Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE  NA  IX  NIEDZIELĘ  ZWYKŁĄ  .

 1. Trwa miesiąc czerwiec, miesiąc poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Z codziennie odprawianą Ofiarą Pańską łączymy nabożeństwo czerwcowe, podczas którego przy wystawionym Najświętszym Sakramencie śpiewamy Litanię do Serca Pana Jezusa. Uczęszczajmy na to nabożeństwo, aby wynagrodzić Panu Bogu za nasze grzechy i nieprawości, i prosić
  o nawrócenie siebie i innych. Może to nabożeństwo scementuje nasze rodziny, tak często zapracowane, zabiegane i zatroskane o godną codzienność?
  Dzisiaj nabożeństwo o godzinie 18.15, a w tygodniu bezpośrednio po Mszy Świętej sprawowanej o godzinie 19.00.
 2. Zachęcam do nabycia i lektury naszego Gościa Niedzielnego, w którym miedzy innymi, o czym świadczy wzywanie do usuwania krzyży z przestrzeni publicznej oraz o tym, jak wyglądała Eucharystia pierwszych chrześcijan, a także kiedy i w jakich okolicznościach chrześcijanie zaczęli adorować Najświętszy Sakrament w monstrancji.
 3. We wtorek po Eucharystii i nabożeństwie zmiana tajemnic różańcowych.
 4. W tym tygodniu przypadać będzie pierwszy czwartek i piątek miesiąca:
  czwartek – dzień, w którym w szczególny sposób modlimy się w intencji świętych i gorliwych powołań kapłańskich, zakonnych
  i misyjnych, zwłaszcza z naszej parafii, a dla powołanych o wytrwanie w drodze za Chrystusem.
  – piątek – od godziny 8.30 odwiedziny chorych z Komunią św., a wieczorem podczas Eucharystii naszą modlitwą ogarniemy wszystkich chorych i cierpiących w naszej parafii.
 5. W czwartek zakończymy Oktawę Uroczystości Bożego Ciała. W czasie Mszy Świętej zostaną poświęcone wianki, pierwociny tegorocznych płodów ziemi.
 6. W piątek celebrować będziemy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z rangi uroczystości nie obowiązuje nas post piątkowy.
 7. Ponadto w tym tygodniu w liturgii Kościoła świętego przypadać będzie :
  – poniedziałek – wspomnienie świętych męczenników Karola Lwangi i towarzyszy. Do Ugandy chrześcijaństwo dotarło
  w latach dziewięćdziesiątych XIX wieku. Początkowo spotkało się z przychylnym przyjęciem. Kiedy na tron wstąpił król Mwanga rozpoczęło się krwawe prześladowanie chrześcijan. Dnia 3 czerwca 1886 roku w Namungongo zapłonął stos. Zawiniętych
  w trzcinowe maty wierzących wrzucano w płomienie. Męczenników było bardzo wielu. Karol Lwanga został wyróżniony dlatego, że nie tylko z uśmiechem poniósł śmierć, ale zachęcał innych do wytrwania.
  – środa – wspomnienie świętego Bonifacego, biskupa i męczennika. Urodził się około 673 roku w Anglii. Jako misjonarz udał się na misje do Fryzji, dzisiejszych północnych Niemiec i Holandii. Przez wiele lat – najpierw jako biskup, a następnie jako metropolita – dbał o rozwój i organizację Kościoła w Niemczech. Mając 80 lat, znów udał się na misje do Fryzji. Kiedy dotarł do miasta Dokkum, został napadnięty przez pogan i wraz z 52 towarzyszami 5 czerwca 754 roku zamordowany. Co roku przy jego grobie zbiera się episkopat niemiecki na swoje obrady.
  – sobota – wspomnienie Niepokalanego Serca NMP. Dla całego Kościoła ustanowił je papież Pius XII w czasie II wojny światowej w 1944 roku. Wpatrując się w Maryję, w Jej życie, uczmy się otwartości na słowo Boże i owocność współpracy z łaską Bożą
 8. Za tydzień druga niedziela miesiąca, w którą ofiary składane na tacę podczas wszystkich Mszy Świętych zostają przeznaczone na utrzymanie naszej świątyni i jej otoczenia.
 9. W przyszłą niedzielę zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej, która rozpoczyna się o godzinie 10.30.
 10. Pragnę wyrazić wielką wdzięczność za złożone ofiary ubiegłej niedzieli na wsparcie syryjskich rodzin zamieszkałych w Aleppo. Ofiary wyniosły 383 złotych.
 11. Wyrażamy wielkie podziękowanie wszystkim Panom, którzy wczoraj włączyli się w MĘSKI RÓŻANIEC, który przeszedł ulicami naszego miasta. Różaniec powtarza się w każdą pierwszą sobotę miesiąca.
 12. Jeszcze raz pragnę bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy uczestniczyli w uroczystości Bożego Ciała. Dzieciom, które sypały kwiaty, służbie liturgicznej ołtarza, niosącym poduszki, sztandary i feretrony, budującym przepiękne ołtarze, ale przede wszystkim za wspaniałe świadectwo wiary.
 13. Parafia w Parsęcku serdecznie zaprasza na warsztaty pisania ikon. Propozycja skierowana jest do wszystkich, którzy chcieliby spotkać Boga w modlitwie i pisaniu ikon Matki Bożej. Warsztaty obejmują sześć dni, od 24 do 29 lipca br. i będą w Parsęcku. Obowiązują zapisy, bowiem jest ograniczona liczba miejsc. Szczegóły na plakacie w gablocie.
 14. Poznanie Boga to niezmiernie cenny dar. Jest to skarb, którego nie można wycenić. Bądźmy gorliwi w odkrywaniu tajemnic Bożych i w pomocy niesionej najbardziej potrzebującym.

Ks. Marek Kowalewski, proboszcz

SZCZECINEK  ,  DNIA 02 CZERWCA 2024  ROKU  .

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *