Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE  NA  XIV  NIEDZIELĘ  ZWYKŁĄ  .

1.     Pełnia lata, wakacji, urlopów. Bywa, że zapatrzeni w siebie, nie dostrzegamy tych, którzy pozostali na uboczu, którzy może
w szczególny sposób potrzebują naszej pomocy. Nie wszyscy mają radosne wakacje. Popatrzmy, ile dzieci z biednych rodzin, często dotkniętych bezrobociem, rozbitych patologicznie, nie pojechało na wakacyjny wypoczynek ? Ilu ludzi jest dotkniętych kataklizmem powodzi, burz i nawałnic ? Pamiętajmy też o wielkim trudzie rolników podczas żniw, że każda kromka chleba to pot i wiele godzin ludzkiej pracy. Szanujmy to i nie przestawajmy im życzyć : Szczęść Boże !

2.     W najnowszym „Gościu Niedzielnym” kulisy sporu o wystawę w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku oraz rozmowa na temat z wybitnym historykiem prof. Andrzejem Nowakiem. Polecamy także kolejny odcinek cyklu wakacyjnego – o sanktuarium
w Einsiedeln położonym w szwajcarskich Alpach.

3.     Zapraszam do uczestnictwa w naszych cotygodniowych nabożeństwach:
– wtorek – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
– czwartek – adoracja Najświętszego Sakramentu
– piątek – Koronka do Miłosierdzia Bożego.

4.     W tym tygodniu patronować nam będą:
– poniedziałek – wspomnienie świętego Jana z Dukli, prezbitera. Pustelnik, zakonnik, kapłan – w tych trzech słowach można zamknąć bogate życie. Żył w XV wieku i zasłynął jako wybitny spowiednik i kaznodzieja, który całe życie poświęcił Bogu i którego kult bardzo szybko rozwinął się po jego śmierci.
– czwartek – święto świętego Benedykta, opata, patrona Europy. Urodził się około 480 roku. Mając 20 lat, rozpoczął życie pustelnicze. W 529 roku założył klasztor na Monte Cassino i opracował tam słynną Regułę. Zmarł 21 marca 547 roku. Papież Paweł VI ogłosił go patronem Europy.
– piątek – wspomnienie świętego Brunona z Kwerfurtu, biskupa i męczennika. Ten patron poświęcił swoje życie na służbę Panu Bogu i jako biskup-misjonarz głosił Ewangelię także na Pomorzu i Prusach. Tam poniósł śmierć w roku 1009. Natomiast jako przyjaciel cesarza Henryka II i króla Bolesława Chrobrego zapobiegał o pokój między narodami. Napisał żywoty pierwszych męczenników Kościoła w naszym kraju.
– sobota – wspomnienie świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta. Andrzej urodził się pod koniec X wieku i praktykował umartwienia. Został benedyktyńskim mnichem w Nitrze, na pograniczu królestw Węgier i Polski. Całymi dniami pracował ciężko przy karczowaniu puszczy i trwał w modlitewnym skupieniu. Wycieńczony zmarł w wyniku infekcji w wieku około 50 lat. Jego uczeń, Benedykt, kontynuował dzieło mistrza. Został zabity przez bandytów w swojej pustelni.

5.     Za tydzień zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej, która rozpocznie się o godzinie 10.30.
6.     Przyszła niedziela, to druga niedziela miesiąca, w którą naszymi ofiarami składanymi podczas wszystkich Mszach Świętych, szczególnie wspieramy naszą świątynię i jej otoczenie.
7.     Dziękuję wszystkim Panom i młodzieńcom, którzy wczoraj dali piękne świadectwo wiary uczestnicząc w MĘSKIM RÓŻAŃCU.

 8.     Pragnę wyrazić wielką wdzięczność wszystkim, którzy w ubiegłą niedzielę wsparli rodziny z syryjskiego Aleppo. Ofiary wyniosły 384 złotych.

9.     Zapraszamy do udziału w 42 Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę. Wyruszamy 1 sierpnia ze Skrzatusza, a 13 sierpnia pokłonimy się Pani Jasnogórskiej. Zapisy i wszelkie informacje na stronie internetowej: pielgrzymkikoszalin.pl.

10.  W piątek zakończyła ziemskie pielgrzymowanie świętej pamięci Danuta Jurczyk, która mieszkała przy ulicy Orzechowej. W jej intencji: wieczny odpoczynek racz jej  dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

11.  Wystarczy ci mojej łaski. Moc bowiem w słabości się doskonali” – słowa, które usłyszał święty Paweł, słyszymy również my. Dajmy się Bogu poprowadzić, a nie będziemy zawiedzeni. 

Ks. Marek Kowalewski, proboszcz

 SZCZECINEK  ,  DNIA  07 LIPCA  2024  ROKU  .

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *