Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE NA XIII  NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ  .

  1. W czasie wakacji i urlopów nie zapominajmy o świętowaniu Dnia Pańskiego. Niech na trasach wakacyjnych wędrówek nie zabraknie świątyń. Tam na spotkanie z nami czeka Zbawiciel – Jezus Chrystus. Pamiętajmy, aby nasze zachowanie w czasie ich zwiedzania było nacechowane należną czcią dla Pana Boga obecnego w Najświętszym Sakramencie. Weźmy sobie do serca, że w świątyni obowiązuje strój godny, a nie swobodny.
  2. Dzisiaj po Mszy Świętej mamy możliwość złożenia do skarbony ofiary na wsparcie rodzin dotkniętych działaniami wojennymi
    w Syrii i na Bliskim Wschodzie..
  3.  „Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą”. Niech to ewangeliczne błogosławieństwo z Kazania na Górze, towarzyszy nam na ostatnie nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, które zostaną  odprawione dzisiaj o godzinie 18.15, a jutro i we wtorek po Eucharystii sprawowanej o godzinie 19.00.
  4. Dzisiaj jest możliwość nabycia i lektury naszego Gościa Niedzielnego, w którym między innymi, historia relikwii świętych Piotra
    i Pawła, a także początek cyklu wakacyjnego – o miejscach, w których polscy święci i błogosławieni odchodzili do nieba.
  5. We wtorek przeżywać będziemy uroczystość świętych apostołów Piotra i Pawła. Pierwszego papieża i apostoła narodów, jak zwykło się o nich mówić. Piotr był skromnym rybakiem z Galilei, Paweł natomiast prześladowcą pierwszej wspólnoty Kościoła. Pan Bóg powołał obu i wyznaczył im nowe zadania: głosić Ewangelię, dobrą nowinę o zbawieniu całemu światu.
  6. Ponadto w tym tygodniu patronować nam będzie:

– poniedziałek – wspomnienie świętego Ireneusza, biskupa i męczennika. Był uczniem Polikarpa, a ten uczniem Jana apostoła. Został biskupem Lyonu. To jemu zawdzięczamy pojęcie Tradycji i sukcesji apostolskiej oraz opracowania pocztu papieży. Poniósł śmierć męczeńską w 202 roku.

– środa – wspomnienie pierwszych męczenników Kościoła rzymskiego. Pierwsi chrześcijanie poczytywali sobie za chwałę śmierć męczeńską, ponieważ łączyła ich w pełni z Jedynym Mistrzem. To wspomnienie jest upamiętnieniem śmierci tych, którzy dali świadectwo wierze w Rzymie w czasie prześladowania rozpętanego przez cesarza Nerona (64 r.). Chrześcijanie ze swoim systemem wartości, który zakładał niesienie pomocy każdemu, miłość nieprzyjaciół i nieoddawanie czci boskiej ludziom (cesarzowi), nie mieścili się w pogańskim świecie. Ale to świat pogański zginął, a wierni Chrystusowi osiągnęli życie wieczne.

– czwartek – wspomnienie świętego Ottona, biskupa. Urodził się około 1060 roku. Gdy został biskupem Bambergu przyjechał do Polski na zaproszenie Bolesława Krzywoustego, aby ewangelizować tereny zdobyte przez polskiego władcę. Wyprawa misyjna rozpoczęła się w 1124 roku od Gniezna, a potem przeniosła się na Pomorze. Tutaj głosił kazania, chrzcił mieszkańców i budował kościoły. W czasie swojej pierwszej ośmiomiesięcznej wyprawy ochrzcił 22 tysiące Pomorzan. Niewątpliwie położył znaczące fundamenty pod chrześcijaństwo w naszej diecezji. Zmarł w Bambergu w 1139 roku, a 50 lat później został kanonizowany.

– sobota – święto świętego Tomasza apostoła. Wielu nazywa go niewiernym, co jest bardzo niesprawiedliwym określeniem. Wydarzenia Golgoty, męka i śmierć Chrystusa były druzgocące dla każdego z apostołów, dlatego słowa, które Tomasz usłyszał od uczniów: Pan żyje, wydawały się mu tak nieprawdopodobne. Wątpliwości Tomasza towarzyszą wielu ludziom w przeżywaniu wiary

7. Zapraszam do uczestnictwa w naszych cotygodniowych nabożeństwach:

– w czwartek – od 18.30 cicha osobista adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie

– w piątek – Koronka do Miłosierdzia Bożego

8. W tym tygodniu przypadać będzie pierwszy czwartek i piątek oraz pierwsza sobota miesiąca:

– czwartek – dzień, w który modlimy się w intencji świętych i gorliwych powołań kapłańskich i zakonnych, a szczególnie z naszej parafii
– piątek – od godziny 8.30 odwiedziny chorych z Komunią świętą, a podczas Eucharystii naszą modlitwą ogarniemy wszystkich chorych i cierpiących w naszej parafii
– sobota – dzień oddania się Niepokalanemu Sercu Maryi.

9. Okazja z posługi sakramentu pokuty i pojednania – Spowiedzi świętej w naszej świątyni jest w każdy dzień powszedni na kwadrans przed Eucharystią.

10. Liturgię przyszłej niedzieli rozpoczniemy wspólnym śpiewem Godzinek ku czci NMP o godzinie 8.30.

11. Siostry Niepokalanki serdecznie zapraszają na wystawę plenerową o Stanisławie Leszczyńskiej, patronce Okna Życia, które znajduje się w ich klasztorze od 2018 roku. Otwarcie we wtorek o godzinie 18.45. Wystawa potrwa do listopada. Chodzi o to, żeby jak najwięcej ludzi poznało niezwykła położną z Auschwitz, jej postawę wobec każdego ludzkiego życia i przyczynić się do jej beatyfikacji, której pierwszym etapem jest już uzyskany przez nią tytuł: Sługa Boża.

12. Posileni Chlebem eucharystycznym postarajmy się świętować ten dzień w gronie najbliższych. Niech wspólne przebywania będzie doświadczeniem obecności Pana Jezusa zamieszkującego w naszych sercach i obecnego w znaku naszej wspólnoty.

Ks. Marek Kowalewski, proboszcz

SZCZECINEK  ,  DNIA  27 CZERWCA 2021  ROKU  .

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *