Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

 1. Dzisiaj po wszystkich Mszach Świętych jest możliwość wsparcia syryjskich rodzin zamieszkałych w ogarniętym działaniami wojennymi Aleppo i uchodźców ukraińskich. W Syrii wojna trwa już 13 lat. W tym czasie urodziło się ponad 6.5 miliona dzieci, które nie mają domów, nie wiedzą co to szkoła, nie znają co to jest pokój. Natomiast na Ukrainie trwa wojna, a naród ten walczy nie tylko o swoją wolność, ale także i naszą. Ofiarę można złożyć do skarbony przy głównym wejściu do świątyni.
 2. W piątek, 01 września, przypada 84 rocznica wybuchu drugiej wojny światowej. Naszą powinnością jest pamiętać o poległych w obronie Ojczyzny na wszystkich frontach świata, w hitlerowskich obozach koncentracyjnych i bolszewickich łagrach oraz
  o pomordowanych przez rodaków po skończonej wojnie w więzieniach politycznych. Prośmy Pana, aby ofiara ich życia nie była daremna.
 3. Od piątku nastąpi zmiana odprawiania Najświętszej Ofiary w naszym kościele. Msze święte w niedziele i święta będą odprawiane o godzinie 9.00, 11.00 i 17.00, w dni powszednie od poniedziałku do piątku o godzinie 18.00, a w soboty w kaplicy hospicyjnej pod wezwaniem świętego Jana Pawła II o godzinie 11.30. Taki układ będzie do końca kwietnia.
 4. Po Mszy Świętej dzisiaj jest możliwość nabycia i lektury naszego Gościa Niedzielnego, w którym na zakończenie miesiąca trzeźwości o znaczeniu duchowości w procesie wyprowadzania ludzi z uzależnień. Polecamy także osobiste doświadczenia dziennikarzy jakie znaczenie dla ich życia ma ikona Matki Bożej Częstochowskiej.
 5. W tym tygodniu przypadać będzie pierwszy piątek oraz pierwsza sobota miesiąca:
  – piątek – od godziny 8.30 odwiedziny chorych z Komunią świętą. Wieczorem podczas Mszy świętej naszą modlitwą ogarniemy wszystkich chorych i cierpiących na ciele i duszy w naszej wspólnocie parafialnej
  – sobota – dzień poświęcenia się Niepokalanemu Sercu Maryi.
 6. Okazja do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania – spowiedzi świętej jest każdego dnia powszedniego na kwadrans przed Eucharystią.
 7. W sobotę, 02 września, ulicami naszego miasta przejdzie kolejny męski różaniec. Wymarsz o godzinie 14.00 spod kościoła mariackiego i na zakończenie będzie sprawowana Eucharystia.
 8. Liturgię przyszłej niedzieli rozpoczniemy wspólnym śpiewem Godzinek ku czci NMP o godzinie 8.30.
 9. W liturgii Kościoła w tym tygodniu przeżywać będziemy:
  – poniedziałek – wspomnienie świętego Augustyna, biskupa i doktora Kościoła. Urodził się 13 listopada 354 roku w rodzinie urzędnika państwowego. Jego matką była św. Monika. Był dobrze wykształcony. W wieku 22 lat prowadził szkołę retoryki.
  W Mediolanie spotkał św. Ambrożego, który miał spory wpływ na jego nawrócenie. Jako wybitny filozof i teolog zwalczał błędy doktrynalne  ówczesnych czasów. Zmarł w czasie oblężenia Hippony przez Wandalów.
  – wtorek – wspomnienie męczeństwa świętego Jana Chrzciciela. To ostatni z wielkich proroków, który nie zapowiada jednak przyjście Mesjasza na ziemię, ale wskazuje, że ta obietnica wypełnia się w Chrystusie. Żył na pustyni, gdzie poprzez pokutę
  i umartwienie przygotowywał się na ogłoszenie światu nadziei. Za wymagający styl życia i radykalną naukę został wtrącony do więzienia przez Heroda Atypasa, który żył z żoną swojego brata. Zginął za wierność zasadom i głoszoną przez siebie prawdę.
  – piątek – wspomnienie błogosławionej Bronisławy, dziewicy. Urodziła się 820 lat temu w bardzo pobożnej rodzinie Odrowążów. Ze Śląska podążyła do Krakowa, aby wstąpić do klasztoru norbertanek, który ufundował jej przodek, uczestnik wypraw krzyżowych. W młodym wieku została przełożoną, miała wizje mistyczne.
 10. W czwartek minie już sześć lat jak są z nami siostry albertynki, które głownie posługują wśród chorych w naszym hospicjum. Za samarytańskie oddanie i posługiwanie niech ich umacnia Boże błogosławieństwo i wstawiennictwo ich świętych patronów. Naszą wspólnotę opuszcza po trzech latach siostra Stanisława, która zostaje przeniesiona do Antoninka koło Poznania, gdzie będzie prowadziła Dom Księży Emerytów.
 11. W tym tygodniu powinny zakończyć się prace przy renowacji wnętrz naszej świątyni. Dlatego jeszcze do czwartku włącznie Msze Święte będą sprawowane w kaplicy hospicyjnej, a od piątku powrócimy do kościoła.
 12. Pytanie, jakie stawia nam dzisiaj Jezus, brzmi: „Kim dla ciebie jestem?” Czy jest On dla nas tylko postacią historyczną, czy też Zbawcą, który ratuje od rozpaczy oraz nadaje sens życiu i powołaniu. Szczerze odpowiedzmy sobie na to pytanie. Prawda będzie nas wyzwalać.

    Ks. Marek Kowalewski, proboszcz

SZCZECINEK , DNIA  27  SIERPNIA  2023  ROKU  .

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *