Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA NIEDZIELĘ DOBREGO PASTERZA .

 1. Dzisiejszą niedzielę przeżywamy w Kościele jako ŚWIATOWY DZIEŃ MODLITW    O POWOŁANIA. Ciągle musimy prosić Jezusa Chrystusa – Dobrego Pasterza, aby nigdy nie zabrakło nowych pracowników w Bożej Winnicy. Musimy modlić się              o dobre i liczne powołania kapłańskie i zakonne, o ludzi gotowych pójść przemieniać serca innych, podjąć trudne zadania wobec współczesnego świata. Mając wśród siebie kapłanów, mamy dostęp do niewyczerpanych Bożych łask płynących z sakramentów świętych. Pamiętajmy, że tylko dzięki sercom i dłoniom kapłanów jest możliwe przedłużenie Chrystusowej zbawczej Ofiary podczas Eucharystii oraz rozdawania Bożego miłosierdzia w sakramencie  pokuty i pojednania.
 2. Dlatego dzisiaj w naszym dekanacie we wszystkich parafiach przebywają klerycy Wyższego Seminarium Duchownego
  w Koszalinie. Wśród nas jest alumn Grzegorz Raczyński, który podczas wszystkich Eucharystii odczytuje słowo księdza rektora naszego seminarium, a na koniec Mszy Świętej będzie kwestował na rzecz naszej uczelni.
 3. Jeszcze dzisiaj zostanie odprawiona Najświętsza Ofiara o godzinie 17.00, w dni powszednie o godzinie 18.00. Bowiem od 1 maja Msze Święte w naszym kościele będą sprawowane w niedzielę i święta o godzinie 9.00, 11.00 i 19.00, a w dni powszednie
  o godzinie 19,00, oprócz soboty, w którą Eucharystia składana jest w kaplicy hospicyjnej o godzinie 11.30.
 4. Po Mszy Świętej zachęcam do nabycia i lektury naszego „Gościa Niedzielnego”, w którym dzisiaj między innymi:
  – tekst porównujący stosowane obecnie szczepionki przeciwko koronawirusowi, również pod kątem skuteczności i efektów ubocznych, oraz o kierownictwie duchowym: czym jest i dlaczego jest takie ważne.
 5. W ciągu tygodnia zapraszam do uczestnictwa w naszych nabożeństwach:
  – wtorek – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
  – czwartek – adoracja Najświętszego Sakramentu
  – piątek – Koronka do Miłosierdzia Bożego.
 6. W liturgii Kościoła świętego w tym tygodniu przypadać będzie:
  – środa – wspomnienie świętego Piotra Chanela, prezbitera. Francuski kapłan i misjonarz żył w XIX wieku. Przelał krew
  z miłości do Chrystusa, by Ewangelia poznana była także przez tych, którzy o niej jeszcze nie słyszeli.
  – czwartek – święto świętej Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy. Żyła w XVI wieku. Jako dominikańska tercjarka całkowicie poświęciła się Panu Bogu i Jego sprawom. Włożyła wielki wkład w kształt Europy: polityczny, kościelny, a przede wszystkim duchowy. Św. papież Paweł VI ogłosił ją doktorem Kościoła, a św. Jan Paweł II – współpatronką Europy.
  – piątek – wspomnienie świętego Piusa V, papieża. Antoni Ghislieri – takie imię nosił przed wyborem na tron papieski w 1566 roku. Drogowskazem jego życia było podporządkowaniem się woli Bożej. Mimo, że jego pragnieniem było życie zakonne, przyjął wybór na papieża i podjął się ogromnej pracy nad zreformowaniem ogarniętego kryzysem Kościoła. Uporządkował administrację Państwa Kościelnego i Rzymu, ale przede wszystkim pracował nad odnową życia moralnego i liturgii. Umierając, ciężko chory, mówił: ‘Panie, powiększaj moje cierpienia, ale z nimi powiększaj cierpliwość”.
  – sobota – wspomnienie świętego Józefa, rzemieślnika. Dzięki pracy człowiek może działać na Bożą chwałę, służyć drugiemu
  i rozwijać swoje zdolności. Praca jednak może stać się również fałszywym bogiem, który oddala od bliźnich, niszczy relacje i czyni człowieka niewolnikiem wydajności. Dlatego, aby się nie zagubić wśród naszych zajęć, wzywamy wstawiennictwa św. Józefa, który pokazuje nam prawdziwą godność pracy i jej ukierunkowanie na służbę Panu Bogu i rodzinie.
 7. W czwartek Eucharystią sprawowaną o godzinie 18.00 rozpocznie się siedemnaste spotkanie zespołu synodalnego. Zapraszamy na nie wszystkich, którym drogie są sprawy Kościoła na świecie, w diecezji i w parafii.
 8. Od soboty zapraszam do uczestnictwa w nabożeństwach majowych ku czci Najświętszej Maryi Panny, które będą odprawiane w niedzielę i święta o godzinie 18.15, a w dni powszednie bezpośrednio po Eucharystii sprawowanej o godzinie 19.00.
 9. W sobotę dwanaścioro dzieci z naszej parafii przystąpi do Pierwszej Komunii świętej. Ze względu na panujący COVIT-19
  i warunki sanitarno-epidemiologiczne dzieci zostały podzielone na dwie grupy, a Eucharystie będą sprawowane o godzinie 9.30
  i 11.00.
 10. Liturgię przyszłej niedzieli rozpoczniemy wspólnym śpiewem Godzinek ku czci NMP o godzinie 8.30.
 11. Rozpoczęliśmy dni szczególnej modlitwy o powołania do służby w Kościele. Pamiętajmy codziennie o tej intencji, aby prośba samego Jezusa o robotników na żniwo Pańskie nie ustawała w Jego Kościele.

Ks. Marek Kowalewski, proboszcz

SZCZECINEK , DNIA 25 KWIETNIA 2021 ROKU .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *