Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA II NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ .

 1. Jutro w Kościele katolickim w Polsce przypada XXV Dzień Judaizmu, którego mottem przewodnim są słowa z Księgi Proroka Izajasza: „Myśli moje nie są myślami waszymi” (Iż 55,8).
 2. Natomiast od wtorku rozpoczniemy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Mottem przewodnim tych dni będą słowa
  z Ewangelii świętego Mateusza: „Zobaczyliśmy Jego gwiazdę na Wschodzie i przyszliśmy oddać Mu pokłon” (Mt 2,2) . Nieustannie o potrzebie tej modlitwy przypominał święty Jan Paweł II. Będąc we Wrocławiu powiedział: „Proszę o wspólne świadectwo składane przed światem Chrystusowi. W imię Jezusa proszę o wspólne chrześcijańskie świadectwo”. W to nawoływanie Kościoła włączmy także nasze osobiste modlitwy. Niech będą one skromnym wkładem w budowanie jedności,
  w dzieło ekumenizmu.
 3. Po Eucharystii zachęcam do nabycia i lektury naszego Gościa Niedzielnego, w którym między innymi, kolejna płyta z kolekcji Biblia Audio, a na niej księgi Rodzaju i Wyjścia.
 4. Zapraszam do uczestnictwa w naszych cotygodniowych nabożeństwach:
  – wtorek – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
  – czwartek – adoracja Najświętszego Sakramentu
  – piątek – Koronka do Miłosierdzia Bożego
 5. W piątek przypada Dzień Babci, a w sobotę Dzień Dzidka. Pamiętajmy i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych Dziadków, tych żyjących, i tych, którzy już odeszli do Pana. Tyle im zawdzięczamy! Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia święta i serdeczna pamięć.
 6. W liturgii Kościoła świętego w tym tygodniu przeżywać będziemy:
  – poniedziałek – wspomnienie świętego Antoniego, opata. Jest uznawany za twórcę życia pustelniczego. Urodził się w Egipcie około 251 roku. Pod wpływem słów Ewangelii postanowił rozdać swoje dobra ubogim i udać się na pustynię, aby w ten sposób radykalnie naśladować Chrystusa. Wokół Antoniego z czasem zaczęli gromadzić się uczniowie, a przybywający do niego ludzie czerpali z jego nadprzyrodzonej mądrości.
  – wtorek – wspomnienie błogosławionej Reginy Protmann, dziewicy. Żyła w XVI wieku. Zasłynęła dobrocią serca
  i miłosierdziem. Życiowe powołanie zrealizowała w posłudze chorym i cierpiącym oraz w pracy wychowawczo – nauczycielskiej wśród dziewcząt. To wszystko łączyła z modlitwą i kontemplacją założonym przez siebie Zgromadzeniu Sióstr Św. Katarzyny Dziewicy i Męczennicy. Połączenie kontemplacji z działalnością charytatywno – edukacyjną w tamtych czasach było czymś zupełnie nowym.
  – środa – wspomnienie świętego Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa. Urodził się w 1842 roku, był kapłanem, a następnie biskupem diecezji przemyskiej. Umiłował prawdę, której poszukiwał, studiując w Rzymie i Krakowie. Słynął z działalności dydaktycznej jako wykładowca. Wbrew stereotypowemu postrzeganiu człowieka nauki, pozostawał wrażliwy na ludzi ubogich. Dał temu wyraz, zakładając Zgromadzenie Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego, zwane sercankami. Odznaczał się nabożeństwem do Serca Jezusowego i Najświętszej Eucharystii.
  – czwartek – wspomnienie świętego Sebastiana, męczennika. Żył w III wieku. Był prawdopodobnie żołnierzem gwardii cesarskiej. Liturgia Kościoła podkreśla to, że okazał męstwo i siłę wiary, która zawiodła go do heroicznego wyrzeczenia się siebie i dania najwyższego świadectwa, jakie męczennik okazuje Chrystusowi.
  – piątek – wspomnienie świętej Agnieszki, dziewicy i męczennicy. Urodziła się pod koniec III wieku. Według tradycji była bardzo odważna i ponad wszystko kochała Pana Jezusa. To ze względu na Niego poniosła męczeństwo i zachowała czystość. Zginęła ścięta mieczem około 305 r.
  – sobota – wspomnienie świętego Wincentego Pallotiego, prezbitera. Żył na początku XIX wieku. Bardzo pragnął, by cały świat poznał naukę Kościoła. Chciał obudzić i pogłębić u wszystkich wiernych świadomość apostolskiego powołania
  i przygotować ich do aktywnego udziału w głoszeniu słowa Bożego. Założył zgromadzenia pallotynów i pallotynek.
 1. Pragnę wyrazić wielką wdzięczność za wszystkie spotkania kolędowe, które odbyły się w minionym tygodniu, mimo obostrzeń pandemicznych. Jak również składam serdeczne, staropolskie „Bóg zapłać”, za wszelkie ofiary złożone na rzecz parafii
  i hospicjum.
 1. Msza święta to źródło życia, ale i szkoła miłości. W Eucharystii sam Jezus uczy nas, jak powinniśmy oddawać siebie braciom: przez służbę, wsparcie, dobre słowo oraz gesty miłosierdzia i przebaczenia. Powróćmy do naszych domów z nowym zapałem czynienia dobra.

Ks. Marek Kowalewski, proboszcz

SZCZECINEK  , DNIA  16  STYCZNIA  2022  ROKU  .

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *