Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE  NA  IV  NIEDZIELĘ  WIELKIEGO  POSTU  .

 1. Dzisiejsza, już czwarta, niedziela Wielkiego Postu różni się nieco od pozostałych. W tradycji Kościoła nazywamy ją „laetare”, czyli niedzielą radości, aby wszyscy podejmujący trud przemiany serca wytrwali w tym niełatwym codziennym wysiłku.
 2. Zapraszamy jeszcze dzisiaj na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o Męce Pańskiej o godzinie 16.15, a w piątek o godzinie 17.30 rozważamy wydarzenia na Drodze Krzyżowej, którą prowadzić będą nasze Siostry Albertynki.
 3. Od jutra, oprócz obiektów medycznych (przychodnie, szpitale, hospicja), możemy chodzić bez maseczek (sklepy, teatry, kina, kościoły).
 4. Ze względu na głoszone rekolekcje Msza Święta w poniedziałek, wtorek i środę będzie sprawowana w naszym kościele
  o godzinie 7.00.
 5. W czwartek o godzinie 16.30 spotkanie z dziećmi komunijnymi.
 6. W tym tygodniu przypadać będzie pierwszy czwartek i piątek oraz pierwsza sobota miesiąca:
  – piątek – od godziny 8.30 odwiedziny chorych z Komunią świętą, a podczas Mszy Świętej ogarniamy naszą modlitwą wszystkich chorych i cierpiących w naszej parafii
  – sobota – dzień poświęcenia Niepokalanemu Sercu Maryi.
 7. Okazja do skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania – Spowiedzi świętej jest każdego dnia powszedniego na kwadrans przed Eucharystią.
 8. W sobotę, 02 kwietnia, minie już siedemnasta rocznica powołania do Domu Ojca, który jest w Niebie świętego Jana Pawła II.
 9. W najbliższą sobotę odbędzie się w naszym mieście zbiorowy pochówek dzieci utraconych, tzn. dzieci, które urodziły się martwe w wyników poronień. Rodzice mają prawo do pochowania ciał swoich dzieci bez względu na czas trwania ciąży. W przypadku, gdy rodzice, z różnych przyczyn, nie podejmują się pochowania dziecka obowiązek ten spoczywa na władzach samorządowych. Do udziału w pogrzebie zapraszamy rodziców po stracie, ich krewnych i przyjaciół, a także wszystkich, którzy chcą się solidaryzować w bólu. Obrzędy pogrzebowe rozpoczną się o godzinie 12,00 Mszą Świętą w intencji rodziców w kościele mariackim, a o 13.00 dalsza część ceremonii w kaplicy cmentarnej.
 10. W sobotę o godzinie 14.00 spod kościoła mariackiego wyruszy kolejny „Męski Różaniec”, który przejdzie ulicami naszego miasta i zakończy wspólną Eucharystią w kościele Świętej Rozalii.
 11. Liturgię przyszłej niedzieli rozpoczniemy wspólnym śpiewem Godzinek ku czci NMP o godzinie 8.30.
 12. Za tydzień – jak co roku – przy kościołach naszego miasta i dekanatu rozkwitną „Pola Nadziei”. Po Mszach Świętych będzie można złożyć ofiarę na wsparcie naszego hospicjum. Jest to pomoc dla ludzi cierpiących, którzy za swój pobyt nic nie płacą.
 13. Radość jest znakiem rozpoznawczym osoby wierzącej, stąd powstało powiedzenie, że smutny święty to żaden święty. Trwajmy zatem mocno przy Chrystusie, którego przyjęliśmy w Komunii świętej, bo On jest gwarantem naszej radości.

Ks. Marek Kowalewski, proboszcz

SZCZECINEK  ,  DNIA  27  MARCA  2022  ROKU  .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *