Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA NIEDZIELĘ CHRZTU PAŃSKIEGO .

 1. Wspominając dzisiaj chrzest Pana Jezusa w Jordanie, myślimy także o naszym chrzcie, który jest początkiem i fundamentem naszego chrześcijańskiego życia. W tym sakramencie otrzymaliśmy godność przybranego dziecka Bożego i dar Bożej miłości. Zostaliśmy też włączeni do wspólnoty Kościoła świętego. Przyjęcie chrztu jest dla nas jednocześnie wielkim zobowiązaniem. Święty Jan Paweł II w liście apostolskim „Rosarium Virginis Mariae” przypomniał: „Wylanie Ducha Świętego w chrzcie wszczepia wierzącego jako latorośl w krzew winny, którym jest Chrystus, czyni go członkiem Jego Mistycznego Ciała. Tej istniejącej od początku jedności musi jednak odpowiadać droga coraz większego upodobniania się do Niego, które winno coraz bardziej ukierunkowywać postępowanie ucznia zgodnie z logiką Chrystusa. To dążenie niech was ożywia – ono też było w Jezusie Chrystusie”.
 2. Dzisiejsza niedziela kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra w liturgii Kościoła świętego rozpoczyna się tak zwany okres zwykły. Jednak tradycyjnie wystrój kościołów i śpiew kolęd przedłużony jest do 2 lutego, czyli święta Ofiarowania Pańskiego, zwanego u nas świętem Matki Bożej Gromnicznej, które bezpośrednio wiąże nas z Bożym Narodzeniem.
 3. Zachęcam do nabycia i lektury naszego Gościa Niedzielnego, w którym przeczytamy między innymi o tym, czy Jezus jako dziecko wiedział, że jest Bogiem, i dlaczego po latach przyjął chrzest od Jana Chrzciciela.
 4. Zapraszam do uczestniczenia w naszych nabożeństwach cotygodniowych:
  – wtorek – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
  – czwartek – adoracja Najświętszego Sakramentu
  – piątek – Koronka do Miłosierdzia Bożego.
 5. Kalendarz liturgiczny na bieżący tydzień wyznacza nam:
  – czwartek – wspomnienie świętego Hilarego i doktora Kościoła. Dzięki jego głębokiej wiedzy, męstwu w obronie wiary
  i złączonej z nimi świętości życia – Kościół otacza od wieków czcią, a Pius XI ogłosił doktorem Kościoła. Ten żyjący w IV wieku biskup jest dla nas przykładem, jak przeciwstawiać się temu wszystkiemu, co nie jest zgodne z naszą wiarą, a jednocześnie zabiegać o jedność w Kościele i między ludźmi.
 6. Od jutra rozpoczną się w naszej parafii spotkania kolędowe w ramach wizyty duszpasterskiej. W tym wyjątkowym czasie, to my przyjdźmy do naszego wspólnego domu jakim jest nasz kościół parafialny w wyznaczonym dniu – tak by zachować wszelkie wskazania sanitarne. Spotkanie rozpocznie się zawsze Eucharystią sprawowaną o godzinie 18.00, w której ogarniemy modlitwą mieszkańców poszczególnych ulic, pobłogosławimy przyniesioną wodę, którą sami poświęcicie wasze domy i mieszkańców, zostaną rozdane specjalne rytuały i modlitwy oraz obrazek na pamiątkę tej wyjątkowej kolędy.

Porządek spotkań kolędowych:
– poniedziałek – ulica Brzozowa i Dębowa
– wtorek – ulica Miodowa, Fabryczna, Boczna, Obrońców Westerplatte i Szarych Szeregów
– środa – ulica Pilska, Łukasiewicza, Sosnowa, Wierzbowa, Leśna i Czarnobór
– czwartek – ulica Bukowa i Klonowa
– piątek – ulica Jesionowa, Orzechowa i Kasztanowa.

 1. Chrzest Jezusa z rąk Jana to wielkie uniżenie Boga. Przyjął ludzkie grzechy i słabości po to, by pokonać je na krzyżu. Niech ten wielki dar Bożej miłości stale owocuje w naszym życiu, a Boże błogosławieństwo doda sił do walki z grzechem w naszej codzienności.

Ks. Marek Kowalewski, proboszcz

SZCZECINEK , DNIA 09  STYCZNIA 2022 ROKU.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *