Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE  NA XIV  NIEDZIELĘ  ZWYKŁĄ  .

 1. Czas wakacji niech sprzyja pogłębianiu naszych relacji z Panem Bogiem, umacnianiu wiary, nawróceniu. Temu właśnie służy niedzielna Eucharystia. Nie rezygnujmy z tego najcenniejszego spotkania z Panem Jezusem, wybierając plażę czy spacer ? Niewiele jest miejsc, gdzie nie ma świątyni !
 2. Starajmy się znaleźć czas na spotkanie z Panem Bogiem w Eucharystii, również w ciągu tygodnia. Ofiara Pańska w naszym parafialnym Wieczerniku sprawowana jest o godzinie 19.00, oprócz soboty. We wtorek w Nowennie polecamy się Matce Bożej Nieustającej Pomocy; w czwartek od godziny 18.30 osobista adoracja Najświętszego Sakramentu ; a w piątek wspólna modlitwa w intencji pokoju na świecie na Koronce do Miłosierdzia Bożego.
 3. Zachęcam do nabycia i lektury naszego Gościa Niedzielnego, w którym m.in. o Małych Braciach Baranka – przybyłej niedawno do Polski wspólnocie zakonnej o niezwykłym charyzmacie, a w wakacyjnym cyklu reportaż z Miejsca Piastowskiego, skąd odszedł do nieba założyciel michalitów bł. ks. Bronisław Markiewicz.
 4. We wtorek po Eucharystii i Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy nastąpi zmiana tajemnic różańcowych.
 5. W tym tygodniu kalendarz liturgiczny wyznacza nam:
  – poniedziałek – wspomnienie świętej Marii Goretti, dziewicy i męczennicy. Pochodziła z ubogiej wiejskiej rodziny. Po śmierci ojca to ona dodawała otuchy swojej mamie, której też potem pomagała  w prowadzeniu domu i wychowywaniu młodszego rodzeństwa. Zginęła 5 lipca 1902 roku z rąk sąsiada, który nie umiał opanować pożądania, jakim wobec niej zapłonął. Przed śmiercią darowała winę swojemu zabójcy. Lekarze stwierdzili, że miała na ciele 14 kłutych ran. Bardzo szybko zaczęto ja nazywać „świętą Agnieszką XX wieku”.
  – wtorek – wspomnienie błogosławionej Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy. Urodziła się w 1863 roku w dobrze sytuowanej, kultywującej tradycje rodzinie. Poświęciła swoje życie propagowaniu idei misji w Afryce. Założyła Zgromadzenie Sióstr Misjonarek świętego Piotra Klawera. Choć nigdy nie była w Afryce, nazywana jest „matką Afryki”. Zmarła w 1922 roku i pół wieku później została beatyfikowana.
  – czwartek – wspomnienie świętego Jana z Dukli, prezbitera. Żył w XV wieku. Najstarsze świadectwa wspominają, iż w młodości prowadził życie pustelnicze. Potem wstąpił do zgromadzenia franciszkanów, jednak jego pragnieniem była jeszcze bliższa relacja z Panem Bogiem. Został przyjęty do bernardynów – franciszkańskiej wspólnoty o zaostrzonej regule. Wybrał to co trudniejsze, aby być bliżej Pana Boga i poświęcić się modlitwie. Zasłynął jako wybitny kaznodzieja.
  – piątek – wspomnienie świętych męczenników Augustyna Zhao Rong, prezbitera i towarzyszy. Jest pierwszym chińskim kanonizowanym kapłanem męczennikiem. Żył w XVIII wieku, a wtedy chrześcijaństwo było w cesarstwie chińskim religią zakazaną. Jako żołnierz eskortował do Pekinu grupy chrześcijańskich więźniów. Uderzyła go ich pobożność i odwaga. Zaczął poznawać Prawdę, którą oni wyznawali. Chrzest przyjął z rąk błogosławionego Jana Marcina Moye, misjonarza i męczennika. Po przyjęciu święceń kapłańskich przez wiele lat z poświęceniem spełniał posługę kapłańską. Został aresztowany podczas udzielania sakramentu choremu, a następnie skazany na dotkliwą karę cielesną. Zmarł kilka dni po jej wymierzeniu, 19 grudnia 1815 roku. Był jednym ze 120 umęczonych wtedy chińskich chrześcijan. 1 października 2000 roku kanonizował ich Jan Paweł II.
  – sobota  – święto świętego Benedykta, opata, patrona Europy. Przyszedł na świat około 480 roku w Nursji we Włoszech. Wysłany na studia do Rzymu porzucił je zrażony panującymi w mieście obyczajami. W górskim pustkowiu rozpoczął życie pustelnicze. Stopniowo zaczęli gromadzić się przy nim uczniowie. Ostatecznie przeniósł się wraz z nimi do opuszczonej fortecy na Monte Cassino. Tu organizował życie zakonne i ułożył własną regułę życia monastycznego, która rozpowszechniła się w całej Europie. Jej streszczeniem jest znane hasło: ora et labora (módl się i pracuj). Benedykt umarł 21 marca 547 roku. Założony przez niego zakon przyczynił się do podniesienia się kultury materialnej i duchowej wielu krajów europejskich. Z powodu tak wielkich zasług papież Paweł VI ogłosił go patronem Europy.
 1. Pragnę przypomnieć, że w soboty, Msza Święta nie jest odprawiana w naszym kościele, ale w hospicyjnej kaplicy pod wezwaniem świętego Jana Pawła II o godzinie 11.30. Jednak ze względuna stan epidemiczny może w niej uczestniczyć tylko personel i mieszkańcy hospicjum.
 2. Za tydzień przypadać będzie druga niedziela miesiąca, w którą ofiarami składanymi na tacę w czasie wszystkich Mszy Świętych wspieramy utrzymanie naszej świątyni i jej otoczenia.
 3. W przyszłą niedzielę zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej, którą rozpoczynamy o godzinie 10.30.
 4. Składam serdeczne „Bóg zapłać” za złożone ubiegłej niedzieli ofiary na wsparcie syryjskiej rodziny z Aleppo. Wysokość ofiar to 787 złotych.
 5. 1 sierpnia ze Skrzatusza wyruszy XXXIX Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Serdecznie zapraszamy na pątniczy szlak. Zapraszamy wszystkich, także tych, którzy z różnych powodów nie mogą uczestniczyć w całej pielgrzymce. Zapisy przez formularz dostępny na stronie pielgrzymkikoszalin.pl .
 6. Trwa nabór do popularnego „Katolika” do klasy IV i VI szkoły podstawowej i I klasy liceum ogólnokształcącego, są jeszcze pojedyncze miejsca w pozostałych klasach. To kameralna i bezpieczna szkoła z ponad 20-letnią tradycją, znakomitymi wynikami egzaminów zewnętrznych i 100% zdawalnością matur, gdzie wychowanie, wartości i pasje są równie ważne jak edukacja.
 7. Mimo złagodzenia przepisów epidemicznych to jednak ciągle jesteśmy zobowiązani do przestrzegania restrykcji Covidowych. Dlatego w naszej świątyni zobowiązani jesteśmy do noszenia maseczki na twarzy i zachowania odpowiedniego dystansu. Jednak trzeba nam nieustannie prosić w modlitwie Bożą Opatrzność o ustanie pandemii, a szczególnie zapobiegać „czwartej fali”, przed którą przestrzegają lekarze. My nieustannie na zakończenie każdej Eucharystii będziemy prosić o miłosierdzie Boże w suplikacji „Święty Boże, Święty mocny…”.
 8. Po dwudziestu latach posługi w naszej parafii Pan Henryk Stefanowicz zrezygnował z posługi organisty w naszym kościele. Za jego zaangażowanie i poświęcenie wśród nas niech Pan Bóg jemu błogosławi, a Maryja najlepsza z Matek otacza swoją opieką. Proszę parafian o pomoc w znalezieniu nowego organisty.
 9. Łączy nas jeden chrzest, wyznawanie jednej wiary i udział w jednej Komunii Świętej. Zachowajmy tę jedność także we wzajemnej miłości, przenosząc owoce Mszy Świętej do swoich domów. Kierujmy się słowami: zło dobrem zwyciężaj.

Ks. Marek Kowalewski, proboszcz

SZCZECINEK  ,  DNIA  06  LIPCA  2021  ROKU  .

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *