Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ .

 1. Wierzę w jeden, święty, powszechny i apostolski Kościółta prawda naszej wiary jakże staje się aktualna w obecnym czasie gdy przeżywanym okres wakacji i urlopów. Możemy zobaczyć jak nasz Kościół jest różnorodny i różnobarwny, ale wszędzie dawajmy świadectwo naszej przynależności do Jezusa Chrystusa, który jest naszym Panem i Bogiem.
 2. Zachęcam do nabycia i lektury naszego Gościa Niedzielnego, w którym między innymi, polecamy reportaż z podróży na Ukrainę kard. Konrada Krajewskiego. Zastanawiamy się także nad przyczynami i konsekwencjami niedawnych zamieszek we Francji.
 3. Zapraszam do uczestnictwa w naszych cotygodniowych nabożeństwach:
  – wtorek – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
   czwartek –  osobista adoracja Najświętszego Sakramentu
  – piątek – Koronka do Miłosierdzia Bożego
 4. Ponadto w liturgii Kościoła w tym tygodniu przeżywać będziemy:
  – wtorek – wspomnienie świętego Szymona z Lipnicy, prezbitera. Żył w XV wieku. Po ukończeniu Akademii Krakowskiej wstąpił do zakonu franciszkanów, gdzie przyjął święcenia prezbiteratu. Był niezwykle ceniony przez współbraci i mimo młodego wieku powierzono jemu ważne zakonne funkcje. W życiu zakonnym odznaczał się surowością i wielką czcią do Najświętszego Sakramentu. Umarł w 1482 roku, posługując chorym podczas zarazy, która panowała w Krakowie. Po śmieci otoczono go wielką czcią, a gromadzone wota przy jego grobie świadczyły o łaskach, które zostały wyproszone przez jego wstawiennictwo.
  – czwartek – wspomnienie błogosławionego Czesława, prezbitera. Żył na przełomie XII i XIII wieku. Zachwycił się postacią świętego Dominika, którego spotkał w Rzymie i wstąpił do założonego przez niego zakonu. Przyczynił się do rozwoju zakonu
  w Polsce i Czechach, jako założyciel wielu domów i pierwszy prowincjał zgromadzenia na naszych ziemiach. Wpłynął na poziom życia religijnego na Śląsku i we Wrocławiu, ale także odegrał aktywną rolę podczas najazdu Mongołów.
  – piątek – wspomnienie świętego Apolinarego, biskupa i męczennika. Martyrologium Rzymskie wymienia go jako wyznawcę i prezbitera. Był pierwszym biskupem Rawenny we Włoszech. Żył na przełomie II i III wieku, czyli w czasie, gdy chrześcijaństwo nie było jeszcze oficjalnie uznane, a w Rawennie większość stanowili wyznawcy herezji Ariusza, negującej bóstwo Chrystusa. Być może właśnie ze względu na spory toczone z nimi i troskę o wierność nauce Kościoła Apolinary został uznany za męczennika.
  – sobota– święto świętej Marii Magdaleny. Należała do niewiast, które towarzyszyły Panu Jezusowi, kiedy głosił On Dobrą Nowinę. Wraz z Maryją i świętym Janem wiernie trwała pod krzyżem Chrystusa. Dostąpiła szczególnej łaski w poranek wielkanocny, kiedy jako pierwsza ujrzała zmartwychwstałego Pana. Zaniosła tę radosną wiadomość apostołom, zyskując miano apostołki apostołów.
 5. Jeszcze w tym tygodniu w dni powszednie Najświętsza Ofiara będzie sprawowana w kościele o godzinie 19.00. Bowiem od 24 lipca, czyli następnego poniedziałku, rozpoczną się prace przy odnowie elewacji wewnętrznej naszej świątyni. Dlatego podczas tych prac Msze Święte będą odprawiane w dni powszednie, od poniedziałku do piątku, o godzinie 19.00, a w soboty o 11.30
  w kaplicy hospicyjnej, która jest pod wezwaniem świętego Jana Pawła II. W niedzielę Msze święte w kościele według ustalonego porządku.
 6. Za dwa tygodnie wyruszy z naszego sanktuarium maryjnego w Skrzatuszu po raz 41 Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Pielgrzymka wyrusza 1 sierpnia ze Skrzatusza, a 13 sierpnia kończy pokłonem Pani Jasnogórskiej. Zapisy i wszelkie informacje na stronie internetowej: pielgrzymkikoszalin.pl.
 7. Wracamy do naszych domów, w którym jest Pismo Święte. Przypomnijmy sobie jednak, gdzie zostało ukryte i kiedy ostatni raz mieliśmy je w swoich rękach.

Ks. Marek Kowalewski, proboszcz

SZCZECINEK  ,  DNIA  16  LIPCA  2023  ROKU  .

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *