Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA NIEDZIELĘ
ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO .

 1. Od Wigilii Paschalnej cały Kościół raduje się ze Zmartwychwstania Pańskiego. Uroczystością rezurekcyjną oznajmiliśmy tę prawdę całemu światu i naszej parafii. Ostatnie słowo zawsze należy do Jezusa Chrystusa, gdyż On zwyciężył grzech, śmierć i szatana. Niech wielkanocne wydarzenia sprawią, że będziemy świadkami Zmartwychwstałego.
 2. Zachęcam do nabycia świątecznego numeru Gościa Niedzielnego, który można nabyć w osiedlowym sklepie „U Sowy”.
 3. Jutro, drugi dzień świąt. Pamiętajmy, że nasza radość i cała przedświąteczna krzątanina miały swój powód przede wszystkim w wydarzeniach Męki, Śmierci
  i Zmartwychwstania Pana Jezusa. Zadbajmy zatem o nasz udział we Mszy Świętej. Zachęcamy także, o ile to możliwe przez pośrednictwo mediów, do uczestnictwa w Eucharystii przez całą oktawę Wielkiej Nocy. Jednocześnie nie powinniśmy zapominać o tych, którzy od nas odeszli – odwiedźmy ich groby na cmentarzu.
 4. Przyszła niedziela zakończy oktawę Wielkiej Nocy. Z ustanowienia Papieża – Polaka obchodzimy Uroczystość Miłosierdzia Bożego. Na zakończenie każdej Mszy świętej odmówimy wspólnie Koronkę do Miłosierdzia Bożego.
 5. W tym miesiącu minie już trzeci rok jak wspieramy mieszkańców syryjskiego Aleppo. Każdego miesiąca na konto Caritas Polska w ramach programu Rodzina Rodzinie przesyłane jest 510 złotych. Za tę pomoc na adres parafii zostało skierowane podziękowanie. Oto ono: Nazywam się Bagdasar Kshishaw Ghalian
  i mam 50 lat. Moja żona Yeran Kaznajian ma 40 lat. Mamy trzynastoletnią córkę, która nazywa się Anamaria. Mieszkamy razem z rodzicami Yeran w jednym mieszkaniu w Aleppo. Mieszkanie jest wynajmowane i mieści się na ostatnim piętrze budynku w dzielnicy al-Maydan. Swego czasu nasz dom znalazł się
  w strefie działań zbrojnych. Żona oraz córka ucierpiały nerwowo i potrzebują wsparcia psychicznego. Ponadto Yeran przeszła zawał serca. Wsparcie, które dociera do naszej rodziny od darczyńców z Polski od ponad roku zapewnia nam względną stabilność, możemy zakupić mięso oraz warzywa. Dodatkowo musimy opłacić również koszty ogrzewania. Rodzinę wspierają również inne organizacje
  w zakresie zakupu leków i odzieży, opłacenie czynszu oraz czesnego w szkole dla Anamarii. Obecnie rodzina nie posiada możliwości samodzielnego utrzymania się. Ich życie w całości jest zależne od wsparcia organizacji pomocowych z zewnątrz. Dziękujemy Bogu za wszystko, również za Was i za pomoc Caritas Polska. Dziękuję : Niech Was Bóg błogosławi.
 6. Pragnę wyrazić wielką wdzięczność za okazaną pamięć modlitewną, jak i za wsparcie złożonymi ofiarami parafii i działalność hospicjum.
 7. Idźmy z radością i wszędzie rozgłaszajmy, że Chrystus zmartwychwstał. Niech wielkanocna radość będzie naszym udziałem. Dzielmy się nią z wszystkimi ludźmi.

Ks. Marek Kowalewski, proboszcz

 SZCZECINEK , DNIA 12 KWIETNIA 2020 ROKU . 

NA RADOSNE ŚWIĘTA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO –

ZWYCIĘSTWA CHRYSTUSA PANA NAD ŚMIERCIĄ,

PIEKŁEM I SZTANEM – SKŁADAM SERDECZNE ŻYCZENIA.

NIECH CHRYSTUS PAN OTWORZY NASZE OCZY I SERCA,

NAPEŁNIAJĄC JE ŚWIATŁEM ZMRTWYCHWSTANIA,

POKOJEM, RADOŚCIĄ, MOCĄ DUCHA I WSZELKIM

DOBREM, ABYŚMY UMIELI GO ROZPOZNAWAĆ

I O NIM ŚWIADCZYĆ W NASZYM CODZIENNYM ŻYCIU.

WYŚPIEWUJMY RADOSNE ALLELUJA !

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *