OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXIV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ .

 1. Dzisiaj po Eucharystii sprawowanej o godzinie 11.00 odbędzie się spotkanie 
  z rodzicami i dziećmi komunijnymi.
 2. Jeszcze dzisiaj od godz. 12.00 do 15.00 lekarze i fizjoterapeuci posługujący
  w naszym hospicjum przeprowadzą profesjonalne badania wad postawy dzieci
  i młodzieży.
  Zapraszamy rodziców z dziećmi w wieku od 3 roku życia. Dzieci w obecności rodziców zostaną zmierzone, zważone, zbadane z wykorzystaniem podoskopu oraz skoliometru. Postawiona zostanie diagnoza oraz zalecane ćwiczenia do wykonania w domowych warunkach.
  Lekarze i fizjoterapeuci zrzekają się jakiegokolwiek wynagrodzenia. Jednak będzie możliwość złożenia ofiary na wsparcie polskiego misjonarza – ojca Zdzisława Grada, werblisty -, który posługuje przede wszystkim dzieciom na Czerwonej Wyspie – Madagaskarze.
 3. Dzisiaj po Mszy Świętej jest możliwość nabycia kalendarza na przyszły, 2021 rok, jako „cegiełka” na wsparcie naszego sanktuarium maryjnego w Skrzatuszu oraz „Gościa Niedzielnego”, w którym między innymi :
  – o tym, że przebaczenie winowajcy to nie tylko akt łaski wobec niego, ale przede wszystkim źródło szczęścia dla przebaczającego. Pielęgnowanie w sercu poczucia skrzywdzenia jest bowiem aplikowaniem sobie codziennej dawki trucizny;
  – co zrobiliśmy z duchową spuścizną Hildegardy z Bingen; czy wzięliśmy jedynie to, co przydatne i tymczasowe, zapominając o jej opowieści na temat spotkania miłości nie z tej ziemi?
  – o roli i osobowości rzecznika oraz znaczeniu tradycji mówi o. Leszek Gęsiak, nowy rzecznik prasowy Konferencji Episkopatu Polski.
 4. Jutro przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Podczas Eucharystii
  w Zakopanem w czerwcu 1997 roku święty Jan Paweł II powiedział: „Umiłowani, bracia i siostry, nie wstydźcie się krzyża. Starajcie się na co dzień podejmować krzyż i odpowiadać na miłość Chrystusa. Brońcie krzyża, nie pozwólcie, aby imię Boże było obrażane w waszych sercach, w życiu społecznym i rodzinnym. Dziękujmy Bożej Opatrzności za to, że krzyż powrócił do szkół, urzędów publicznych, szpitali. Niech on tam pozostanie! Niech przypomina o naszej chrześcijańskiej godności i narodowej tożsamości, o tym kim jesteśmy i dokąd zmierzamy, i gdzie są nasze korzenie…”. Zastanówmy się nad znaczeniem krzyża
  w naszym życiu!
 5. We wtorek przeżywać będziemy wspomnienie NMP Bolesnej. Jakże jest bliska matką płaczącym nad dzieckiem. Dotkliwe cierpienie towarzyszyło Maryi od chwili proroctwa Symeona przez ucieczkę do Egiptu, poszukiwanie 12-letniego Jezusa, spotkanie z Synem na drodze krzyżowej, towarzyszenie Jego umieraniu, przyjęcie Jego martwego ciała, aż po złożenie Pana Jezusa w grobie.
 6. W piątek przypadać będzie święto świętego Stanisława Kostki, głównego patrona polskiej młodzieży. W jego dość krótkim życiu można wyraźnie dostrzec Bożą interwencję: cudowne uzdrowienie z choroby oraz polecenie wstąpienia do zakonu jezuitów, co młody Stanisław dokonał wbrew woli rodziców. Z jego listów i zeznań świadków dowiadujemy się, że był gorliwym czcicielem Najświętszego Sakramentu i Matki Najświętszej. Umarł w opinii świętości w uroczystość Wniebowzięcia NMP w 1568 roku. Jest pierwszym jezuitą wyniesionym do chwały ołtarzy.
 7. W tym tygodniu września w liturgii Kościoła świętego przeżywać będziemy:
  – środa – wspomnienie świętych męczenników Korneliusza, papieża, i Cypriana, biskupa. Żyli w III wieku. Chociaż żyli w różnych miejscach to łączyło ich męstwo w znoszeniu prześladowań, troska o powierzone sobie wspólnoty, mądrość
  w rozwiązywaniu trudnych zagadnień życia kościelnego, a zwłaszcza wierność Chrystusowi aż do męczeńskiej śmierci.
  – czwartek – wspomnienie świętego Zygmunta Szczęsnego Felińskiego, biskupa. Urodził się na Wołyniu, studia teologiczne ukończył w Petersburgu i tam też przyjął święcenia kapłańskie w 1855 roku. Założył Zgromadzenie Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi dla opieki nad dziećmi i ludźmi starszymi. W 1862 roku został mianowany arcybiskupem warszawskim, ale niebawem został skazany przez cara na wygnanie w głąb Rosji za obronę prześladowanych po powstaniu styczniowym. Nigdy już nie powrócił do diecezji. Zmarł w Krakowie 17 września 1895 roku.
 8. Zapraszam do uczestnictwa w naszych cotygodniowych nabożeństwach:
  – wtorek – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
  – czwartek – od godziny 17.30 osobista adoracja Najświętszego Sakramentu
  -piątek – koronka do miłosierdzia Bożego w intencji pokoju.
 9. W czwartek, 17 września, przypada 81 rocznica zdradzieckiej napaści Związku Sowieckiego na naszą ojczyznę. Pamiętajmy o tych, którzy oddali swoje życie
  w obronie naszej ojczyzny, jak i złożyli najwyższą ofiarę ginąc w bolszewickich obozach i łagrach.
 10. W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej sprawowanej o godzinie 11.00 spotkanie
  z rodzicami i młodzieżą klas VIII i starszej, która pragnie przygotować się do sakramentu bierzmowania.
 11. Za 10 dni w ostatni czwartek miesiąca w Polanowie na Świętej Górze po przerwie wakacyjnej odbędzie się diecezjalne spotkanie mężczyzn. Zapisy na ten wyjazd po Mszy Świętej w zakrystii albo w ciągu tygodnia.
 12. Napełnieni Bożą obecnością jak najpiękniej świętujmy dzień Pański. Nieśmy radość, pokój i przebaczenie swoim bliskim. Okazujmy sobie wzajemną miłość
  i bądźmy znakiem Bożej bliskości tam, gdzie będziemy przebywać.

ks. Marek Kowalewski, proboszcz

SZCZECINEK  ,  DNIA  13  WRZEŚNIA  2020  ROKU  .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *