ogłoszenia duszapsterskie

ogłoszenia duszapsterskie

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE  NA XIII  NIEDZIELĘ  ZWYKŁĄ  .

 1. Czas wakacji niech sprzyja pogłębianiu naszych relacji z Panem Bogiem, umacnianiu wiary, nawróceniu. Temu właśnie służy niedzielna Eucharystia. Nie rezygnujmy z tego najcenniejszego spotkania z Panem Jezusem, wybierając plażę czy spacer ? Niewiele jest miejsc, gdzie nie ma świątyni .
 2. Dzisiaj o godzinie 18.15 zakończenie nabożeństw czerwcowych poświęconych Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.
 3. Zachęcam do nabycia i lektury naszego Gościa Niedzielnego, w którym m.in. szukamy odpowiedzi na pytanie, w jaki sposób prymat Piotra może łączyć, a nie dzielić wyznawców Chrystusa.
 4. Dzisiaj, w ostatnią niedzielę miesiąca, jak zwykle mamy okazję wesprzeć ofiarami składanymi do skarbony rodziny dotkniętymi działaniami wojennymi syryjskiego miasta Aleppo.
 5. Starajmy się znaleźć czas na spotkanie z Panem Bogiem w Eucharystii, również w ciągu tygodnia. Ofiara Pańska w naszym parafialnym Wieczerniku sprawowana jest o godzinie 19.00, oprócz soboty. We wtorek w Nowennie polecamy się Matce Bożej Nieustającej Pomocy; w czwartek od godziny 18.30 osobista adoracja Najświętszego Sakramentu ; a w piątek wspólna modlitwa w intencji pokoju na świecie na Koronce do Miłosierdzia Bożego.
 6. We wtorek po Eucharystii i Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy nastąpi zmiana tajemnic różańcowych.
 7. W środę Mszą świętą rozpocznie się spotkanie PARAFIALNEJ RADY DUSZPASTERSKIEJ.
 8. W tym tygodniu kalendarz liturgiczny wyznacza nam:
  – poniedziałek – wspomnienie świętego Ottona, biskupa. Ten apostoł Pomorza, sto jacy u początku wiary naszych ziem, odznaczał się niezwykłym talentem duszpasterskim i dyplomatycznym. W ciągu ośmiu miesięcy swojej posługi ochrzcił 22 tysiące Pomorzan.
  – środa – święto świętego Tomasza, apostoła. Odpowiedział na zaproszenie Jezusa, aby pójść za Nim. Pytał Go o drogę prowadzącą do życia wiecznego. Po zmartwychwstaniu Jezusa trudno było mu uwierzyć w świadectwo apostołów, że On żyje. Jednak bezpośrednie spotkanie ze Zmartwychwstałym wszystko zmieniło. Według Tradycji zaniósł Dobrą Nowinę mieszkańcom terenów obecnego Iranu oraz Indii, gdzie miał ponieść śmierć męczeńską w miejscowości Calamina około roku 67.
  – czwartek – wspomnienie świętej Elżbiety Portugalskiej. Urodziła się w 2171 roku w Saragossie. Pochodziła z królewskiej rodziny. W bardzo młodym wieku wyszła za mąż za króla Portugalii, Dionizego. W 1283 roku przeniosła się na dwór królewski do Bragi. Urodziła dwoje dzieci, córkę i syna Alfonsa, który stał się następcą portugalskiego tronu. Jej mąż prowadził rozwiązłe życie, ona zaś oddawała się modlitwie, pracom charytatywnym i wychowaniu dzieci, także tych z nieprawego łoża. Gdy dochodziło do konfliktów między ojcem a synem, robiła wszystko, by zapobiec rozlewowi krwi. Uważano ją za „anioła pokoju”. Po śmierci męża została franciszkańską tercjarką. Dwukrotnie pielgrzymowała do Composteli. Zmarła w 1336 roku. Pochowano ją w katedrze Świętej Klary w Coimbrze.
  – piątek – wspomnienie świętej Marii Goretti, dziewicy i męczennicy. Pochodziła z ubogiej wiejskiej rodziny. Po śmierci ojca to ona dodawała otuchy swojej mamie, której też potem pomagała w prowadzeniu domu i wychowywaniu młodszego rodzeństwa. Zginęła 5 lipca 1902 roku z rąk sąsiada, który nie umiał opanować pożądania, jakim wobec niej zapłonął. Przed śmiercią darowała winę swojemu zabójcy. Lekarze stwierdzili, że miała na ciele 14 kłutych ran. Bardzo szybko zaczęto ja nazywać „świętą Agnieszką XX wieku”.
  – sobota – wspomnienie błogosławionej Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy. Urodziła się w 1863 roku w dobrze sytuowanej, kultywującej tradycje rodzinie. Poświęciła swoje życie propagowaniu idei misji w Afryce. Założyła Zgromadzenie Sióstr Misjonarek świętego Piotra Klawera. Choć nigdy nie była w Afryce, nazywana jest „matką Afryki”. Zmarła w 1922 roku i pół wieku później została beatyfikowana.
 9. W tym tygodniu przypadać będzie pierwszy czwartek i piątek oraz pierwsza sobota miesiąca:
  – czwartek – w który modlić się będziemy w intencji świętych i gorliwych powołań kapłańskich i zakonnych z naszej wspólnoty parafialnej, a dla powołanych o wytrwałość w kroczeniu za Chrystusem.
  – piątek – od godziny 8.30 odwiedziny chorych z Komunią świętą, a podczas Mszy Świętej ogarniamy naszą modlitwą wszystkich chorych i cierpiących w naszej parafii
  – sobota – dzień poświęcenia się Niepokalanemu Sercu Maryi.
 10. Tradycyjnie, jak w każdą pierwszą sobotę miesiąca, spod kościoła mariackiego o godzinie 14.00 wyruszy męski różaniec. Do tego świadectwa wiary zapraszamy także panów z naszej parafii.
 11. W sobotę Najświętsza Ofiara zostanie odprawiona o godzinie 16.00, podczas której zostanie pobłogosławiony sakrament małżeństwa.
 12. Liturgię przyszłej niedzieli rozpoczniemy wspólnym śpiewem Godzinek ku czci NMP, które rozpoczną się o godzinie 8.30.
 13. Jutro, 01 lipca, rozpocznie się już siódmy rok działalności naszego Hospicjum imienia świętego Franciszka z Asyżu. Wszystkim, którzy wspierają jego działalność serdecznie dziękujemy staropolskim: Bóg zapłać!
 14. W niedzielę, 7 lipca, Siostry Szensztackie z Góry Chełmskiej organizują Dzień Kultury dla Góry. W programie Eucharystia o godzinie 12.00 pod przewodnictwem biskupa Krzysztofa Zadarki. Od godziny 10.00 – do końca wydarzenia na „Placu Gościńcowym” namioty kreatywnej twórczości: kulinarnej z wyrobami własnymi, rękodzielniczej z możliwością wyrobu produktu wg potrzeb indywidualnych, galerii ze sprzedażą obrazów malarskich, stoiska z ciekawymi pozycjami literackimi i unikatowymi płytami CD.
 15. Chrystus przyrzekł nam stałą obecność Ducha Świętego, który w nas się modli, umacnia naszą miłość i prowadzi nas do prawdy. Niech więc w codziennym życiu umacnia nas Duch Święty, abyśmy żyli zgodnie z Ewangelią.

 Ks. Marek Kowalewski, proboszcz

SZCZECINEK  ,  DNIA  30 CZERWCA  2024  ROKU  .

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *