Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie

 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

 1. Dzisiaj, jak w każdą ostatnią niedzielę miesiąca, ofiarami składanymi do skarbony przy głównych drzwiach do naszej świątyni możemy wesprzeć syryjskie rodziny zamieszkałe w Aleppo, jak i uchodźców ukraińskich.
 2. W dzisiejszym Gościu Niedzielnym można m.in. znaleźć o zagrożeniach czyhających na dzieci w internecie. Warto też dowiedzieć się, co zawiera najnowsza adhortacja poświęcona św. Teresie od Dzieciątka Jezus i dlaczego warto ją przeczytać.
 3. Zapraszam jeszcze dzisiaj na nabożeństwo różańcowe, które zostanie odprawione
  o godzinie 16.15, a jutro i we wtorek  naszą wspólną modlitwą różańcową obejmiemy wszystkich, tych którzy wyprzedzili nas
  w pielgrzymce wiary do Domu Ojca, który jest w Niebie.
 4. W środę przeżywać będziemy UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH. Msze Święte w naszej świątyni sprawowane będą tylko o godzinie 9.00 i 11.00. Nie będzie Eucharystii sprawowanej o godzinie 17.00.
 5. W uroczystość Wszystkich Świętych na szczecineckim cmentarzu od godziny 9.00 do 13.00 młodzież wraz z księdzem z Bursy imienia Świętego Stanisława Kostki prowadzić będzie modlitwę wypominkową. Ofiary złożone przy tej okazji przeznaczone będą na wsparcie Bursy. O godzinie 13.00 odbędzie się procesja za zmarłych, która wyruszy z kaplicy cmentarnej. Także 2 listopada zapraszamy do uczestnictwa w procesji z modlitwą za zmarłych – rozpoczęcie o godzinie 19.30 przy kaplicy.
 6. 1 listopada, podobnie jak w latach ubiegłych, na wszystkich cmentarzach naszego powiatu odbywać się będzie kwesta na rzecz naszego Hospicjum. Hospicjum jest przeznaczone dla osób w terminalnych stanach chorobowych. Pobyt dla osób ubezpieczonych w Narodowym Funduszu Zdrowia jest bezpłatny. Jednak środki z NFZ nie pokrywają całkowicie kosztów działalności Hospicjum. Dlatego w tym dniu wesprzyjmy tę działalność darem serca i ofiarą, bowiem: „Hospicjum to też życie”.
 7. W czwartek przypada liturgiczne wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Jakże dobitnie uświadamiamy sobie, że jesteśmy w drodze, jesteśmy tylko przechodniami. Jednak nie jest to tylko smutna refleksja. Jako chrześcijanie i dzieci Boże nie jesteśmy na tej drodze sami. Jak uczniom idącym do Emaus towarzyszy nam Chrystus, podtrzymuje nas swoją mocą słowa
  i Ciała. Towarzyszą nam całe rzesze świętych i błogosławionych, rozświetlając drogę wiary blaskiem swego pięknego człowieczeństwa. Nasze kroki podtrzymują swoją wstawienniczą modlitwą ci, którzy przeszli już swój ziemski szlak i są u Pana Boga. Msza Święta zostanie odprawiona o godzinie 18.00.
 8. W piątek, 3 listopada, liturgiczne wspomnienie świętego Huberta, biskupa. Podczas Najświętszej Ofiary modlitwą ogarniemy brać myśliwską i tych, którzy troszczą się o piękno środowiska.
 9. W sobotę w liturgii Kościoła przeżywać będziemy wspomnienie świętego Karola Boromeusza, biskupa. Był biskupem Mediolanu w XVI wieku. Zapisał się na kartach historii Kościoła jako niezwykle gorliwy pasterz. Był czynnym uczestnikiem soboru trydenckiego i troszczył się o podniesienie poziomu życia duchowego kapłanów i wiernych. Wprowadzał solidną edukację przygotowujących się do kapłaństwa, zakładał nowe wspólnoty oraz podejmował pracę wśród chorych i ubogich.
 10. Od soboty rozpoczniemy nasze wspólne modlitwy wypominkowe za poleconych zmarłych bliskich naszemu sercu. Wypominki można składać bezpośrednio w kancelarii parafialnej lub zakrystii. W tym roku, podobnie jak w poprzednich latach, zwracam się
  z prośbą, aby na kartkach wypisać ulicę, na której mieszkają składający kartki z poleconymi, gdyż modlitwy będą za zmarłych: poniedziałek – ulica Klonowa i Bukowa ; wtorek – ulica Jesionowa, Orzechowa i Kasztanowa środa – ulica Brzozowa i Dębowa; czwartek – ulica Miodowa, Fabryczna, Boczna, Obrońców Westerplatte i Szarych Szeregów; piątek – Pilska, Łukasiewicza, Sosnowa, Wierzbowa, Leśna i Czarnobór; sobota – Eucharystia o godzinie 11.30 za powołanych do Domu Ojca, który jest
  w niebie z naszego hospicjum.
 11. W tym tygodniu przypadać będzie pierwszy czwartek i piątek oraz sobota miesiąca:
  – czwartek – dzień szczególnej modlitwy w intencji świętych i gorliwych powołań kapłańskich i zakonnych z naszej parafii, a dla powołanych o wytrwałość w kroczeniu za Chrystusem;
  – piątek – od godziny 8.30 odwiedziny chorych z Komunią świętą;
  – sobota – dzień powierzenia się Niepokalanemu Sercu Maryi.
 12. Okazja do skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania – Spowiedzi świętej jest każdego dnia powszedniego na kwadrans przed Eucharystią.
 13. Liturgię przyszłej niedzieli rozpoczniemy wspólnym śpiewem Godzinek ku czci NMP, które zaczynamy o godzinie 8.30.
 14. W naszym mieście trwają XII Dni Kultury Chrześcijańskiej. Szczegóły programu zamieszczone są okolicznościowym plakacie.
 15. Jesteśmy Bożą budowlą zbudowaną na fundamencie Apostołów”. Niech te słowa umacniają nas, byśmy wspierali się wspólnym wysiłkiem wiary i świadectwem życia prawdziwie chrześcijańskiego, wypływającego z wierności Ewangelii.

Ks. Marek Kowalewski, proboszcz

SZCZECINEK , DNIA 29 PAŹDZIERNIKA 2023 ROKU.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *