Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE  NA  NIEDZIELĘ TRÓJCY  PRZENAJŚWIĘTSZEJ  .

1 Dzisiaj, w UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu,
i Synowi, i Duchowi Świętemu…
”. Warto też sobie zdać sprawę, że ile razy świadomie i pobożnie wykonujemy znak krzyża, modlitewnie wielbimy Trójcę Przenajświętszą – jednego Boga w trzech Osobach. Nawet chrześcijaninowi trudno pojąć tę prawdę, tym bardziej módlmy sięo Bożą mądrość i światło Ducha Świętego i oby wszystko w naszym życiu było czynione na chwałę Trójcy Świętej.

2. Po Mszy świętej mamy okazję do złożenia do skarbony przy głównym wejściu do naszej świątyni ofiary na wsparcie ogarniętego działaniami wojennymi i trzęsieniem ziemi syryjskiego Aleppo.

3. Dzisiaj jeden z najpiękniejszych dni w roku, bowiem obchodzimy DZIEŃ MATKI. Pamiętajmy o tym największym i najwierniejszym spośród ludzi przyjacielu każdego z nas, wypraszając Boże błogosławieństwo dla żyjących, a dla powołanych do Domu Ojca, który jest w Niebie o życie wieczne. Msza święta za nasze mamy zostanie odprawiona dzisiaj o godzinie 19.00.

4. Zapraszam jeszcze dzisiaj na nabożeństwo majowe ku czci NMP , które będzie odprawione dzisiaj o godzinie 18.15, a w dni powszednie bezpośrednio po Mszy Świętej sprawowanej o godzinie 19.00.

5. Zachęcam do nabycia i lektury naszego Gościa Niedzielnego, w którym między innymi, o zmianach w Kościele w związku
z nowymi wytycznymi dotyczącymi orzekania o zjawiskach nadprzyrodzonych.

6. W wtorek na godzinę 17.30 zapraszamy dzieci, które w tym roku przystąpiły do Pierwszej Komunii świętej i dziewczynki, które
w Boże Ciało pragną sypać kwiaty przed Najświętszym Sakramentem. Dzieci rocznicowe mają swoje spotkanie o godzinie 17.00.

7. W najbliższy czwartek, 30 maja, w liturgii celebrować będziemy UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI PAŃSKIEJ – BOŻE CIAŁO. W tym dniu w  naszym kościele zostanie odprawiona tylko jedna Ofiara Pańska o godzinie 10.00, która niech zjednoczy całą wspólnotę parafialną. Po Mszy Świętej z Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie wyjdziemy
w uroczystej procesji eucharystycznej. Będziemy dziękować Panu Bogu za dar Eucharystii, a jednocześnie prosić Chrystusa Pana o pokój i błogosławieństwo Boże dla Kościoła powszechnego, naszej Ojczyzny i naszego Narodu. Udział w tej procesji jest publicznym wyznaniem wiary w to, że Jezus jest wśród nas, naszym życiu zawsze obecny. Jesteśmy Ludem Bożym, który nieustannie jest w drodze na spotkanie z Panem Bogiem.W tym roku procesja przejdzie ulicami: Bukową, Jesionową, Orzechową, Cisową i Kasztanową.

8. Ponadto w tym tygodniu przypadać będzie:
środa – wspomnienie świętej Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy. Urodziła się 17 kwietnia 1865 roku w Loosdorfie w Austrii, mając 21 lat, wstąpiła do krakowskiego klasztoru Urszulanek i przyjęła imię Urszula. Była wybitnym pedagogiem i wychowawcą. Założyła Zgromadzenie Urszulanek Serca Jezusa Konającego. Jest ceniona za poświęcenie dla innych oraz pogodę ducha. Za swoją działalność została odznaczona Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski, Krzyżem Niepodległości i Złotym Krzyżem Zasługi. Zmarła 29 maja 1939 roku w Rzymie.
– piątek – święto Nawiedzenia NMP. Ewangeliczna scena nawiedzenia św. Elżbiety przez Maryję. Święto to powstało w 1263 roku z inicjatywy św. Wykorzystując autorytet, jaki sobie zdobył prawością charaktery i posiadaną wiedzą, zgromadził wokół siebie uczniów i chętnie prowadził z nimi dyskusje na tematy filozoficzne, etyczne i religijne. Miał zginąć śmiercią męczeńską przez ścięcie mieczem 1165 roku.

9. W tym tygodniu przypadać będzie pierwsza sobota miesiąca – dzień poświęcenia Niepokalanemu Sercu Maryi.

10. Okazja do skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania – Spowiedzi świętej jest każdego dnia powszedniego na kwadrans przed Eucharystią.

11. W sobotę o godzinie 14.00 spod kościoła mariackiego wyruszy kolejny „Męski Różaniec”, który przejdzie ulicami naszego miasta i zakończy się wspólną Eucharystią.

12.Liturgię przyszłej niedzieli rozpoczniemy wspólnym śpiewem Godzinek ku czci NMP o godzinie 8.30.

13. Chcąc podkreślić radość, jaką niesie ze sobą świętowanie Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, a także w związku z charakterem wypoczynkowym tzw. „długiego weekendu”, kierując się dobrem duchowym wiernych, na mocy kan. 87 § 1 KPK, ksiądz biskup ordynariusz udziela wszystkim wiernym Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej i osobom przebywającym na terenie diecezji (kan. 91 KPK), dyspensy od obowiązku zachowania w dniu 31 maja 2024 r. wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych
i charakteru pokutnego tego dnia, z zachowaniem wszystkich pozostałych przepisów prawa. Korzystających z dyspensy zachęcam do modlitwy w intencjach Ojca Świętego Franciszka.

14. Parafia w Parsęcku serdecznie zaprasza na warsztaty pisania ikon. Propozycja skierowana jest do wszystkich, którzy chcieliby spotkać Boga w modlitwie i pisaniu ikon Matki Bożej. Warsztaty obejmują sześć dni, od 24 do 29 lipca br. i będą w Parsęcku. Obowiązują zapisy, bowiem jest ograniczona liczba miejsc. Szczegóły na plakacie w gablocie.Gdy człowiek rozważa tajemnicę Trójcy Świętej, odkrywa, że kluczem do szczęścia są relacje oparte na miłości i wspólne działanie dla dobra innych. Niech znak krzyża, który za chwilę uczynimy na zakończenie Mszy Świętej, przypomina nam w ciągu dnia o miłości Pana Boga.

ks.Marek Kowalewski, proboszcz

SZCZECINEK  ,  DNIA  26 MAJA  2024  ROKU  .

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *