OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA IV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ.

 1. Dzisiaj po Mszy Świętej do skarbony przy głównym wejściu do naszej świątyni możemy złożyć ofiarę na wsparcie osób dotkniętych tragedią trzęsienia ziemi
  w Chorwacji i działań wojennych w syryjskim Aleppo.
 2. Po Mszy Świętej jest możliwość nabycia i lektury naszego Gościa Niedzielnego,
  w którym między innymi :
  – dla świata, w którym wszystko musi być praktyczne, są zagadką; dlaczego tysiące kobiet i mężczyzn zamykają się i modlą za kratami klasztorów klauzurowych?
  – rozmowa z pełnomocnikiem rządu na temat problemów z dostawami szczepionek i ich skuteczności;
  – niektórzy twierdzą, że młodzieży nie da się wychować – o świętych, którzy udowodnili, że to nieprawda.
 3. We wtorek, 02 lutego, przypada święto Ofiarowania Pańskiego, w Polsce nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej, które kończy w Kościele śpiew kolęd oraz wystrój świątyń w scenerii bożonarodzeniowej. Podczas Eucharystii poświęcimy świece zwane gromnicami, i je pobłogosławimy. Dawniej zapalone gromnice wystawiano w oknach podczas burz i wkładano w dłonie konających. Święto Ofiarowania Pańskiego ukazuje nam Chrystusa – Światłość Świata, który nieustannie oświeca drogi naszego życia, a po tych drogach wiary dobrze jest kroczyć z Matką Zbawiciela.
 4. Z inicjatywy świętego Jana Pawła II święto Ofiarowania Pańskiego jest także ŚWIATOWYM DNIEM ŻYCIA KONSEKROWANEGO. Naszą modlitwą obejmijmy osoby podejmujące służbę Panu Bogu i ludziom w zakonach
  i zgromadzeniach. W tym dniu podczas Eucharystii sprawowanej o godzinie 18.00 w naszej świątyni  wobec zgromadzonego Ludu Bożego nasze siostry albertynki: Barbara, Wita i Stanisława oraz dziewica konsekrowana Pani Jadwiga Onufrowicz odnowią złożone śluby zakonne.
 5. Zapraszam do uczestnictwa w naszych cotygodniowych nabożeństwach;
  – we wtorek – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
  – w czwartek – w ciszy adoracja Najświętszego Sakramentu
  – w piątek – Koronka do Miłosierdzia Bożego
 6. We wtorek po Eucharystii i Nowennie nastąpi zmiana tajemnic różańca świętego.
 7. Od środy, po radosnym okresie śpiewania kolęd, powrócimy na zakończenie każdej Eucharystii, do śpiewu suplikacji Święty Boże, Święty mocny, jako nasze uproszenie u miłosierdzia Bożego ustania pandemii.
 8. W kalendarzu liturgicznym na bieżący tydzień przypada:
  – środa – wspomnienie świętego Błażeja, biskupa i męczennika. Był biskupem Sebasty i niestrudzonym świadkiem Chrystusa. Mimo prześladowań wiernie głosił Ewangelię. Zasłynął wspaniałym życiem chrześcijańskim i męczeństwem. Około 316 roku poniósł śmierć przez ścięcie mieczem. Od wieków jest uznawany za orędownika w chorobach gardła.
  – piątek – wspomnienie świętej Agaty, dziewicy i męczennicy. Należała do najpopularniejszych świętych pierwszych wieków Kościoła. Według Tradycji urodziła się w 235 roku w Katanii na Sycylii. Pragnąc należeć wyłącznie do Chrystusa, wraz z przyjętym chrztem złożyła postanowienie życia w czystości. Odznaczała się nie tylko nieskazitelnym życiem, ale i niezwykłą urodą, która zwróciła uwagę pewnego rzymskiego namiestnika. Odrzuciła jednak jego propozycję małżeństwa, a w akcie zemsty została uprowadzona i oddana do domu rozpusty. Pomimo upokorzeń i cierpień zachowała swoje dziewictwo i mężnie przyjęła męczeńską śmierć, rzucona na rozżarzone węgle. Zginęła 05 lutego 251 roku, mając zaledwie 16 lat.
  – sobota – wspomnienie świętych męczenników Pawła Miki i towarzyszy. Noszą zaszczytny tytuł pierwszych męczenników Dalekiego Wschodu. Najbardziej znany z nich, święty Paweł, urodził się w Japonii  w roku1565. Jako chłopiec uczęszczał do szkoły prowadzonej przez ojców jezuitów, którzy jako pierwsi przynieśli Dobrą Nowinę do Kraju Kwitnącej Wiśni. Z czasem wstąpił do Towarzystwa Jezusowego, gdzie przygotowywał się do przyjęcia święceń kapłańskich. Odznaczał się dużą gorliwością w dziele ewangelizacji, stąd jako katechista przemierzał niemalże całą Japonię, głosząc Ewangelię. W tym czasie wybuchły krwawe prześladowania chrześcijan. Ich ofiarą padł też święty Paweł, który wraz 25 towarzyszami, wśród których byli kapłani, zakonnicy, tercjarze, został ukrzyżowany na przedmieściach Nagasaki w 1597 roku.
 9. W tym tygodniu przypadać będzie pierwszy czwartek i piątek oraz pierwsza sobota miesiąca:
  – czwartek – w który modlić się będziemy w intencji świętych i gorliwych powołań kapłańskich i zakonnych z naszej wspólnoty parafialnej, a dla powołanych
  o wytrwałość w kroczeniu za Chrystusem.
  – piątek – od godziny 8.30 odwiedziny chorych z Komunią świętą, a podczas Mszy Świętej ogarniamy naszą modlitwą wszystkich chorych i cierpiących w naszej parafii
  – sobota – dzień poświęcenia Niepokalanemu Sercu Maryi.
 10. Okazja do skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania – Spowiedzi świętej jest każdego dnia powszedniego na kwadrans przed Eucharystią.
 11. Liturgię przyszłej niedzieli rozpoczniemy wspólnym śpiewem Godzinek ku czci NMP o godzinie 8.30.
 12. Ci, którzy doświadczyli wielkich dzieł Bożej mocy, dzielą się wiarą
  w Pana Jezusa wszędzie, gdzie tylko się znajdują. Po zakończeniu tej Najświętszej Ofiary dawajmy jej świadectwo w codzienności.

Ks. Marek Kowalewski, proboszcz

SZCZECINEK , DNIA 31 STYCZNIA 2021 ROKU .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *