Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA II NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ  .

 1. Dziś Niedziela Miłosierdzia Bożego. Śmierć i Zmartwychwstanie Chrystusa Pana najdobitniej przekonują nas o tym, że Bóg jest Miłością, że potrafi jedynie kochać i przebaczać. Napełnieni paschalną radością, mamy teraz głosić i uobecniać miłosierdzie Boże, objawione w Jezusie Chrystusie, który cierpiał za grzeszny świat, prawdziwie zmartwychwstał i żywy jest wśród nas. Warto w tym miejscu przypomnieć słowa świętego Jana Pawła II wypowiedziane w roku 2002 w Łagiewnikach: „Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście! Bądźcie świadkami miłosierdzia!”
 2. Dzisiaj na zakończenie każdej Ofiary Pańskiej wspólnie odmówimy umiłowaną modlitwę świętego Jana Pawła II – Koronkę do Miłosierdzia Bożego – w intencji pokoju na świecie, a zwłaszcza na bliskiej nam Ukrainie.
 3. Po Mszy świętej nie zapomnijmy o naszym Gościu Niedzielnym – w którym między innymi, możemy przeczytać o trzech sposobach czynienia miłosierdzia, zapisanych przez siostrę Faustynę w „Dzienniczku”, oraz o tym, skąd bierze się niewiara i jak
  o Bogu rozmawiać z niewierzącymi.
 4. Jutro, w poniedziałek, na godzinę 16.00 zapraszam panów do pomocy w rozebraniu i przeniesieniu Ciemnicy i Grobu Pańskiego.
 5. Zapraszam do uczestnictwa w naszych cotygodniowych nabożeństw:
  – wtorek – nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
  – czwartek – adoracja Najświętszego Sakramentu
  – piątek – Koronka do Miłosierdzia Bożego.
 6. W piątek o godzinie 19.00 rozpocznie się spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
 7. W liturgii Kościoła świętego w piątek przypadać będzie wspomnienie świętego, biskupa i doktora Kościoła. Jego życie przypadało na wiek XI. Pochodził z Italii, lecz bardziej znany jest ze swojej działalności w Anglii. W wieku 27 lat wstąpił do benedyktynów i zamieszkał w normandzkim klasztorze Le Bec. Jego wierna postawa zakonna zaowocowała wyborem na przeora, a potem opata. Troszczył się o życie duchowe i odpowiednie warunki materialne swoich współbraci. Po śmierci błogosławionego Lanfranca, który był prymasem Anglii, został jednogłośnie wybrany na jego następcę. Jako arcybiskup Canterbury musiał zabiegać o niezależność Kościoła od władzy świeckiej. Pozostawił liczne dzieła z zakresu filozofii i teologii. Zmarł w Canterbury i został pochowany w miejscowej katedrze.
 8. W najbliższą sobotę, 22 kwietnia, odbędzie się w naszym mieście zbiorowy pochówek dzieci utraconych, tzn. dzieci, które urodziły się martwe w wyniku poronień. Rodzice mają prawo do pochowania ciał swoich dzieci bez względu na czas trwania ciąży. W przypadku, gdy rodzice, z różnych przyczyn, nie podejmują się pochowania dziecka obowiązek ten spoczywa na władzach samorządowych. Do udziału w pogrzebie zapraszamy rodziców po stracie, ich krewnych i przyjaciół, a także wszystkich, którzy chcą się z nimi solidaryzować w bólu. Obrzędy pogrzebowe rozpoczną się o godzinie 12.00 Mszą świętą
  w intencji rodziców, która będzie sprawowana w kościele mariackim, a o 13.00 rozpocznie się dalsza część ceremonii pogrzebowej w kaplicy cmentarnej.
 9. Jeszcze przez dwa tygodnie będzie taki układ Najświętszej Ofiary w naszym kościele. Od 1 maja Msze święte będą odprawiane w niedzielę i święta o godzinie 9.00, 11.00 i 19.00, a w dni powszednie o godzinie 19.00. Taki układ Eucharystii będzie od maja do końca sierpnia.
 10. Miłosierdzie Boże nie zna granic. Granice stawia tylko człowiek. Jakże nam brakuje Bożego spojrzenia na wszelkie sprawy – te trudne, po ludzku sądząc – nie do rozwiązania. Uczmy się patrzeć na siebie, na świat, na politykę, na brak sprawiedliwości przez pryzmat Ewangelii. Niech nami kieruje Boża Mądrość i wyobraźnia miłosierdzia. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

Ks. Marek Kowalewski, proboszcz

SZCZECINEK  ,  DNIA  16 KWIETNIA  2023 ROKU  .

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *