Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie

                  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXI  NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ.                 

 1. Rozpoczął się ostatni tydzień wakacji. Do 31 września będzie jeszcze odprawiana w niedzielę i dni powszednie Eucharystia
  o godzinie 19.00.Dzisiaj ostatnia Eucharystia zostanie odprawiona o godzinie 19.00. Od 1 września Msza Święta w niedzielę
  i święta będzie to godzina 9.00, 11.00 i 17.00, a w dni powszednie będzie to godzina 18.00, oprócz sobót, bowiem w tym dniu Msza Święta będzie sprawowana o godzinie 11.30 w hospicyjnej kaplicy pod wezwaniem Świętego Jana Pawła II. Taki układ sprawowanych Mszy Świętych w naszej parafii będzie do końca kwietnia.
 2. Od dzisiaj przez cały tydzień – do przyszłej niedzieli , w naszej świątyni przebywać będzie Cudowny Obraz Świętego Józefa
  z Narodowego Sanktuarium Świętego Józefa w Kaliszu
  . Przybywa on do nas dzięki Siostrom Albertynkom, które mieszkają wśród nas i posługują z samarytańskim oddaniem w naszym hospicjum. Siostry należą do Prowincji Poznańskiej, która
  w przyszłym roku obchodzić będzie 50-lecie powołania do życia, a ich Świętym Patronem jest Cieśla z Nazaretu.

Na tablicy ogłoszeń oraz stronie internetowej jest zamieszczony cały program spotkań eucharystycznych z Opiekunem Świętej Rodziny. Spotkania rozpoczynać będą się codziennie o godzinie 18.30, oprócz soboty.

Po Mszy Świętej na pamiątkę tego niezwykłego wydarzenia w historii naszej parafii możemy wziąć : medalik, różaniec, obrazek, breloczki – które wykonane są przez ludzi bezdomnych, którym posługują siostry w różnych placówkach w naszym kraju. Ewentualne złożone ofiary niech wesprą dzieła, które prowadzą Siostry Albertynki
w Polsce i na świecie.

 1. Zachęcam do nabycia i lektury ciekawej naszego Gościa Niedzielnego, w którym przeczytamy między innymi wspomnienie
  o zmarłym arcybiskupie Henryku Hoserze oraz o tym, jak skutecznie przekazywać wiarę w rodzinie.
 2. W czwartek, 26 sierpnia, przeżywać będziemy uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Święto to ustanowił wspominany kilka dni temu Św. papież Pius X w 1906 roku. Ten sam papież wyniósł kościół na Jasnej Górze do godności bazyliki. Duchowo łączymy się z tym sanktuarium, jakże ważnym dla Polaków. Szczególnie wspominamy rok 1956 i Jasnogórskie Śluby Narodu.
 3. Ponadto w kalendarzu liturgicznym Kościoła świętego w tym tygodniu przypadać będzie:
  – poniedziałek – wspomnienie świętej Róży z Limy, dziewicy. Jest patronką Ameryki Południowej i najbardziej znaną świętą tego kontynentu. Przez całe życie starała się naśladować świętą Katarzynę ze Sieny, a mistyczne zjednoczenie z Bogiem łączyła z posługą chorym i opuszczonym. Przez piętnaście lat doświadczała zupełnego opuszczenia, nie czuła żadnego pragnienia modlitwy, żadnej pociechy ani bliskości Boga. Po tym doświadczeniu doszła do kontemplacji i mistycznego zjednoczenia
  z Chrystusem. Odtąd żyła jeszcze bardziej dla Niego. Zmarła w wieku 31 lat, 24 sierpnia 1617 roku.
  – wtorek – święto świętego Bartłomieja, apostoła. Pochodził z Kany Galilejskiej. Napełniony Duchem Świętym w dniu Piećdziesiątnicy rozpoczął swoją misyjną działalność, której ukoronowaniem była śmierć męczeńska, poniesiona prawdopodobnie w 70 roku w Armenii. Wiara, za którą oddawali życie apostołowie, nieustannie daje nam przystęp do Pana Boga.
  – środa – wspomnienie świętego Ludwika, króla. Był królem Francji na początku XIII wieku, w okresie wypraw krzyżowych, których celem było wyzwolenie Ziemi Świętej spod panowania pogan. Król Ludwik poświęcił tej sprawie wiele sił, ale, niestety, poniósł klęskę. W historii zapisał się jako jeden z najwybitniejszych władców. Francja za jego rządów osiągnęła znaczny rozwój polityczny i gospodarczy. Zwalczał lichwę i prostytucję, popierał instytucje dobroczynne i zakony, usługiwał osobiście chorym
  i rozdawał jałmużny ubogim. Żył bardzo skromnie, mnożył uczynku pokutne, dzięki czemu został nazwany „królem mnichów”.
  – piątek – wspomnienie świętej Moniki. „Matko, jestem pewien, że syn tylu łez musi powrócić do Boga” – powiedział pewien biskup który poznał przyczynę zmartwienia św. Moniki. Żyła w IV wieku. Była matką św. Augustyna, późniejszego ojca i doktora Kościoła, za którego przez wiele lat modliła się i pokutowała, prosząc o jego nawrócenie
  – sobota – wspomnienie świętego Augustyna, biskupa i doktora Kościoła. Znamy go jako człowieka poszukującego prawdy, filozofa, konwertytę i jednego z najwybitniejszych teologów w historii. Żył na przełomie IV i V wieku, zmarł 28 sierpnia 430 roku.
  W swym życiu doświadczył wielkiej przemiany. Z młodego lekkoducha, po nawróceniu, stał się gorliwym chrześcijaninem, biskupem Hippony w Afryce, który w swym dorosłym życiu bardzo troszczył się o powierzony sobie lud. Wielką rolę w jego nawróceniu odegrała jego matka Monika, która gorliwie modliła się o nawrócenie swego syna. Zostawił bogatą spuściznę dzieł ascetycznych, kazań i listów, które są efektem jego zafascynowania Jezusem.
 4. Za tydzień po Mszach Świętych będzie możliwość złożenia ofiary do puszki na wsparcie syryjskiej rodziny w Aleppo.
 5. Wzrasta niepokojąco szybko liczba zarażonych koronawirusem. Pandemia i czas epidemiczny ciągle trwa. Dlatego zadbajmy
  o własne zdrowie i innych nosząc w miejscach publicznych maseczkę oraz dyzynfekujmy dłonie. Jednocześnie nieustannie módlmy się wypraszając u miłosierdzia Bożego o oddalenie tej choroby, która ogarnęła cały świat. Dlatego nadal w naszej świątyni na zakończenie Eucharystii śpiewać będziemy suplikację : Święty Boże, Święty
  mocny, …”.
 6. Bursa im. Świętego Stanisława Kostki w Szczecinku przy ulicy św. Rozalii nadal poszukuje pracownika na stanowisko wychowawcy – na roczne zastępstwo za wychowawczynię przebywającą na urlopie macierzyńskim. Może to być w formie stażu.

W Bursie są również ostatnie wolne miejsca dla wychowanków. Mogą z niej skorzystać chłopcy ze szkół ponadpodstawowych (liceów, techników lub szkół branżowych) uczący się w Szczecinku, a mieszkający w miejscowościach z trudnym dojazdem do szkoły. Bursa jest domem kameralnym i posiadającym własny program wychowawczy, zupełnie inny nią w przyszkolnych internatach. Warto rozważyć tę alternatywę w przypadku osób, którym zależy na osobisty rozwoju.

 1. Wójt Gminy Szczecinek zaprasza wszystkich mieszkańców naszej Gminy do udziału w Dożynkach Gminnych, które odbędą się
  w sobotę na terenie Centrum Wiejskiego Mój Rynek w Sporem. Obchody święta plonów rozpoczną się o godz.15.00 uroczystą Mszą św. dziękczynną w kościele Świętej Rodziny w Sporem. Podczas uroczystości dożynkowych przewidziano wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych, konkursy z nagrodami, prezentacje artystyczne oraz zabawę taneczną.
 2. Nie jest łatwo słuchać Pana Jezusa, wierzyć i wprowadzać w życie Jego Ewangelii. Ale jeśli jest w nas szczere pragnienie czynienie tego, Pan Bóg wesprze nas i pobłogosławi swoją mocą.

Ks. Marek Kowalewski, proboszcz

SZCZECINEK , DNIA 22 SIERPNIA 2021 ROKU .

 

OJCOWSKIM SERCEM

PEREGRYNACJA OBRAZU ŚW. JÓZEFA

22.08.2021 r. – niedziela

Przywitanie cudownego obrazu Św. Józefa Kaliskiego w kościele pw. Św. Franciszka z Asyżu w Szczecinku na Mszach Św.
o godz.9.00, 11.00 i 19.00.

23.08.2021 r. – poniedziałek

18.30 – Litania do Św. Józefa

19.00 – Eucharystia z homilią: Józef – ojciec umiłowany i czuły

24.08.2021 r. – wtorek

18.30 – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

19.00 – Eucharystia z homilią: Józef – ojciec posłuszny

25.08.2021 r. – środa

18.30 – Nowenna i Litania do Św. Józefa

19.00 – Eucharystia z homilią: Józef – ojciec przyjmujący

26.08.2021 r. – czwartek

18.30 – Adoracja Najświętszego Sakramentu

19.00 – Eucharystia z homilią: Józef – ojciec z twórczą odwagą

27.08.2021 r. – piątek

18.30 – Koronka do Miłosierdzia Bożego

19.00 – Eucharystia z homilią: Józef – ojciec człowiek pracy

28.08.2021 r. – sobota

15.30 – Litania do Św. Józefa

16.00 – Eucharystia z homilią: Józef – ojciec w cieniu

29.08.2021 r. – niedziela

Spotkanie rozstania ze Św. Józefem na Mszach Św. o godz.9.00, 11.00 i 19.00

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *