Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXVII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ .

 1. Od dzisiaj rozpoczynamy październikowe nabożeństwa różańcowe. Biorąc do rąk różaniec, przez wstawiennictwo Bożej Rodzicielki, prosimy Jej Syna o miłosierdzie dla nas i całego świata. Zachęcamy do udziału w codziennej Mszy Świętej połączonej z tym nabożeństwem, a tym, którym trudniej dotrzeć na liturgię, prosimy o odmawianie różańca w domach. Święty Jan Paweł II w liście apostolskim Rosarium Virginis z roku 2002 napisał: „Za pośrednictwem różańca wierzący czerpie obfitości łaski, otrzymuje ją niejako wprost z rąk Matki Odkupiciela”.
  Nabożeństwa różańcowe odprawiane będą w naszym kościele w niedzielę o godzinie 16.15, a w dni powszednie bezpośrednio po Eucharystii sprawowanej o godzinie 18.00.
  W soboty Najświętsza Ofiara jest sprawowana w hospicyjnej kaplicy pod wezwaniem świętego Jana Pawła II o godzinie 11.30,
  a po niej nabożeństwo różańcowe.
 2. Po Eucharystii zachęcam do nabycia i lektury naszego Gościa Niedzielnego, w którym przeczytamy między innymi o roli aniołów w życiu Pana Jezusa i świętych oraz o tym, że parafia ma przyszłość.
 3. W poniedziałek odbędą się spotkania duszpasterskie:
  – o godzinie 16.30 z dziećmi klas czwartych
  – o godzinie 19.00 z młodzieżą, która w tym roku przystąpiła do sakramentu bierzmowania.
 4. We wtorek po Mszy świętej i nabożeństwie różańcowym nastąpi zmiana tajemnic Różańca świętego.
 5. W środę, 04 października, nasza wspólnota przeżywać będzie Odpust Parafialny, bowiem w tym dniu świat i my oddamy cześć Świętemu Franciszkowi z Asyżu. Centralnym punktem tego dnia będzie Eucharystia odpustowa sprawowana o godzinie 17.00, podczas której dzieciom pierwszokomunijnym i wszystkim chętnym zostaną poświęcone różańce. Po Mszy Świętej odbędzie się nasze wspólne spotkanie przy ognisku. Zapewniony jest ciepły posiłek, a biesiadowaniu towarzyszyć będzie kapela podwórkowa. Zapraszamy do współorganizacji tego spotkania, poprzez:
  – przygotowanie ciasta lub sałatki (prosimy o dostarczenie w środę w godzinach 15.00-16.00)
  – uporządkowanie i przygotowanie miejsca spotkania (wtorek godzina 16.00).
  Święty Franciszek z Asyżu to jeden z najbardziej rozpoznawalnych świętych na świecie. Żył w XIII wieku, w czasach kryzysu Kościoła. Przez swoje radykalne pójście za Chrystusem stał się znakiem czasu dla sobie współczesnych. Osobisty przykład świętości, apostolska gorliwość, życie pokutne i głęboka modlitwa cechowały Biedaczynę z Asyżu. Szczególnie głęboko rozważał mękę Pana Jezusa. Jego umiłowanie Chrystusa cierpiącego na krzyżu sprawiło, że na rękach, nogach i boku otrzymał stygmaty, czyli znamiona męki. Został ogłoszony świętym zaledwie dwa lata po swojej śmierci.
 6. W sobotę minie dokładnie 22 rocznica konsekracji naszej świątyni, czyli oddania na bezpośrednią własność naszego kościoła Panu Bogu. Dokonał tego w dniu 7 października 2001 roku obecny arcybiskup senior wrocławski Marian Gołębiewski,
  a wówczas ordynariusz diecezji koszalińsko – kołobrzeski.
 7. W liturgii Kościoła świętego w bieżącym tygodniu przeżywać będziemy:
  – poniedziałek – wspomnienie świętych aniołów stróżów. Każdej osobie na ziemi, niezależnie od wyznawanej religii czy poglądów, Pan Bóg dał Anioła Stróża. Jego zadaniem jest troska o człowieka, wspieranie w dobrych myślach i postanowieniach oraz nieustanne prowadzenie do Boga. Chociaż Anioła Stróża nie można zobaczyć, można z nim rozmawiać i prosić o pomoc, gdy trudno nam wytrwać na drodze do Boga. Przypomnijmy sobie o obecności Aniołów Stróżów w naszym życiu i odnówmy relację z nimi. Nie są tylko „ładnymi aniołkami” z obrazków dzieci, ale przede wszystkim potężnymi wysłannikami Boga, danymi nam do ochrony przed złem.
  – czwartek – wspomnienie świętej Faustyny Kowalskiej, zakonnicy. Jej życie przypadło życie niosło w sobie ogrom mistycznych objawień. Te objawienia przywróciły wielu ludziom nadzieję i odnowiły ufność w Boże miłosierdzie. Apostołka Bożego miłosierdzia w „Dzienniczku” spisała swoje doświadczenia przyjaźni z Panem Bogiem, które do dzisiaj są czytane na całym świecie. Pomagają one ludziom bez lęku zbliżyć się do Pana Boga.
  – piątek – wspomnienie świętego Brunona, prezbitera. Świetnie wykształcony kapłan, działał w XI wieku na terenie dzisiejszych Niemiec, Francji i Włoch. Przeżywał bardzo głęboko pouczenie Chrystusa: „Wy jesteście solą ziemi…Wy jesteście światłem świata”, ale nie pragnął stać się tym światłem dla własnej chwały. Przeciwnie, porzucił świat i na odludziu, w górach założył klasztor, w którym zamieszkali mnisi żyjący według bardzo surowej reguły, poświęcający się kontemplacji i pokucie, znani dziś jako zakon kartuzów.
  – sobota – wspomnienie NMP  Różańcowej. Ustanowione na pamiątkę zwycięstwa floty chrześcijańskiej nad flotą turecką
  w bitwie morskiej po Lepanto w 1571 roku. Różaniec połączony z medytacją tajemnic życia Pana Jezusa ma wielką moc.
 8. W tym tygodniu przypadać będzie pierwszy czwartek i piątek miesiąca, oraz pierwsza sobota:
  – czwartek – dzień w który szczególnie modlić się będziemy w intencji świętych
  i gorliwych powołań kapłańskich i zakonnych z naszej parafii, a dla powołanych
  o wytrwanie w kroczeniu za Chrystusem.
  – piątek – od godziny 8.30 odwiedziny chorych z Komunią świętą, a podczas Najświętszej Ofiary naszą modlitwą obejmiemy wszystkich chorych i cierpiących na ciele i duszy naszą modlitwą
  – sobota – dzień poświęceniu się Niepokalanemu Sercu NMP.
 9. W sobotę, jak w każdą pierwszą, spod kościoła mariackiego o godzinie 14.00 wyruszy na ulice naszego miasta kolejny męski różaniec, który zakończy wspólna Eucharystia.
 10. Przyszła niedziela to druga niedziela w miesiącu, w którą ofiarami składanymi na tacę wspieramy utrzymanie naszej świątyni.
 11. Pragnę wyrazić wielką wdzięczność za wsparcie ubiegłej niedzieli syryjskich rodzin zamieszkałych w Aleppo i uchodźców ukraińskich. Ofiary wyniosły 615 złotych.
 12. Po raz kolejny rusza głosowanie na projekty, które będą sfinansowane z budżetu obywatelskiego. W związku z tym parafia pw. Św. Franciszka z Asyżu zwraca się
  z gorąca prośbą do wszystkich mieszkańców naszego miasta o poparcie projektu:
  „Remont oczka wodnego w Zwierzyńcu u Św. Franciszka”, któremu nadano numer 22.
  Teren rekreacyjny przy kościele i hospicjum Św. Franciszka jest odwiedzany licznie przez mieszkańców miasta, zarówno dorosłych jak i dzieci, dlatego zagłosuj, bo warto! Twój głos ma znaczenie!
  Głosowanie rusza w poniedziałek 18 września i potrwa do 09 października 2023r.
  Głosować można wyłącznie elektronicznie za pomocą interaktywnego formularza dostępnego na stronie Budżetu Obywatelskiego.
  Dla wszystkich, którzy nie mają możliwości oddania głosu w takiej formie, w recepcji hospicjum zostanie uruchomiony punkt do głosowania elektronicznego, który będzie czynny w godzinach 09.00-14.00. Pomocą będą służyły Siostry Albertynki.
  Zachęcamy do poparcia tylko jednego projektu, co da większą szansę na zdobycie odpowiedniej liczby głosów. Do głosowania konieczny jest nr PESEL. Głosować mogą wszyscy mieszkańcy miasta, również dzieci (w ich imieniu głos oddają rodzice lub opiekunowie prawni).
 13. Niech owoce tej eucharystycznej Ofiary umocnią nas do bycia świadkami Chrystusa
  w środowiskach, w których żyjemy. Niech inni, patrząc na nasze życie i postępowanie, zginają kolana przed Jezusem i na Jego imię.

Ks. Marek Kowalewski, proboszcz

SZCZECINEK , 01 PAŹDZIERNIKA 2023 ROKU.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *