Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ .

  1. Choć czerwiec – miesiąc poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa – nie przestawajmy modlić się słowami Litanii do Serca Pana Jezusa czy Koronki do Miłosierdzia Bożego, albo aktu poświęcenia rodzaju ludzkiego; nie przestawajmy Jego prosić: „Jezu cichy i pokornego Serca, uczyń serca nasze według Serca Twego”. Jeżeli leży nam na sercu odkupienie, to musimy wpatrywać się w przebite Serce Zbawiciela, coraz bardziej musimy być do Niego podobni. Dzisiaj nabożeństwo o godzinie 18.15, a w dni powszednie po Mszy Świętej  o godzinie 19.00.
  2. Po Mszy Świętej zachęcam do nabycia i lektury naszego Gościa Niedzielnego, w którym między innymi opowieść o kobiecie, której numer obozowy z Auschwitz ucałował papież Franciszek, a także reportaż o krakowskiej bazylice jezuitów, gdzie przed stu laty dokonano aktu ofiarowania Polski Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

     3.W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przeżywać będziemy:

 – poniedziałek– wspomnienie błogosławionego Michała Kozala, biskupa i męczennika. Został on uśmiercony w 1943 roku zastrzykiem fenolu w Dachau. Wcześniej swoje siły i kapłaństwo całkowicie poświęcił służbie Ewangelii, również w warunkach obozowych. Jan Paweł powiedział, że bł. Michał może być wobec współczesnych i przyszłych pokoleń świadkiem tego, jak wielka jest moc łaski i miłości Chrystusa.

– wtorek– wspomnienie błogosławionej Jolanty, zakonnicy. Żyła w XIII wieku. Była wzorową żoną i matką. Swoją postawą wywarła wielki wpływ na otoczenie. W życie domowe wprowadziła atmosferę ładu, spokoju, szczerej pobożności i miłości. Co więcej, z jej najbliższej rodziny, aż cztery kobiety dostąpiły chwały ołtarzy: obie jej siostry – święta Kinga i Małgorzata Węgierska, ciotka – święta Elżbieta i stryjenka – bł. Salomea. Było to możliwe dzięki temu, że całe swoje życie oparły na Chrystusie.

– czwartek – wspomnienie świętego Alberta Chmielowskiego, zakonnika. Urodził się w 1845 roku. Podczas powstania styczniowego stracił nogę, co nie przeszkodziło jemu w aktywnym i ofiarnym życiu i ukończeniu malarstwa
w Akademii Sztuk Pięknych w Monachium. Wstąpił do zakonu jezuitów, ale ostatecznie złożył śluby w III Zakonie Św. Franciszka. Założył zgromadzenia albertynów i albertynek, posługujące wraz z nim najuboższym. Zmarł w 1916 roku w Krakowie. Często powtarzał, że trzeba być dobrym jak chleb.

Święty Brat Albert jest Patronem przebywających wśród nas sióstr zakonnych.

– sobota – wspomnienie świętego Romualda, opata. Żył na przełomie X i XI wieku. Jako młodzieniec wstąpił do benedyktynów, a po kilku latach podjął życie pustelnicze. Wkrótce zaczęli do niego dołączać inni, pragnący żyć w taki sam sposób. Takie wspólnoty dały początek zakonowi kamedułów, który łączy życie wspólnotowe i pustelnicze. Mnisi mieszkają w osobnych domach, ale spotykają się na modlitwę i wspólny posiłek.

  1. Od następnej niedzieli, czyli 20 czerwca b.r., zostaje zniesiona dyspensa od uczestnictwa w niedzielnej Mszy świętej oraz święta nakazane. Jednak nie ustawajmy w modlitwie o ustanie pandemii. Dlatego w naszych ustach niech ciągle wybrzmiewa suplikacja: „Święty Boże, Święty mocny…”.
  2. W związku z ustaloną już datą udzielenia sakramentu bierzmowania w naszej parafii za tydzień po Mszy świętej sprawowanej o godzinie 19.00 spotkanie z rodzicami i zainteresowaną młodzieżą.
  3. Parafia w Parsęcku organizuje kurs pisania ikon. Bliższe dane zamieszczone są na okolicznościowym plakacie.
  4. Otwierajmy się na światło Bożej prawdy i mocy, abyśmy mogli realizować swoje chrzcielne powołanie do bycia świadkami Chrystusa w świecie. Niech towarzyszy nam w tym Boża opieka.

Ks. Marek Kowalewski, proboszcz

SZCZECINEK  ,  DNIA  13  CZERWCA  2021  ROKU  .

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *