Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  NA VI  NIEDZIELĘ  WIELKANOCNĄ.

  1. Dziś kolejna, szósta niedziela Wielkanocy. Gromadzimy się na Eucharystii, która jest darem nieskończonej miłości Boga. Możemy ten Wielkanocny Sakrament przyjąć i pozwolić, by przemieniał nas wewnętrznie, czynił coraz bardziej podobnymi do Chrystusa. Wszyscy jesteśmy zaproszeni, by już tu, na ziemi, zacząć wchodzić w świętą rzeczywistość Nieba.
  2. Zapraszam do uczestnictwa w NABOŻEŃSTWACH MAJOWYCH KU CZCI NMP, które dzisiaj zostanie odprawione o godzinie 18.15, a w dni powszednie bezpośrednio po Eucharystii sprawowanej o godzinie 19.00.
  3. Zapraszam do nabycia i lektury naszego Gościa Niedzielnego, w którym znajdziemy bardzo praktyczny dodatek – Litanię Loretańską do NMP z nowymi wezwaniami. Warto też przeczytać między innymi o tym, jak ważnymi dla wspólnoty Kościoła są seniorzy.
  4. Dzisiaj Eucharystią sprawowaną o godzinie 19.00 rozpocznie się spotkanie z rodzicami i młodzieżą przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
  5. Od dzisiaj w naszej świątyni podczas Mszy Świętych i wszelkich nabożeństw może uczestniczyć 32 osoby.
  6. W liturgii Kościoła świętego w tym tygodniu przypadać będzie:

– środa – wspomnienie błogosławionej Juty z Bielczyn, wdowy. Żyła w XIII wieku. Do Polski przywędrowała z Turyngii w Niemczech. Bardzo szybko, bo w wieku 20 lat, owdowiała i po wychowaniu dzieci oddała się życiu ascetycznemu w stowarzyszeniu religijnym begitek, opiekując się chorymi.

– czwartek – wspomnienie NMP z Fatimy. Najważniejszym przesłanie objawień Maryjnych w Fatimie są słowa skierowane do Łucji w 1917 roku: „Na końcu zatriumfuje moje Niepokalane Serce”. W czasach, kiedy ludzie pełni obaw dotyczących końca świata uciekają się do wszelkich sposobów mających przynieść spokój wewnętrzny, orędzie fatimskie jest balsamem na duszę
i światłem niosącym nadzieję na pokój.

– piątek – święto świętego Macieja, apostoła. Zdrada Judasza nie przekreśliła Bożych planów wobec apostołów. Dlatego drogą losowania do ich grona został dołączony Maciej. Towarzyszył Jezusowi od chrztu w Jordanie, aż po wniebowstąpienie i głosił Jego Ewangelię między innymi w Etiopii i Azji Mniejszej.

  1. Od piątku rozpoczniemy NOWENNĘ DO DUCHA ŚWIĘTEGO, poprzez którą będziemy przygotowywać się do Uroczystości Zesłania Ducha Świętego, którą obchodzić będziemy za dwa tygodnie.
  2. Natomiast za tydzień, w siódmą niedzielę Wielkiej Nocy, przeżywać będziemy UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PANA JEZUSA.
  3. Udział we Mszy Świętej umacnia w nas miłość, która płynie z wierności Panu Bogu i Jego przykazaniom. Ta radość zapowiada wieczną radość w niebie. Niech nas w tym umacnia Boże błogosławieństwo.

ks. Marek Kowalewski, proboszcz

SZCZECINEK  ,  DNIA  09  MAJA  2021  ROKU.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *