Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA NIEDZIELĘ

ZMARTWYCHWSTANIA  PAŃSKIEGO  .

 1. Od Wigilii Paschalnej cały Kościół raduje się ze Zmartwychwstania Pańskiego. Uroczystością rezurekcyjną oznajmiliśmy tę prawdę całemu światu i naszej parafii. Ostatnie słowo zawsze należy do Jezusa Chrystusa, gdyż On zwyciężył grzech, śmierć
  i szatana. Niech wielkanocne wydarzenia sprawią, że będziemy świadkami Zmartwychwstałego.
 2. W poczuciu wdzięczności chcemy skierować słowa podziękowania do wszystkich tych, którzy przyczynili się, aby liturgia w czasie tych dni miała godną oprawę:

Do tych, którzy zbudowali Ciemnicę i Grób Pański

Do tych, którzy ubogacili nasz kościół kwiatami

Do tych, którzy wsparli swoimi darami i ofiarami

Do tych, którzy służyli przy ołtarzu Pańskim

Do tych, którzy ubogacili liturgię Triduum Paschalnego pięknem śpiewu

 1. Jutro, drugi dzień świąt. Pamiętajmy, że nasza radość i cała przedświąteczna krzątanina miały swój powód przede wszystkim
  w wydarzeniach Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Pana Jezusa. Zadbajmy zatem o nasz udział we Mszy Świętej. Zachęcamy także, o ile to możliwe, do uczestnictwa w Eucharystii przez całą oktawę Wielkiej Nocy. W czasie wolnym warto także zwiedzić kościoły i obejrzeć wystrój Grobów Pańskich. Jednocześnie nie powinniśmy zapominać
  o tych, którzy od nas odeszli – odwiedźmy ich groby na cmentarzu.
 2. Drugi dzień świąt, to dzień, w który zostanie odczytane słowo rektora Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, a ofiary składane na tacę zostaną w całości przeznaczone na tę jakże zacną uczelnię dla naszej Ojczyzny.
 3. Zapraszam do uczestnictwa w naszych cotygodniowych nabożeństwach:
  – wtorek – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
  – czwartek – adoracja Najświętszego Sakramentu
  – piątek – Koronka do Miłosierdzia Bożego
 4. W czwartek o godzinie 16.30 spotkanie z dziećmi komunijnymi, a za tydzień, w niedzielę, po Eucharystii sprawowanej o godzinie 11.00 spotkanie z rodzicami i dziećmi komunijnymi.
 5. Przyszła niedziela zakończy oktawę Wielkiej Nocy. Z ustanowienia Papieża – Polaka obchodzimy Uroczystość Miłosierdzia Bożego. Na zakończenie każdej Mszy świętej odmówimy wspólnie Koronkę do Miłosierdzia Bożego.
 6. Za tydzień przypadać będzie ostatnia niedziela miesiąca, w którą będzie okazja do wsparcia ofiarami składanymi do skarbony mieszkańców wciąż dotkniętego działaniami wojennymi, a zapomnianego przez świat syryjskiego Aleppo oraz uchodźców ukraińskich.
 7. W tym miesiącu minie już piąty rok jak wspieramy mieszkańców syryjskiego Aleppo. Każdego miesiąca na konto Caritas Polska
  w ramach programu Rodzina Rodzinie przesyłane jest 510 złotych. Za tę pomoc na adres parafii zostało skierowane podziękowanie. Oto ono: Nazywam się Bagdasar Kshishaw Ghalian i mam 50 lat. Moja żona Yeran Kaznajian ma 40 lat. Mamy trzynastoletnią córkę, która nazywa się Anamaria. Mieszkamy razem z rodzicami Yeran w jednym mieszkaniu w Aleppo. Mieszkanie jest wynajmowane i mieści się na ostatnim piętrze budynku w dzielnicy al-Maydan. Swego czasu nasz dom znalazł się w strefie działań zbrojnych. Żona oraz córka ucierpiały nerwowo i potrzebują wsparcia psychicznego. Ponadto Yeran przeszła zawał serca. Wsparcie, które dociera do naszej rodziny od darczyńców z Polski od ponad roku zapewnia nam względną stabilność, możemy zakupić mięso oraz warzywa. Dodatkowo musimy opłacić również koszty ogrzewania. Rodzinę wspierają również inne organizacje w zakresie zakupu leków i odzieży, opłacenie czynszu oraz czesnego w szkole dla Anamarii. Obecnie rodzina nie posiada możliwości samodzielnego utrzymania się. Ich życie w całości jest zależne od wsparcia organizacji pomocowych z zewnątrz. Dziękujemy Bogu za wszystko, również za Was i za pomoc Caritas Polska. Dziękuję : Niech Was Bóg błogosławi.                                                                                                 

Niech zmartwychwstały Chrystus

przyniesie całej ziemi upragniony pokój.

Obyśmy wszyscy zrozumieli, że w Jego ranach

jest nasze zdrowie, i cieszyli się Jego obecnością wśród nas.

Niech napełni nas odwagą, abyśmy otworzyli serca na ludzi,

których stawia na naszej drodze i do których nas posyła.

 

 1. Idźmy z radością i wszędzie rozgłaszajmy, że Chrystus zmartwychwstał. Niech wielkanocna radość będzie naszym udziałem. Dzielmy się nią z wszystkimi ludźmi.

Ks. Marek Kowalewski, proboszcz

     SZCZECINEK  ,  DNIA  17 KWIETNIA  2022  ROKU  .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *