ogłoszenia duszpasterskie

ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE  NA II  NIEDZIELĘ  WIELKIEGO  POSTU .

 1. II Niedziela Wielkiego Postu to dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Dlatego w całej naszej Ojczyźnie, we wszystkich kościołach i kaplicach, po wszystkich Mszach Świętych odbywa się zbiórka ofiar do puszek na rzecz Krajowego Funduszu Misyjnego na wsparcie misjonarzy i dzieł misyjnych na całym świecie. Tegoroczne przesłanie to słowa Ojca Świętego Franciszka : „ ŻYJMY EUCHARYSTIĄ„. Taką ofiarę można złożyć w naszym kościele do skarbony przy głównym wyjściu z naszej świątyni. Jednocześnie tą ofiarą wspieramy dzisiaj mieszkańców syryjskiego Aleppo.
 2. W okresie Wielkiego Postu Kościół na różne sposoby pragnie nam pomóc, abyśmy ten święty czas przeżywali z jak największym pożytkiem. Czyni to zwłaszcza przez głoszenie słowa Bożego i sprawowanie sakramentu pokuty i pojednania. Czyni to także przez organizowanie nabożeństw pokutnych. Przypominamy, że w naszym kościele w każdy piątek o godzinie 17.30 razem z Chrystusem i Jego Matką Bolesną przemierzamy Drogę Krzyżową, a w niedzielę o godzinie 16.15 rozpamiętujemy Mękę Pana Jezusa podczas Gorzkich Żali. Wszystkich zachęcamy do udziału w tych nabożeństwach. Nie lekceważmy i nie odrzucajmy możliwości pogłębienia wiary i prawdziwego nawrócenia.
  Najbliższą Drogę Krzyżowa poprowadzi Róża różańcowa. Na to spotkanie szczególnie zapraszamy dzieci i młodzież.
 3. Dzisiaj jest możliwość nabycia i lektury tygodnika „Gość Niedzielny”, w którym między innymi:
  – druga część rekolekcji wielkopostnych z ks. Franciszkiem Blachnickim
  – o pomocy Kościoła dla niepodłych małżeństw
  – o bardzo ciekawym programie ascetycznym dla mężczyzn.
 4. Zapraszam do uczestnictwa w naszych cotygodniowych nabożeństwach:
  – wtorek – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
  – czwartek – cicha i osobista adoracja Najświętszego Sakramentu.
 5. We wtorek po Eucharystii i Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy nastąpi zmiana tajemnic różańcowych.
 6. W czwartek Mszą Świętą sprawowaną o godzinie 18.00 rozpocznie się 16 spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego. Na to spotkanie zaproszeni są wszyscy, którym drogie są sprawy Kościoła w parafii, diecezji i naszej Ojczyzny.
 7. W czwartek przeżywać będziemy święto świętego Kazimierza, królewicza. Urodził się w 1458 roku w Krakowie. Był synem króla Kazimierz Jagiellończyka. W młodym wieku został namiestnikiem swojego ojca i faktycznie to on przez dwa lata sprawował rządy nad krajem. Św. Jan Paweł II powiedział o nim, że „odznaczał się takimi cnotami jak sprawiedliwość, umiłowanie Ojczyzny
  i poddanego ludu, mądrość, długomyślność i duch służby
  ”. Te cechy, które rozwijały się w nim od młodości między innymi dzięki jego doskonałym i świątobliwym wychowawcom, a także jego głęboka pobożność sprawiły, że przez całe wieki był postrzegany jako wzór dobrego, sprawiedliwego i roztropnego władcy. Zmarł w 1484 roku w wieku zaledwie 26 lat. Jego relikwie spoczywają
  w Wilnie.
 8. tym tygodniu przypadać będzie pierwszy czwartek i piątek oraz pierwsza sobota miesiąca:
  – czwartek – w który modlić się będziemy w intencji świętych i gorliwych powołań kapłańskich i zakonnych z naszej wspólnoty parafialnej, a dla powołanych o wytrwałość w kroczeniu za Chrystusem.
  – piątek – od godziny 8.30 odwiedziny chorych z Komunią świętą, a podczas Mszy Świętej ogarniamy naszą modlitwą wszystkich chorych i cierpiących w naszej parafii
  – sobota – dzień poświęcenia Niepokalanemu Sercu Maryi.
 9. Okazja do skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania – Spowiedzi świętej jest każdego dnia powszedniego na kwadrans przed Eucharystią.
 10. Liturgię przyszłej niedzieli rozpoczniemy wspólnym śpiewem Godzinek ku czci NMP o godzinie 8.30.
 11. Od przyszłej niedzieli będzie możliwość nabycia świec Wielkanocnego Dzieła Pomocy Dzieciom – paschaliki. Ich koszt to
  5 złotych.
 12. Za dwa tygodnie w naszej wspólnocie, 14 marca, rozpoczną się PARAFIALNE REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE.
 13. Do 30 kwietnia dokonujemy rozliczeń podatkowych. Polskie prawo daje nam możliwość przekazania 1 % naszego podatku na rzecz wybranej przez nas organizacji pożytku publicznego. Zachęcamy o przekazanie 1 % należnego podatku na powstałe hospicjum stacjonarne przy naszej świątyni.
  14. Pokrzepieni słowem Bożym i Eucharystią, w duchu solidarności z misjonarzami, idźmy do naszych wspólnot, miejsc pracy
  i nauki,aby głosić Chrystusa. Niech nam w tym towarzyszom modlitwa, post i Boże błogosławieństwo.
                                                                                                                                                     ks. Marek Kowalewski,proboszcz

SZCZECINEK  ,  DNIA  28 LUTEGO 2021  ROKU  .

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *