Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE  NA  III  NIEDZIELĘ  WIELKANOCNĄ  . 

 1. Dzisiaj już Trzecia  Niedziela  Wielkiej  Nocy. Nadal wypełnia nas radość płynąca z doświadczenia mocy Chrystusa zmartwychwstałego. Dzięki niej stajemy się wolni od krępujących schematów i przyzwyczajeń. Ta moc uzdalnia nas do kochania innych i tworzenia z nimi autentycznej wspólnoty – komunii. Okres od zmartwychwstania do wniebowstąpienia Pan Jezus poświęcił tym, których najbardziej umiłował. Spróbujmy wejść do tego grona, poczujmy się zaproszeni do bliskiego przebywania ze Zmartwychwstałym, które najpełniej realizuje się poprzez nasz pełny udział w Eucharystii.
 2. ZGROMADZENI NA ŚWIĘTEJ WIECZERZY” – pod takim hasłem rozpoczyna się dzisiaj w Kościele katolickim w naszej Ojczyźnie XIII Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Szczególnie w tym tygodniu starajmy się w naszych domach sięgnąć po Pismo Święte, bowiem czytając Słowo Boże najpiękniej do każdego z nas przemawia sam Pan Bóg.
 3. Niedziela Biblijna jest równocześnie Narodowym Dniem Czytania Pisma Świętego. Po powrocie do domu otwórzmy rodzinne Pismo święte i przeczytajmy w najgłębszym skupieniu i powadze jego fragment. Niech on posłuży jako przedmiot medytacji w codziennej modlitwie i w rachunku sumienia – przez cały rok. Zaznaczmy go sobie. Niech będzie dla nas światłem i mocą na drodze naszego osobistego i narodowego życia przez wszystkie dni aż do następnej Niedzieli Biblijnej.
 4. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym o realizowanym w Polsce, a wyjątkowym w skali światowej projekcie rehabilitacji osób, które przeszły COVID-19. Powikłania, jak alarmują lekarze, zostaną z nami na lata i trzeba podjąć działania, żeby z nimi walczyć.
 5. W czwartek, 22 kwietnia, na ulicach naszego miasta już po raz dwunasty „rozkwitnąPOLA NADZIEI. Wolontariusze za symbolicznego żonkila, który jest znakiem tej akcji charytatywnej, będą kwestowali ofiary do puszek na rzecz naszego Hospicjum imienia Świętego Franciszka z Asyżu przy ulicy Bukowej.
 6. W piątek, 23 kwietnia, przeżywać będziemy uroczystość świętego Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Urodził się w Czechach około 956 roku. Uczęszczał do szkoły katedralnej w Magdeburgu i otrzymał staranne wykształcenie. W 983 roku został biskupem Pragi, ale wskutek rodowych waśni musiał ją opuścić. Wstąpił do benedyktynów w Rzymie. Głosił Ewangelię Prusom. Został przez nich zabity 23 kwietnia 997 roku. Z miłości do Chrystusa głosił Ewangelię
  i przypieczętował tę miłość własną śmiercią. Jego ciało spoczywa w Gnieźnie.
  W tym dniu z racji uroczystości nie ma wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
 7. Ponadto w liturgii Kościoła świętego w tym tygodniu przypadać będzie:
  – środa – wspomnienie świętego Anzelma, biskupa i doktora Kościoła. „Nie pragnę wiedzieć, aby móc wierzyć, ale wierzę, aby móc rozumieć” – to jego motto życiowe. Żył w XI wieku. Urodził się we Włoszech, ale służył Bogu i Kościołowi w Normandii i Anglii. Był znakomitym uczonym, uważa się go za ojca średniowiecznej teologii scholastycznej. Nauczał, że rozum i wiara, są jak dwa skrzydła, na których duch ludzki unosi się ku kontemplacji prawdy, którą jest sam Bóg.
  – sobota – wspomnienie świętego Jerzego, męczennika. Poniósł śmierć męczeńską podczas prześladowań chrześcijan w 303 roku. W ikonografii przedstawiany jest jako rycerz pokonujący smoka. Widzimy w tym przedstawieniu obraz duchowej walki, w której wsparci Bożą łaską, możemy zwyciężać doczesne potęgi i moce ciemności.
 8. W tym tygodniu odbędą się spotkania z dziećmi komunijnymi według ustalonego z rodzicami porządku. Prosi się o dopilnowanie podanych wcześniej terminów.
 9. W piątek o godzinie 16.30 odbędzie się spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do sakramentu bierzmowania.
 10. Za tydzień ofiarą składaną do skarbony będzie możliwość wsparcia mieszkańców syryjskiego Aleppo, które ciągle ogarnięte jest działaniami wojennymi.
 11. Jeszcze dwa tygodnie będzie taki jak obecnie układ odprawianych Mszy Świętych w niedzielę i święta oraz dni powszednie. Bowiem od 1 maja Eucharystia w niedzielę i święta będzie sprawowana o godzinie 9.00, 11.00 i 19.00, a w dni powszednie
  o godzinie 19.00. Taki układ będzie do końca sierpnia.
 12. Pokrzepieni słowem Bożym i Najświętszym Sakramentem powinniśmy z radością i pałającym sercem wyjść z tej świątyni i mówić tym, których spotykamy o wielkich rzeczach, których dokonał Jezus Chrystus. Sięgajmy w tym tygodniu po Pismo Święte. Niech stanie się naszą codzienną lekturą.

Ks. Marek Kowalewski, proboszcz

SZCZECINEK  ,  DNIA  18 KWIETNIA 2021  ROKU.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *