Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE  NA  NIEDZIELĘ TRÓJCY  PRZENAJŚWIĘTSZEJ  .

 1. Dzisiaj, w UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu,
  i Synowi, i Duchowi Świętemu…
  ”. Warto też sobie zdać sprawę, że ile razy świadomie i pobożnie wykonujemy znak krzyża, modlitewnie wielbimy Trójcę Przenajświętszą – jednego Boga w trzech Osobach. Nawet chrześcijaninowi trudno pojąć tę prawdę, tym bardziej módlmy się o Bożą mądrość i światło Ducha Świętego i oby wszystko w naszym życiu było czynione na chwałę Trójcy Świętej.
 2. Zapraszam jeszcze dzisiaj na nabożeństwo czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa , które będzie odprawione dzisiaj o godzinie 18.15, a w dni powszednie bezpośrednio po Mszy Świętej sprawowanej o godzinie 19.00.
 3. Zachęcam do nabycia i lektury naszego Gościa Niedzielnego, w którym między innymi, polecamy szczególnie rozmowę z prof. Josephem Weilerem z USA o wartościach chrześcijańkich, których należy bronić w Unii Europejskiej, oraz rozmowę z ks. Sławomirem Oderem – o perspektywach wyniesienia na ołtarze Edmunda Wojtyły, brata Jana Pawła II.
 4. W środę na godzinę 17.30 zapraszamy dzieci, które w tym roku przystąpiły do Pierwszej Komunii świętej i dziewczynki, które
  w Boże Ciało pragną sypać kwiaty przed Najświętszym Sakramentem. Dzieci rocznicowe mają swoje spotkanie
  o godzinie 18.00.
 5. W najbliższy czwartek, 16 czerwca, w liturgii celebrować będziemy UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI PAŃSKIEJ – BOŻE CIAŁO. W tym dniu w  naszym kościele zostanie odprawiona tylko jedna Ofiara Pańska o godzinie 10.00, która niech zjednoczy całą wspólnotę parafialną. Po Mszy Świętej z Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie wyjdziemy w uroczystej procesji eucharystycznej. Będziemy dziękować Panu Bogu za dar Eucharystii, a jednocześnie prosić Chrystusa Pana o pokój i błogosławieństwo Boże dla Kościoła powszechnego, naszej Ojczyzny i naszego Narodu. Udział w tej procesji jest publicznym wyznaniem wiary w to, że Jezus jest wśród nas, naszym życiu zawsze obecny. Jesteśmy Ludem Bożym, który nieustannie jest w drodze na spotkanie z Panem Bogiem. W tym roku procesja przejdzie ulicami: Bukową, Dębową, Jesionową i Brzozową. Ołtarze będą przygotowane przy hospicjum, Dębowa 20, Jesionowa 9 i Brzozowa 18.
 6. W liturgii Kościoła świętego ponadto przypadać będzie :
  – poniedziałek – wspomnienie świętego Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła. Urodził się w 1195 roku
  w Lizbonie. Za życia zwano go „młotem na heretyków”. Był jednym z najwybitniejszych kaznodziejów XIII wieku. Jest wielkim patronem wielu miejsc, osób i instytucji, szczególnie wzywany podczas poszukiwań rzeczy zagubionych.
  – wtorek – wspomnienie błogosławionego Michała Kozala, biskupa i męczennika. Urodził się 25 września 1893 roku we wsi Nowy Folwark. Studiował w Poznaniu i Gnieźnie. 23 lutego 1918 roku otrzymał święcenia kapłańskie. Był wybitnym duszpasterzem, wychowawcą dzieci i młodzieży oraz wykładowcą, ojcem duchownym oraz rektorem seminarium duchownym
  w Gnieźnie. Po wybuchu II wojny światowej jako biskup, oprócz pracy duszpasterskiej w trudnych warunkach okupacji, opiekował się rannymi. Aresztowany i osadzony w obozie koncentracyjnym w Dachau został zamordowany 26 stycznia 1943 roku. W dniu 14 czerwca 1987 roku został beatyfikowany przez św. Jana Pawła II.
  wspomnienie błogosławionej Jolanty, zakonnicy. Była wielkopolską księżną i klaryską. Żyła w XIII wieku. Od 1256 roku była żoną polskiego księcia Bolesława Pobożnego, któremu urodziła trójkę dzieci. Po śmierci męża w 1279 roku wstąpiła do klasztoru klarysek. Wraz ze swoją siostrą, św. Kingą, prze około 12 lat przybywała w klasztorze w Starym Sączu. Po śmierci św. Kingi udała się najpierw do klasztoru w Śremie, a później w Gnieźnie. Oba klasztory są fundacjami założonymi przez Jolantę jeszcze jako księżną Wielkopolski. W zakonie cieszyła się opinią świątobliwej, pobożnej i usłużnej mniszki. Jej kult rozwinął się zaraz po śmierci, która miała miejsce w Gnieźnie około roku 1304. Jej wstawiennictwu kobiety powierzają trudy porodu. Jest patronką chrześcijańskich matek i rodzin.
  wspomnienie świętego Alberta Chmielowskiego, zakonnika. Urodził się 20 sierpnia 1845 roku w Igołomi, był malarzem, zakonnikiem franciszkańskim i założycielem braci albertynów i sióstr albertynek. Brał udział w powstaniu styczniowym. W pełni poświęcił się pracy dla biednych i bezdomnych. Zmarł 25 grudnia 1916 roku w Krakowie. Został kanonizowany przez św. Jana Pawła II 12 listopada 1989 roku. Zachęca nas, by być dobrym jak chleb dla każdego człowieka.
 7. Na piątek udziela się dyspensy na terenie parafii o wszelkich pokarmów mięsnych.
 8. Gdy człowiek rozważa tajemnicę Trójcy Świętej, odkrywa, że kluczem do szczęścia są relacje oparte na miłości i wspólne działanie dla dobra innych. Niech znak krzyża, który za chwilę uczynimy na zakończenie Mszy Świętej, przypomina nam w ciągu dnia o miłości Pana Boga.

 Ks. Marek Kowalewski, proboszcz

SZCZECINEK  ,  DNIA  10 CZERWCA  2022  ROKU  .

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *