożywienie życia religijnego parafii poprzez przyjmowanie w swoich domach Pielgrzymującej Matki Bożej, kontakt rodzin z szensztackim sanktuarium, a także jednoczenie się rodzin pomiędzy sobą poprzez wspólne pielgrzymki i spotkania, by żyć dla ideałów życia rodzinnego i wspierać się w wierze.

Doskonałą okazją do realizowania zadań Apostolatu jest wspólna pielgrzymka z Waszych parafii na Górę Chełmską 1 czerwca 2024 r. w Koszalinie, na którą jeszcze raz zapraszam. Niech opieka Maryi inspiruje Was do wspólnej modlitwy rodzinnej oraz odkrywania Boga w codzienności życia.

Już teraz bardzo serdecznie pozdrawiam i modlę się za wszystkich, którzy biorą udział w tym wielkim dziele. Powierzając całe Dzieło Szensztackie Dobremu Bogu, przez Niepokalane Serce Maryi, wszystkim zaangażowanym błogosławię i zapewniam o mojej modlitwie.

+ Zbigniew Zieliński

Biskup Koszalińsko-Kołobrzeski

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *